WooCommerce Smart Coupons 9.41.0 - en to da-DK translation catalogue (1102 entries)

note: translators: Add more detail to coupon description
en:  &
da-DK:  &amp;

en:  &
da-DK:  &amp;

note: translators: 1: email heading 2: suffix
en:  coupon
da-DK:  Kupon

en:  discount
da-DK:  rabat

en:  discount on
da-DK:  rabat på

en:  discount on your entire purchase
da-DK:  rabat på hele dit køb

en:  on
da-DK:  på

note: translators: %s: Maximum coupon discount amount
en:  upto %s
da-DK:  op til %s

en: ! If things aren't going quite as expected, we're happy to help -- please reach out to
da-DK: ! Hvis tingene ikke går helt som forventet, er vi glade for at kunne hjælpe - tag kontakt til

en: "Coupons with Product" description
da-DK: "Kuponer med produkt" beskrivelse

en: "Store Credit Receiver detail" form not appearing on checkout page?
da-DK: "Store Credit Receiver detail"-formularen vises ikke på betalingssiden?

en: $coupon is not an object of WC_Coupon
da-DK: $coupon er ikke et objekt af WC_Coupon

en: $coupon is:
da-DK: $kupon er:

en: $item is not an object of WC_Order_Item
da-DK: $item er ikke et objekt af WC_Order_Item

en: $item is:
da-DK: $item er:

en: $item_id is required
da-DK: $item_id er påkrævet

en: $item_id is:
da-DK: $item_id er:

en: $item_key is:
da-DK: $item_key er:

en: $key is required
da-DK: $key er påkrævet

en: $key is:
da-DK: $key er:

en: $meta_key is:
da-DK: $meta_key er:

en: $post_id is:
da-DK: $post_id er:

note: translators: 1. Product/s 2. Product names 3. is/are 4. Coupons code
en: %1$s %2$s %3$s removed because coupon %4$s is removed.
da-DK: %1$s %2$s %3$s fjernet, fordi kupon %4$s er fjernet.

note: translators: 1. Discount type 2. Discount amount translators: 1: coupon type 2: coupon amount
en: %1$s coupon of %2$s
da-DK: %1$s kupon af %2$s

note: translators: 1: email heading 2: suffix
en: %1$s Free Shipping%2$s
da-DK: %1$s Gratis forsendelse%2$s

note: translators: 1. amount of store credit 2. store credit label 3. coupon code
en: %1$s worth of %2$s restored to coupon %3$s.
da-DK: %1$s værdi af %2$s gendannet til kupon %3$s.

note: translators: 1. amount of store credit 2. coupon code
en: %1$s worth of Store Credit restored to coupon %2$s.
da-DK: %1$s værd af butikskredit gendannet til kupon %2$s.

note: translators: 1: HTML small tag start 2: HTML small tag end
en: %1$s(This will add the same coupon description in all the bulk generated coupons)%2$s
da-DK: %1$s(Dette vil tilføje den samme kuponbeskrivelse i alle massegenererede kuponer)%2$s

note: translators: 1: plugin name 2: page based text 3: Label for store credit 4: Hide notice text
en: %1$s: %2$s to avoid issues related to missing data for %3$s. %4$s
da-DK: %1$s: %2$s for at undgå problemer med manglende data for %3$s. %4$s

note: translators: 1. Error title 2. The bulk process
en: %1$s: The coupon bulk %2$s process stopped. Please review the coupons list to check the status.
da-DK: %1$s: Processen med kuponmassen %2$s er stoppet. Gennemgå venligst kuponlisten for at kontrollere status.

note: translators: 1. Important 2. Upload path
en: %1$s: To allow bulk generation of coupons, please make sure %2$s directory is writable.
da-DK: %1$s: For at tillade massegenerering af kuponer skal du sørge for, at mappen %2$s er skrivbar.

note: translators: 1. Message type 2. Functionality name "Bulk Generate" 3. Functionality name "Import-Export"
en: %1$s: To ensure %2$s and %3$s work correctly, contact your system administrator or host provider to resolve below:
da-DK: %1$s: For at sikre, at %2$s og %3$s fungerer korrekt, skal du kontakte din systemadministrator eller værtsudbyder for at løse nedenstående:

note: translators: 1: WooCommerce Smart Coupons 2: Link for the Smart Coupons settings
en: %1$s: You are using a custom coupon style which is planned to be removed from the plugin in upcoming versions. New, improved styles & colors are added in the version 4.9.0. We would request you to choose a color scheme & a style for coupon from the newly added colors & styles. You can do this from %2$s.
da-DK: %1$s: Du bruger en brugerdefineret kuponstil, som efter planen vil blive fjernet fra plugin'et i kommende versioner. Nye, forbedrede stilarter og farver er tilføjet i version 4.9.0. Vi vil gerne bede dig om at vælge et farveskema og en stil til kuponen fra de nyligt tilføjede farver og stilarter. Du kan gøre dette fra %2$s.

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags, 3$-4$: link tags, takes to woocommerce plugin on wp.org, 5$-6$: opening and closing link tags, leads to plugins.php in admin.
en: %1$sWooCommerce Smart Coupons is inactive.%2$s The %3$sWooCommerce plugin%4$s must be active for the Smart Coupons to work. Please %5$sinstall & activate WooCommerce &raquo;%6$s
da-DK: %1$sWooCommerce Smart Coupons er inaktiv.%2$s Plugin'et %3$sWooCommerce%4$s skal være aktivt, for at Smart Coupons kan fungere. Venligst %5$sinstaller og aktiver WooCommerce "%6$s

note: translators: %s: Plugin name
en: %s &minus; Database update required
da-DK: %s - Databaseopdatering påkrævet

note: translators: Plugin's name
en: %s - Coupon Personal Data Eraser
da-DK: %s - Kupon til sletning af personlige data

note: translators: Plugin's name
en: %s - Coupon Personal Data Exporter
da-DK: %s - Eksporterer personlige data for kuponer

note: translators: Plugin's name
en: %s - Order Personal Data Eraser
da-DK: %s - Bestil sletning af personlige data

note: translators: Plugin's name
en: %s - Order Personal Data Exporter
da-DK: %s - Bestil eksportør af personlige data

note: translators: Plugin's name
en: %s - User Personal Data Eraser
da-DK: %s - Sletning af personlige brugerdata

note: translators: Plugin's name
en: %s - User Personal Data Exporter
da-DK: %s - Eksporterer personlige brugerdata

note: translators: 1. Coupon type
en: %s are being
da-DK: %s er ved at blive

note: translators: Order notes
en: %s Because PayPal doesn't accept discount on shipping & tax.
da-DK: %s Fordi PayPal ikke accepterer rabat på forsendelse og skat.

note: translators: %s: Plugin name
en: %s database update completed. Thank you for updating to the latest version!
da-DK: %s databaseopdatering gennemført. Tak, fordi du opdaterede til den nyeste version!

note: translators: %s: Label for store credit
en: %s discount is inclusive of tax
da-DK: %s rabat er inklusive skat

note: translators: 1. The discount text
en: %s discount on anything you want.
da-DK: %s rabat på alt, hvad du ønsker.

note: translators: 1. The discount text
en: %s discount on entire store.
da-DK: %s rabat på hele butikken.

note: translators: Add more detail to coupon description
en: %s Free Shipping
da-DK: %s Gratis forsendelse

note: translators: 1. Product title
en: %s has been added to your cart!
da-DK: %s er blevet tilføjet til din kurv!

note: translators: %s: Label for store credit
en: %s include tax?
da-DK: %s inkluderer skat?

note: translators: %s: Plugin name
en: %s is updating the database in the background. The database update process may take a little while, so please be patient.
da-DK: %s er ved at opdatere databasen i baggrunden. Opdateringen af databasen kan tage lidt tid, så hav venligst lidt tålmodighed.

note: translators: %s: singular name for store credit
en: %s of
da-DK: %s af

note: translators: %s: Label for store credit
en: %s product CTA
da-DK: %s produkt CTA

note: translators: %s: singular name for store credit
en: %s sent successfully.
da-DK: %s sendt med succes.

note: translators: %s: singular name for store credit
en: %s Used
da-DK: %s brugt

note: translators: %s: singular name for store credit
en: %s Used:
da-DK: %s brugt:

note: translators: 1: email heading 2: suffix
en: &
da-DK: &amp;

en: (Add to store and email generated coupons to recipients)
da-DK: (Tilføj til butik og e-mail genererede kuponer til modtagere)

en: (Copy)
da-DK: (Kopi)

en: (Does not add to store, but creates a .csv file, that you can
da-DK: (Føjes ikke til lageret, men opretter en .csv-fil, som du kan

note: translators: %s: Note for admin
en: (Note: It's recommended to keep it Disabled)
da-DK: (Bemærk: Det anbefales at holde den deaktiveret)

en: (optional)
da-DK: (valgfrit)

en: (prefix or suffix with up to three letters work best)
da-DK: (præfiks eller suffiks med op til tre bogstaver fungerer bedst)

en: . If still the issue persist, temporarily de-activate all plugins except WooCommerce & Smart Coupons. Re-check the issue, if the issue still persists, contact us (from the link at the end of this page). If the issue goes away, re-activate other plugins one-by-one & re-checking the fields, to find out which plugin is conflicting.
da-DK: . Hvis problemet stadig er der, skal du midlertidigt deaktivere alle plugins undtagen WooCommerce &amp; Smart Coupons. Kontroller problemet igen, og hvis problemet stadig er der, skal du kontakte os (fra linket i slutningen af denne side). Hvis problemet forsvinder, skal du genaktivere andre plugins et efter et og tjekke felterne igen for at finde ud af, hvilket plugin der er i konflikt.

note: translators: Documentation link for 'How to Apply Single or Multiple Coupons on Click of a Link'
en: . Replace www.mysite.com with your own site URL and replace discount5 with the your coupon code.
da-DK: . Erstat www.mysite.com med din egen webadresse, og erstat discount5 med din kuponkode.

note: Description of the plugin
en: <strong>WooCommerce Smart Coupons</strong> lets customers buy gift certificates, store credits or coupons easily. They can use purchased credits themselves or gift to someone else.
da-DK: <strong>WooCommerce Smart Coupons</strong> giver kunderne mulighed for nemt at købe gavekort, butikskreditter eller kuponer. De kan selv bruge de købte kreditter eller give dem som gave til andre.

note: translators: 1: Singular name for post type 2: Email
en: [%1$s restricted with email: %2$s]
da-DK: [%1$s begrænset med e-mail: %2$s].

[ctx: [Admin] WooCommerce > Status > Tools]
en: Delete Smart Coupons Custom Table
da-DK: Slet brugerdefineret Smart Coupons-tabel

[ctx: [Admin] WooCommerce > Status > Tools]
en: Note:
da-DK: Bemærk:

[ctx: [Admin] WooCommerce > Status > Tools]
note: translators: Label for discount type Store Credit
en: Set "%s" Meta
da-DK: Sæt "%s" Meta

[ctx: [Admin] WooCommerce > Status > Tools]
note: translators: Table name
en: Smart Coupons creates a custom table & fills it with existing coupon data in such a way that it can query coupons faster. This greatly improves some of the features of Smart Coupons. This tool will delete the Smart Coupons custom table - %s. But it will not affect any existing coupon's data. After deleting the custom table, you'll be shown a notice to update Smart Coupons database. This will help you regenerate Smart Coupons custom table. Please ensure the Smart Coupons database update process is completed before creating/updating/deleting any coupons
da-DK: Smart Coupons opretter en brugerdefineret tabel og udfylder den med eksisterende kupondata på en sådan måde, at den kan forespørge på kuponer hurtigere. Dette forbedrer i høj grad nogle af funktionerne i Smart Coupons. Dette værktøj sletter Smart Coupons' brugerdefinerede tabel - %s. Men det påvirker ikke nogen eksisterende kupondata. Når du har slettet den brugerdefinerede tabel, får du vist en meddelelse om at opdatere Smart Coupons-databasen. Dette vil hjælpe dig med at regenerere den brugerdefinerede Smart Coupons-tabel. Sørg for, at opdateringsprocessen for Smart Coupons-databasen er afsluttet, før du opretter/opdaterer/sletter nogen kuponer.

[ctx: [Admin] WooCommerce > Status > Tools]
note: translators: Label for discount type Store Credit
en: Store Credit
da-DK: Butikskredit

[ctx: [Admin] WooCommerce > Status > Tools]
note: translators: Label for discount type Store Credit
en: This tool will set required meta for discount type "%s" (if needed).
da-DK: Dette værktøj indstiller den nødvendige meta for rabattypen "%s" (hvis nødvendigt).

[ctx: [Admin] WooCommerce > Status > Tools]
note: translators: Label for discount type Store Credit
en: WooCommerce Smart Coupons &minus; "%s" meta
da-DK: WooCommerce Smart Coupons - "%s" meta

[ctx: [Admin] WooCommerce > Status > Tools]
en: WooCommerce Smart Coupons &minus; Custom table
da-DK: WooCommerce Smart Coupons - brugerdefineret tabel

note: translators: %s: Preview link translators: %s: Label for store credit
en: [Preview]
da-DK: [Forhåndsvisning]

note: translators: %s: Label for store credit, 1: : Label for store credit, 2: Label for store credit, 3: Label for store credit
en: [Read More]
da-DK: [Læs mere]

en: About Smart Coupons
da-DK: Om Smart Coupons

en: Account endpoints > Coupons
da-DK: Kontoslutpunkter &gt; Kuponer

en: Acknowledgement email
da-DK: E-mail med bekræftelse

en: Act before the offer expires.
da-DK: Handl, før tilbuddet udløber.

en: Action
da-DK: Handling

en: Actions
da-DK: Handlinger

en: Active for x payments
da-DK: Aktiv for x betalinger

en: Add Coupon
da-DK: Tilføj kupon

en: Add new coupon category
da-DK: Tilføj ny kuponkategori

en: Add product details
da-DK: Tilføj produktdetaljer

en: Add products to cart
da-DK: Læg produkter i kurven

en: Add taxonomy restriction
da-DK: Tilføj taksonomi-begrænsning

[ctx: Add to Cart button text]
en: Add to Cart
da-DK: Læg i kurv

en: Add to store
da-DK: Læg på lager

en: added
da-DK: tilføjet

en: added & emailed
da-DK: tilføjet og e-mailet

en: Added by coupon
da-DK: Tilføjet af kupon

en: Additional text below the title.
da-DK: Yderligere tekst under titlen.

[ctx: Admin menu name]
en: Categories
da-DK: Kategorier

[ctx: Admin notice message displayed after scheduling a coupon expiry reminder]
en: Expiry reminder scheduled for this coupon.
da-DK: Udløbspåmindelse planlagt for denne kupon.

[ctx: admin setting description]
en: Specify the number of days before the coupon expiry date when the reminder email should be sent to the customer. Leave blank for a reminder on the same expiry day.
da-DK: Angiv antallet af dage før kuponens udløbsdato, hvor påmindelsesmailen skal sendes til kunden. Lad det være tomt for en påmindelse på samme udløbsdag.

[ctx: admin setting title]
en: Send reminder X days before expiry
da-DK: Send påmindelse X dage før udløb

en: Advanced restrictions - payment, shipping, location, user roles, product attributes
da-DK: Avancerede begrænsninger - betaling, forsendelse, placering, brugerroller, produktattributter

note: translators: Link for the plugin 'Aelia Currency Switcher for WooCommerce'
en: Aelia Currency Switcher for WooCommerce
da-DK: Aelia Currency Switcher til WooCommerce

en: After applying the coupon, do these also...
da-DK: Når du har brugt kuponen, skal du også gøre disse...

en: after issuance - instead of a fixed expiry date, and at "Expiry time" if set. (Only used for auto-generated coupons)
da-DK: efter udstedelse - i stedet for en fast udløbsdato, og på "Udløbstidspunktet", hvis det er indstillet. (Bruges kun til automatisk genererede kuponer)

en: All coupon categories
da-DK: Alle kuponkategorier

en: all products
da-DK: alle produkter

en: All qualifying products
da-DK: Alle kvalificerende produkter

en: All set, Begin import?
da-DK: Er du klar til at begynde importen?

en: Allow schedule sending of coupons?
da-DK: Tillad planlagt afsendelse af kuponer?

note: translators: %s: Label for store credit, 1: : Label for store credit, 2: Label for store credit, 3: Label for store credit
en: Allow selling %s at discounted price
da-DK: Tillad salg af %s til nedsat pris

en: Allow sending of coupons to others
da-DK: Tillad at sende kuponer til andre

en: Allow the buyer to send coupons to someone else.
da-DK: Giv køberen mulighed for at sende kuponer til en anden.

en: Allow users to choose when multiples are added on the above.
da-DK: Giv brugerne mulighed for at vælge, hvornår multipler skal tilføjes på ovenstående.

en: Allowed emails
da-DK: Tilladte e-mails

en: Allowed locations
da-DK: Tilladte placeringer

en: Allowed user roles
da-DK: Tilladte brugerroller

en: Already uploaded CSV to the server?
da-DK: Har du allerede uploadet CSV til serveren?

en: Amaranth red
da-DK: Amarant rød

en: Amount
da-DK: Beløb

en: An error has occurred. Please try again later.
da-DK: Der er opstået en fejl. Prøv venligst igen senere.

en: An error occurred:
da-DK: Der opstod en fejl:

en: and a lot more…
da-DK: og meget mere...

en: and create your CSV based on that.
da-DK: og oprette din CSV baseret på det.

note: translators: 1: Affiliate For WooCommerce 2: Smart Manager 3: Smart Offers
en: any amount
da-DK: ethvert beløb

en: Apply
da-DK: Ansøg

en: Apply before tax
da-DK: Ansøg før skat

en: Apply discount on
da-DK: Anvend rabat på

en: Apply multiple coupons via URL
da-DK: Anvend flere kuponer via URL

en: Are you sure you want to remove the selected items? If you have previously reduced this item's stock, or this order was submitted by a customer, you will need to manually restore the item's stock.
da-DK: Er du sikker på, at du vil fjerne de valgte varer? Hvis du tidligere har reduceret denne vares lagerbeholdning, eller hvis denne ordre blev afgivet af en kunde, skal du manuelt genoprette varens lagerbeholdning.

en: Are you sure you want to revoke access to this download?
da-DK: Er du sikker på, at du vil tilbagekalde adgangen til denne download?

note: translators: 1. The bulk process
en: Are you sure you want to stop the coupon bulk %s process? Click OK to stop.
da-DK: Er du sikker på, at du vil stoppe processen med kuponmængden %s? Klik på OK for at stoppe.

en: Are you sure you wish to delete this refund? This action cannot be undone.
da-DK: Er du sikker på, at du ønsker at slette denne tilbagebetaling? Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Are you sure you wish to delete this tax column? This action cannot be undone.
da-DK: Er du sikker på, at du ønsker at slette denne skattekolonne? Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Are you sure you wish to process store credit refund? This action cannot be undone.
da-DK: Er du sikker på, at du ønsker at behandle refusion af butikskredit? Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Are you sure you wish to process this refund? This action cannot be undone.
da-DK: Er du sikker på, at du ønsker at behandle denne tilbagebetaling? Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Attach a gift of any value (free or paid product) to a particular coupon. Here, instead of a discount, a product is redeemed for the coupon code.
da-DK: Vedhæft en gave af enhver værdi (gratis eller betalt produkt) til en bestemt kupon. Her indløses et produkt for kuponkoden i stedet for en rabat.

en: Attention!
da-DK: Hør efter!

en: Auto apply coupons
da-DK: Anvend kuponer automatisk

en: Auto apply?
da-DK: Automatisk ansøgning?

en: Auto Generate Coupon
da-DK: Generer automatisk kupon

en: Auto generate?
da-DK: Automatisk generering?

en: auto generated
da-DK: automatisk genereret

en: Auto generated coupon email
da-DK: Automatisk genereret kupon-e-mail

en: Automatic deletion
da-DK: Automatisk sletning

en: Automatic payment for subscription renewals
da-DK: Automatisk betaling for fornyelse af abonnementer

note: translators: %s: plural name for store credit translators: %s: Label for store credit
en: Available Coupons & %s
da-DK: Tilgængelige kuponer &amp; %s

note: translators: %s: plural name for store credit
en: Available Coupons & Store Credits
da-DK: Tilgængelige kuponer og butikskreditter

en: Available Coupons (click on a coupon to use it)
da-DK: Tilgængelige kuponer (klik på en kupon for at bruge den)

en: Available coupons are not visible on Cart, Checkout & My Account page?
da-DK: Tilgængelige kuponer er ikke synlige på siden Indkøbskurv, Kasse og Min konto?

note: translators: %s: list of placeholders
en: Available placeholders: %s
da-DK: Tilgængelige pladsholdere: %s

en: Awesome, you successfully auto-generated a coupon! Are you having a great experience with
da-DK: Fantastisk, du har automatisk genereret en kupon! Har du en god oplevelse med

en: Balloon
da-DK: Ballon

en: Basic
da-DK: Grundlæggende

[ctx: Batch failed error message]
note: translators: 1: Action name 2: Error message
en: Failed batch action: %1$s. Error: %2$s
da-DK: Mislykket batch-handling: %1$s. Fejl: %2$s

[ctx: Batch stopped error message]
en: Batch stopped due to health status in task.
da-DK: Batch stoppet på grund af sundhedsstatus i opgave.

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
da-DK: Før du kan uploade din importfil, skal du rette følgende fejl:

en: Billing
da-DK: Fakturering

en: billing address
da-DK: faktureringsadresse

en: Billing Locations
da-DK: Faktureringssteder

en: Billing period for the subscription.
da-DK: Faktureringsperiode for abonnementet.

en: Black Friday
da-DK: Sort fredag

[ctx: block description]
en: Displays available coupons.
da-DK: Viser tilgængelige kuponer.

[ctx: block description]
en: Displays Send coupon form.
da-DK: Viser formularen Send kupon.

[ctx: Block editor]
en: Available Coupons (click on a coupon to use it)
da-DK: Tilgængelige kuponer (klik på en kupon for at bruge den)

[ctx: Block editor]
en: Deliver coupon
da-DK: Lever kupon

[ctx: Block editor]
en: Enter recipient e-mail address
da-DK: Indtast modtagerens e-mailadresse

[ctx: Block editor]
en: Gift to someone else
da-DK: Gave til en anden

[ctx: Block editor]
en: later
da-DK: senere

[ctx: Block editor]
en: Message for receiver
da-DK: Besked til modtager

[ctx: Block editor]
en: now
da-DK: nu

[ctx: Block editor]
en: Receiver email address
da-DK: Modtagerens e-mailadresse

[ctx: Block editor]
en: Send coupons to...
da-DK: Send kuponer til...

[ctx: Block editor]
en: Send to different people
da-DK: Send til forskellige personer

[ctx: Block editor]
en: Send to me
da-DK: Send til mig

[ctx: Block editor]
en: Send to one person
da-DK: Send til én person

[ctx: Block editor]
en: WooCommerce Smart Coupons
da-DK: WooCommerce smarte kuponer

[ctx: Block editor]
en: Write a message
da-DK: Skriv en besked

[ctx: Block editor]
en: Your order contains coupons. What would you like to do?
da-DK: Din ordre indeholder kuponer. Hvad vil du gerne gøre?

[ctx: Block editor & frontend]
en: Available Coupons (click on a coupon to use it)
da-DK: Tilgængelige kuponer (klik på en kupon for at bruge den)

[ctx: Block editor & frontend]
en: coupon
da-DK: Kupon

[ctx: Block editor & frontend]
en: Deliver coupon
da-DK: Lever kupon

[ctx: Block editor & frontend]
en: Enter recipient e-mail address
da-DK: Indtast modtagerens e-mailadresse

[ctx: Block editor & frontend]
en: Free Shipping coupon
da-DK: Kupon til gratis forsendelse

[ctx: Block editor & frontend]
en: Gift to someone else
da-DK: Gave til en anden

[ctx: Block editor & frontend]
en: later
da-DK: senere

[ctx: Block editor & frontend]
en: now
da-DK: nu

[ctx: Block editor & frontend]
en: of
da-DK: af

[ctx: Block editor & frontend]
en: Send Coupons to...
da-DK: Send kuponer til...

[ctx: Block editor & frontend]
en: Send to different people
da-DK: Send til forskellige personer

[ctx: Block editor & frontend]
en: Send to me
da-DK: Send til mig

[ctx: Block editor & frontend]
en: Send to one person
da-DK: Send til én person

[ctx: Block editor & frontend]
en: Your order contains coupons. What would you like to do?
da-DK: Din ordre indeholder kuponer. Hvad vil du gerne gøre?

[ctx: block title]
en: Available coupons
da-DK: Tilgængelige kuponer

[ctx: block title]
en: Send coupon form
da-DK: Send kuponformular

en: Bulk create unique coupons & email them
da-DK: Opret unikke kuponer i massevis og send dem med e-mail

note: translators: 1. Message type 2. Functionality name "Bulk Generate" 3. Functionality name "Import-Export"
en: Bulk Generate
da-DK: Generere i massevis

en: Bulk generate coupons
da-DK: Generér kuponer i massevis

en: Bulk generation is disabled since uploads directory is not writable. Please ensure uploads directory is writable before starting bulk generate process.
da-DK: Massegenerering er deaktiveret, da der ikke kan skrives i uploads-biblioteket. Sørg for, at uploads-biblioteket er skrivbart, før du starter massegenereringsprocessen.

[ctx: button text]
en: View status
da-DK: Se status

[ctx: Button text for dismissing WooCommerce feature notice]
en: Skip
da-DK: Spring over

[ctx: Button text for retrying the update process]
en: Restart Update
da-DK: Genstart opdatering

[ctx: Button text for setting up the expiry reminder feature]
en: Set Up Now
da-DK: Sæt op nu

[ctx: Button text for the combine coupon feature]
en: Create a Combo Coupon
da-DK: Opret en kombinationskupon

note: translators: 1. The discount text
en: Buy as much as you want. Flat %s off everything.
da-DK: Køb så meget, du vil. Flade procenter på alt.

en: Buyers can send purchased coupons to anyone – right while they're checking out.
da-DK: Købere kan sende købte kuponer til hvem som helst - lige mens de tjekker ud.

en: Calculate coupon discounts sequentially
da-DK: Beregn kuponrabatter sekventielt

en: Calculate line taxes? This will calculate taxes based on the customers country. If no billing/shipping is set it will use the store base country.
da-DK: Beregne linjeskat? Dette beregner skatter baseret på kundens land. Hvis der ikke er indstillet fakturering/forsendelse, bruger den butikkens basisland.

en: Calculate totals based on order items, discounts, and shipping?
da-DK: Beregn totaler baseret på bestillingsvarer, rabatter og forsendelse?

en: Call it something else! Use these to quickly change text labels through your store. <a href="https://woocommerce.com/document/smart-coupons/how-to-translate-smart-coupons/" target="_blank">Use translations</a> for complete control.
da-DK: Kald det noget andet! Brug dem til hurtigt at ændre tekstetiketter i din butik. <a href="https://woocommerce.com/document/smart-coupons/how-to-translate-smart-coupons/" target="_blank">Brug oversættelser</a> for at få fuld kontrol.

en: Can coupon code have any spaces in the name? / My Store Credit/Gift Certificate is not working (not generating new coupon code).
da-DK: Kan kuponkoder have mellemrum i navnet? / My Store Credit/Gift Certificate virker ikke (genererer ikke ny kuponkode).

en: Cancel
da-DK: Annuller

en: Carolina Blue
da-DK: Carolina blå

en: Cart
da-DK: Vogn

en: Cart Discount
da-DK: Rabat på indkøbskurv

en: Categories
da-DK: Kategorier

en: Category
da-DK: Kategori

en: Cheapest qualifying product in cart
da-DK: Billigste kvalificerende produkt i indkøbskurven

en: Cheatin&#8217; huh?
da-DK: Snyd, hva'?

en: Check this box to include this message in order confirmation email.
da-DK: Marker dette felt for at inkludere denne besked i ordrebekræftelsesmailen.

en: Check this box to send above coupons on each renewal order.
da-DK: Marker dette felt for at sende ovenstående kuponer ved hver fornyelsesordre.

note: translators: 1. The coupon code 2. The text 'payment method/s' 3. List of payment method names 4. Link to the checkout page
en: Checkout
da-DK: Kasse

en: Chocolate
da-DK: Chokolade

en: Choose a color scheme for coupons.
da-DK: Vælg et farveskema til kuponer.

en: Choose a CSV file
da-DK: Vælg en CSV-fil

en: Choose a style for coupon on the website.
da-DK: Vælg en stil til kuponen på hjemmesiden.

en: Choose a style for store notice on the website.
da-DK: Vælg en stil til butiksmeddelelse på hjemmesiden.

en: Choose order status which will trigger the auto-generation of coupon, if the order contains product which will generate the coupon.
da-DK: Vælg ordrestatus, som vil udløse automatisk generering af kupon, hvis ordren indeholder et produkt, som vil generere kuponen.

en: Choose whether to validate the quantity, cart-wise or product-wise
da-DK: Vælg, om du vil validere mængden pr. kurv eller pr. produkt

en: Choose which format of email to send.
da-DK: Vælg, hvilket e-mailformat du vil sende.

en: Chosen
da-DK: Udvalgt

en: Christmas
da-DK: Julen

en: Clear Smart Coupons Cache
da-DK: Ryd Smart Coupons-cache

en: Click here to download a sample
da-DK: Klik her for at downloade en prøve

en: Click to copy
da-DK: Klik for at kopiere

en: Click to select coupon code.
da-DK: Klik for at vælge kuponkode.

en: Click to toggle
da-DK: Klik for at skifte

en: Click to visit store. This coupon will be applied automatically.
da-DK: Klik for at besøge butikken. Denne kupon vil blive anvendt automatisk.

en: Clipper
da-DK: Klipper

en: Code
da-DK: Kode

en: Colors
da-DK: Farver

en: Combine emails
da-DK: Kombiner e-mails

en: Combined auto generated coupons email
da-DK: Kombineret automatisk genereret kupon-e-mail

en: Configure any denomination Gift Cards
da-DK: Konfigurer gavekort af enhver værdi

en: Configure discounted price Gift Cards
da-DK: Konfigurer gavekort til nedsat pris

en: Configure fixed denomination Gift Cards
da-DK: Konfigurer gavekort med fast pålydende værdi

en: Copied!
da-DK: Kopieret!

en: Copy
da-DK: Kopi

en: Copy billing information to shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
da-DK: Kopier faktureringsoplysninger til forsendelsesoplysninger? Dette vil fjerne alle aktuelt indtastede forsendelsesoplysninger.

en: Copy coupon code
da-DK: Kopier kuponkode

en: Copy coupon shareable link and apply via URL
da-DK: Kopier kuponens delbare link, og anvend via URL

en: Copy the following link and share it to apply this coupon via URL.
da-DK: Kopier følgende link, og del det for at anvende denne kupon via URL.

en: Copy this coupon code
da-DK: Kopier denne kuponkode

en: Could not grant access - the user may already have permission for this file or billing email is not set. Ensure the billing email is set, and the order has been saved.
da-DK: Kunne ikke give adgang - brugeren har måske allerede tilladelse til denne fil, eller faktureringsmailen er ikke indstillet. Sørg for, at faktureringsmailen er angivet, og at ordren er blevet gemt.

en: Could not locate WooCommerce
da-DK: Kunne ikke finde WooCommerce

en: coupon
da-DK: Kupon

en: Coupon | Coupons
da-DK[0]: Kupon

note: translators: The coupon code
en: Coupon %s is valid for a new user only, hence removed.
da-DK: Kupon %s er kun gyldig for en ny bruger og er derfor fjernet.

en: Coupon Amount
da-DK: Kuponbeløb

en: Coupon amount, email & message entered for gift card receiver
da-DK: Kuponbeløb, e-mail og besked indtastet til gavekortmodtager

en: Coupon bulk generation
da-DK: Generering af kuponmængder

en: Coupon categories
da-DK: Kupon-kategorier

en: Coupon Category
da-DK: Kupon-kategori

en: Coupon Code
da-DK: Kuponkode

en: Coupon code
da-DK: Kuponkode

note: translators: 1. The coupon code 2. The text 'payment method/s' 3. List of payment method names 4. Link to the checkout page
en: Coupon code %1$s has been removed. It is valid only for %2$s: %3$s. You can change the payment method from the %4$s page.
da-DK: Kuponkoden %1$s er blevet fjernet. Den er kun gyldig for %2$s: %3$s. Du kan ændre betalingsmetoden fra siden %4$s.

note: translators: 1. The coupon code 2. The text 'payment method/s' 3. List of payment method names 4. Link to the checkout page
en: Coupon code %1$s is valid only for %2$s: %3$s. You can change payment method from the %4$s page.
da-DK: Kuponkoden %1$s er kun gyldig for %2$s: %3$s. Du kan ændre betalingsmetode fra siden %4$s.

en: Coupon code generated for you
da-DK: Kuponkode genereret for dig

en: Coupon code passed via URL
da-DK: Kuponkode sendt via URL

en: Coupon Code:
da-DK: Kuponkode:

note: translators: %d: Post ID
en: Coupon creation failed, could not find original coupon: %d
da-DK: Oprettelse af kupon mislykkedes, kunne ikke finde den oprindelige kupon: %d

note: translators: %s: coupon id
en: Coupon creation failed, could not find original coupon: %s
da-DK: Oprettelse af kupon mislykkedes, kunne ikke finde den oprindelige kupon: %s

en: Coupon Data
da-DK: Kupon-data

note: translators: %s: field name
en: Coupon delivery date and time is a required field.
da-DK: Kuponens leveringsdato og -tidspunkt er et obligatorisk felt.

[ctx: Coupon description]
en: This is a dummy Smart Coupons coupon for email previews.
da-DK: Dette er en dummy Smart Coupons-kupon til e-mail-forhåndsvisninger.

en: Coupon Description
da-DK: Beskrivelse af kupon

en: Coupon emails
da-DK: Kupon-e-mails

en: Coupon expiry time
da-DK: Kuponens udløbstidspunkt

[ctx: Coupon field description]
en: Select coupons that can be used in conjunction with this coupon.
da-DK: Vælg kuponer, der kan bruges sammen med denne kupon.

[ctx: Coupon field description]
en: Select coupons that cannot be used in conjunction with this coupon.
da-DK: Vælg kuponer, der ikke kan bruges sammen med denne kupon.

[ctx: Coupon field label]
en: Coupon(s) can be used with
da-DK: Kupon(er) kan bruges med

[ctx: Coupon field label]
en: Coupon(s) can’t be used with
da-DK: Kupon(er) kan ikke bruges med

[ctx: Coupon field placeholder]
en: Search for a coupons…
da-DK: Søg efter en rabatkupon...

en: Coupon For
da-DK: Kupon til

en: Coupon import
da-DK: Import af kuponer

en: Coupon Import Error
da-DK: Fejl ved import af kuponer

en: Coupon is not valid for the
da-DK: Kuponen gælder ikke for

en: Coupon Is Visible Storewide
da-DK: Kupon er synlig i hele butikken

en: Coupon Message
da-DK: Besked om kupon

[ctx: coupon never expires]
en: Never expires
da-DK: Udløber aldrig

en: Coupon passed in URL
da-DK: Kupon sendt i URL

en: Coupon Received
da-DK: Kupon modtaget

note: translators: The coupon code
en: Coupon removed. There is no credit remaining in %s.
da-DK: Kupon fjernet. Der er ingen kredit tilbage i %s.

en: Coupon shareable link
da-DK: Link til deling af kupon

en: Coupon Title Prefix
da-DK: Præfiks for kupontitel

en: Coupon Title Suffix
da-DK: Suffix for kupontitel

en: Coupon usage limit has been reached.
da-DK: Grænsen for brug af kuponer er nået.

en: Coupon Validity
da-DK: Kuponens gyldighed

en: Coupon value same as product's price?
da-DK: Er kuponværdien den samme som produktets pris?

en: Coupon will apply only if any of the selected payment methods are used during checkout.
da-DK: Kuponen gælder kun, hvis en af de valgte betalingsmetoder anvendes ved kassen.

en: Coupon will apply only if any of the selected shipping methods are used during checkout.
da-DK: Kuponen gælder kun, hvis en af de valgte forsendelsesmetoder anvendes ved kassen.

en: Coupons
da-DK: Kuponer

en: coupons
da-DK: Kuponer

en: Create and gift Store Credit / Gift Cards
da-DK: Opret og giv butikskredit/gavekort

en: Crimson Breeze
da-DK: Blodrød brise

en: CSV file has been generated. You can download it from
da-DK: CSV-filen er blevet genereret. Du kan downloade den fra

note: translators: Link for the plugin 'Aelia Currency Switcher for WooCommerce'
en: Currently, Smart Coupons is compatible with %s. But it is not compatible with any other multi-currency plugin or with WPML.
da-DK: I øjeblikket er Smart Coupons kompatibel med %s. Men det er ikke kompatibelt med noget andet plugin med flere valutaer eller med WPML.

en: Custom colors
da-DK: Tilpassede farver

en: Custom Style
da-DK: Brugerdefineret stil

en: Customer Email
da-DK: Kundens e-mail

en: Customers can apply store credit on a subscription during purchase of subscription. If the same store credit has sufficient balance, it'll keep applying it to renewals till the remainder in store credit is higher than renewal price. Customers will be able to apply store credit only during signup. They will not get an option to apply store credit in renewals. But if the store credit will not have sufficient balance to pay for the renewals, then the order will go into pending mode. Now when the customer will go to pay for this renewal order, they'll get an option to apply store credit again. To activate the subscription again, the customer will have to pay for the renewals. When the customer is paying for the renewals from their account, then in that process they can use the same store credit which didn't have the sufficient balance, again & pay for the remaining amount.
da-DK: Kunder kan anvende butikskredit på et abonnement under køb af abonnement. Hvis den samme butikskredit har en tilstrækkelig saldo, vil den fortsætte med at anvende den på fornyelser, indtil den resterende butikskredit er højere end fornyelsesprisen. Kunder vil kun kunne anvende butikskredit under tilmelding. De får ikke mulighed for at anvende butikskredit ved fornyelser. Men hvis butikskreditten ikke har tilstrækkelig saldo til at betale for fornyelserne, vil ordren gå i afventende tilstand. Når kunden nu vil betale for denne fornyelsesordre, får de mulighed for at anvende butikskredit igen. For at aktivere abonnementet igen skal kunden betale for fornyelserne. Når kunden betaler for fornyelserne fra sin konto, kan de i den proces bruge den samme butikskredit, som ikke havde tilstrækkelig saldo, igen og betale for det resterende beløb.

en: Customize color scheme for coupons.
da-DK: Tilpas farveskemaet for kuponer.

en: Customize colors
da-DK: Tilpas farverne

en: Customize Coupons
da-DK: Tilpas kuponer

en: Customize coupons
da-DK: Tilpas kuponer

en: Cutout
da-DK: Udskæring

en: Days
da-DK: Dage

en: Deal
da-DK: Aftale

en: Deduct credit/gift before doing tax calculations
da-DK: Træk kredit/gave fra, før du laver skatteberegninger

note: translators: 1: plugin name 2: page based text 3: Label for store credit 4: Hide notice text
en: Delete Gift / Credit, when credit is used up
da-DK: Slet gave/kredit, når kreditten er opbrugt

note: translators: %s: Note for admin
en: Delete the %1$s when entire credit amount is used up %2$s
da-DK: Slet %1$s, når hele kreditbeløbet er opbrugt %2$s

en: Deliver
da-DK: Leverer

en: Deliver coupon
da-DK: Lever kupon

en: Description
da-DK: Beskrivelse

en: Description:
da-DK: Beskrivelse:

en: Disable Email Restriction
da-DK: Deaktiver e-mail-begrænsning

en: Disable email restriction?
da-DK: Deaktivere e-mail-begrænsning?

note: translators: %s: Explanation of the setting
en: Disabling this, no coupons will be auto-applied - even if any coupon has "Auto apply?" enabled.
da-DK: Hvis du deaktiverer dette, vil ingen kuponer blive anvendt automatisk - selv hvis en kupon har "Anvend automatisk?" aktiveret.

en: Discount
da-DK: Rabat

en: Discount Coupons
da-DK: Rabatkuponer

en: Discount Type
da-DK: Rabat-type

en: Discount:
da-DK: Rabat:

en: Discover how to set up and offer gift cards in your store
da-DK: Find ud af, hvordan du opretter og tilbyder gavekort i din butik

en: Display a message to user
da-DK: Vis en besked til brugeren

note: translators: %s: Preview link
en: Display coupon description along with coupon code (on site as well as in emails) %s
da-DK: Vis kuponbeskrivelse sammen med kuponkode (både på webstedet og i e-mails) %s

en: Display Coupons
da-DK: Vis kuponer

en: Display coupons
da-DK: Vis kuponer

en: Display prices during cart and checkout
da-DK: Vis priser under indkøbskurv og checkout

en: Display prices in the shop
da-DK: Vis priser i butikken

en: Display tax totals
da-DK: Vis skattetotalerne

en: Displaying coupons
da-DK: Visning af kuponer

en: DIY Tour
da-DK: DIY-tur

en: Do not restrict auto-generated coupons to buyer / receiver email, anyone with the coupon code can use it.
da-DK: Begræns ikke automatisk genererede kuponer til købers/modtagers e-mail, alle med kuponkoden kan bruge den.

en: Do not want to tie store credit to be used by only one customer? / Can a customer send a gift certificate to themselves to pass on to someone else?
da-DK: Vil du ikke binde butikskredit til kun at kunne bruges af én kunde? / Kan en kunde sende et gavekort til sig selv for at give det videre til en anden?

en: Docs
da-DK: Dokumenter

en: Does Smart Coupons allow printing of coupon as Gift Card?
da-DK: Tillader Smart Coupons udskrivning af kuponer som gavekort?

en: Don&#39;t Miss Out.
da-DK: Gå ikke glip af noget.

en: Download a sample.csv to confirm
da-DK: Download en sample.csv for at bekræfte

en: Duplicate
da-DK: Duplikat

en: each with quantity
da-DK: hver med mængde

en: Edit coupon category
da-DK: Rediger kuponkategori

en: Edit the main coupon which is entered in "Coupons" field of the product edit page, then go to "Usage Restrictions" > "Disable Email Restriction" and disable this setting and save the coupon.
da-DK: Rediger hovedkuponen, som er indtastet i feltet "Kuponer" på produktredigeringssiden, og gå derefter til "Brugsbegrænsninger" &gt; "Deaktiver e-mailbegrænsning", og deaktiver denne indstilling, og gem kuponen.

en: Email address
da-DK: E-mail-adresse

en: Email auto generated coupon to recipients. One email per coupon.
da-DK: Send automatisk genererede kuponer til modtagere. Én e-mail pr. kupon.

en: Email auto generated coupons to recipients
da-DK: Send automatisk genererede kuponer til modtagere

en: Email coupon
da-DK: E-mail-kupon

en: Email coupon to recipients
da-DK: E-mail kupon til modtagere

[ctx: email description]
en: Send a reminder email for coupons approaching expiry.
da-DK: Send en påmindelsesmail til kuponer, der nærmer sig udløb.

en: Email heading
da-DK: Overskrift på e-mail

[ctx: email heading]
en: Reminder: Your Coupon Are Expiring Soon
da-DK: Påmindelse: Din kupon udløber snart

en: Email set in session successfully.
da-DK: E-mail indstillet i session med succes.

[ctx: email subject]
en: {site_title}: Your Coupon Are About to Expire!
da-DK: {site_title}: Din kupon er ved at udløbe!

[ctx: email title]
en: Smart Coupons - Coupon Expiry Reminder
da-DK: Smart Coupons - Påmindelse om kuponudløb

en: Email to
da-DK: E-mail til

en: Email to recipients
da-DK: E-mail til modtagere

en: Email type
da-DK: Type e-mail

en: Emerald Blaze
da-DK: Smaragdfarvet flamme

en: Emerald Contrast
da-DK: Smaragdfarvet kontrast

en: Enable
da-DK: Gør det muligt

en: Enable feature to allow printing of coupons
da-DK: Aktivér funktionen for at tillade udskrivning af kuponer

en: Enable store notice for the coupon
da-DK: Aktivér butiksmeddelelse for kuponen

en: Enable taxes
da-DK: Aktivér skatter og afgifter

en: Enable the use of coupon codes
da-DK: Gør det muligt at bruge kuponkoder

en: Enable this email notification
da-DK: Aktivér denne e-mail-besked

en: Enable this to allow buyers to select date & time for delivering the coupon.
da-DK: Aktivér dette for at give køberne mulighed for at vælge dato og tidspunkt for levering af kuponen.

en: Enable this to send coupon to recipient's email addresses, provided in imported file.
da-DK: Aktivér dette for at sende kuponen til modtagerens e-mailadresse, som er angivet i den importerede fil.

en: Enable/Disable
da-DK: Aktiver/Deaktiver

en: Ending Soon!
da-DK: Snart slut!

en: Endpoint for the My Account &rarr; Coupons page
da-DK: Slutpunkt for siden Min konto &rarr; Kuponer

[ctx: enhanced select]
en: %qty% results are available, use up and down arrow keys to navigate.
da-DK: %qty% resultater er tilgængelige, brug op- og ned-piletasterne til at navigere.

[ctx: enhanced select]
en: Loading failed
da-DK: Indlæsning mislykkedes

[ctx: enhanced select]
en: Loading more results&hellip;
da-DK: Indlæser flere resultater...

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
da-DK: Ingen matches fundet

[ctx: enhanced select]
en: One result is available, press enter to select it.
da-DK: Et resultat er tilgængeligt, tryk enter for at vælge det.

[ctx: enhanced select]
en: Please delete %qty% characters
da-DK: Slet venligst %qty% tegn

[ctx: enhanced select]
en: Please delete 1 character
da-DK: Slet venligst 1 tegn

[ctx: enhanced select]
en: Please enter %qty% or more characters
da-DK: Indtast venligst %qty% eller flere tegn

[ctx: enhanced select]
en: Please enter 1 or more characters
da-DK: Indtast venligst 1 eller flere tegn

[ctx: enhanced select]
en: Searching&hellip;
da-DK: Søger...

[ctx: enhanced select]
en: You can only select %qty% items
da-DK: Du kan kun vælge %qty% varer

[ctx: enhanced select]
en: You can only select 1 item
da-DK: Du kan kun vælge 1 vare

en: Enter a name for the new attribute term:
da-DK: Indtast et navn for den nye attributterm:

en: Enter a numeric value.
da-DK: Indtast en numerisk værdi.

en: Enter location on the server
da-DK: Indtast placering på serveren

en: Enter more than one character to search.
da-DK: Indtast mere end ét tegn for at søge.

en: Enter recipient e-mail address
da-DK: Indtast modtagerens e-mailadresse

en: Enter some text, or some attributes by pipe (|) separating values.
da-DK: Indtast noget tekst eller nogle attributter ved at adskille værdier med pipe (|).

note: translators: 1: Path to setting 2: Setting to set email address 3: Setting for number of coupons to generate
en: Enter the email addresses of the recipients separated by comma under %1$1s. Make sure to match the count of email addresses in %2$2s to %3$3s
da-DK: Indtast modtagernes e-mailadresser adskilt af komma under %1$1s. Sørg for at matche antallet af e-mailadresser i %2$2s med %3$3s.

note: translators: 1. Error title 2. The bulk process
en: Error
da-DK: Fejl

en: Error loading content.
da-DK: Fejl ved indlæsning af indhold.

[ctx: Error message]
en: Gift sending date & time input is empty or invalid.
da-DK: Indtastning af dato og klokkeslæt for gaveafsendelse er tom eller ugyldig.

[ctx: Error message]
en: Gift sending date & time is invalid.
da-DK: Dato og tidspunkt for gaveafsendelse er ugyldig.

[ctx: Error message]
en: Invalid order ID.
da-DK: Ugyldigt ordre-ID.

[ctx: Error message]
en: No applicable coupons found.
da-DK: Ingen gældende kuponer fundet.

[ctx: Error message]
en: Order not found.
da-DK: Ordre ikke fundet.

[ctx: Error message for failed net total update]
note: translators: 1: Order ID
en: Failed to update net total for Order ID: %s
da-DK: Kunne ikke opdatere nettototal for ordre-ID: %s

[ctx: Error message for fixing order stats negative net value]
note: translators: 1: Current task name
en: No order id's passed
da-DK: Ingen ordre-id'er videregivet

[ctx: Error message for invalid coupon discount type]
en: Invalid coupon discount type
da-DK: Ugyldig kuponrabattype

[ctx: Error message for invalid nonce]
en: Invalid nonce
da-DK: Ugyldig nonce

[ctx: Error message for invalid refund, discount, or coupon ID]
en: Invalid refund or discount amounts, or coupon ID is missing
da-DK: Ugyldige refusions- eller rabatbeløb, eller kupon-ID mangler

[ctx: Error message for invalid saved card]
en: Invalid saved card selected.
da-DK: Ugyldigt gemt kort valgt.

[ctx: Error message for missing coupons]
note: translators: 1: Order ID
en: No coupons found in the order. Order ID: %s
da-DK: Der blev ikke fundet nogen kuponer i ordren. Ordre-ID: %s

[ctx: Error message for missing order]
note: translators: 1: Order ID
en: Order not found. Order ID: %s
da-DK: Ordre ikke fundet. Ordre-ID: %s

[ctx: Error message for nonce verification failure]
en: Nonce verification failed.
da-DK: Nonce-verifikation mislykkedes.

[ctx: Error message for orders without Smart Coupon]
note: translators: 1: Order ID
en: Smart Coupon not used. Order ID: %s
da-DK: Smart Coupon ikke brugt. Ordre-ID: %s

[ctx: Error message for unauthorized access]
en: Unauthorized
da-DK: Uautoriseret

[ctx: Error message when a product does not match coupon restrictions]
en: Selected product is not valid for this coupon.
da-DK: Udvalgte produkter er ikke gyldige for denne kupon.

[ctx: Error message when cart or session is missing]
en: Cart or session not available.
da-DK: Vogn eller session ikke tilgængelig.

[ctx: Error message when coupon actions are missing]
en: Coupon action not found.
da-DK: Kuponhandling ikke fundet.

[ctx: Error message when coupon cannot be combined]
en: This coupon cannot be used together with one of the other coupons already applied.
da-DK: Denne kupon kan ikke bruges sammen med en af de andre kuponer, der allerede er anvendt.

[ctx: Error message when coupon cannot be found]
en: Coupon not found
da-DK: Kupon ikke fundet

[ctx: Error message when line item data is invalid]
en: Line item data is missing or invalid
da-DK: Linjedata mangler eller er ugyldige

[ctx: Error message when order cannot be found]
en: Order not found
da-DK: Ordre ikke fundet

[ctx: Error message when order ID is missing or invalid]
en: Order ID is missing or invalid
da-DK: Ordre-ID mangler eller er ugyldigt

[ctx: Error message when payment method is missing in request]
en: Payment method not provided.
da-DK: Betalingsmetode ikke oplyst.

[ctx: Error message when product addition fails]
en: Failed to add product to cart.
da-DK: Kunne ikke lægge produktet i kurven.

[ctx: Error message when product is already in cart]
note: translators: %s: Product title
en: "%s" is already in your cart.
da-DK: "%s" er allerede i din indkøbskurv.

[ctx: Error message when product or coupon is missing]
en: Invalid product or coupon.
da-DK: Ugyldigt produkt eller kupon.

[ctx: Error message when security token is invalid]
en: Invalid security token
da-DK: Ugyldigt sikkerhedstoken

[ctx: Error message when the product does not exist]
en: Product not found.
da-DK: Produktet blev ikke fundet.

[ctx: Error message when the provided coupon is invalid]
en: Coupon not found.
da-DK: Kupon ikke fundet.

[ctx: Error Please select a product.]
en: Please select a product.
da-DK: Vælg venligst et produkt.

[ctx: Error processing request]
en: Error processing request.
da-DK: Fejl ved behandling af anmodning.

en: Error updating checkout:
da-DK: Fejl ved opdatering af checkout:

note: translators: %s: singular name for store credit
en: Error: %s Receiver&#146;s E-mail address is invalid.
da-DK: Fejl: %s Modtagerens e-mailadresse er ugyldig.

en: Error: Gift Card Receiver&#146;s E-mail address is invalid.
da-DK: Fejl: Gavekortmodtagerens e-mailadresse er ugyldig.

en: Every 5 Seconds
da-DK: Hvert 5. sekund

[ctx: example number of days]
note: Translators: %s is an example number of days.
en: e.g., %s
da-DK: f.eks. %s

en: Exclude
da-DK: Ekskluder

en: Exclude Attributes
da-DK: Ekskluder attributter

en: Exclude attributes
da-DK: Ekskluder attributter

en: Exclude Product categories
da-DK: Ekskluder produktkategorier

en: Exclude product IDs
da-DK: Ekskluder produkt-id'er

en: Exclude Sale Items
da-DK: Eksklusive udsalgsvarer

en: Exclude User Role
da-DK: Ekskluder brugerrolle

en: Exclude user roles
da-DK: Udeluk brugerroller

en: Excluded emails
da-DK: Ekskluderede e-mails

note: translators: Discount amount applied on tax
en: excludes -%s on tax
da-DK: udelukker -%s på skat

en: Expire
da-DK: Udløber

en: Expires on:
da-DK: Udløber den:

en: Expiry Date
da-DK: Udløbsdato

en: Expiry date
da-DK: Udløbsdato

[ctx: expiry email print coupon]
en: Print coupon
da-DK: Udskriv kupon

[ctx: Expiry reminder background processing complete info message]
note: translators: %s: Plugin name
en: %s Expiry Reminder background processing complete. This message will automatically disappear but after few seconds upon refresh.
da-DK: %s Udløbspåmindelse baggrundsbehandling afsluttet. Denne meddelelse forsvinder automatisk, men efter nogle få sekunder ved opdatering.

note: translators: 1: The expiry date
en: Expiry: %s
da-DK: Udløb: %s

en: Export
da-DK: Eksport

en: Export to CSV
da-DK: Eksporter til CSV

en: Failed to create export file.
da-DK: Det lykkedes ikke at oprette en eksportfil.

note: translators: 1. Receiver email 2. Coupon code 3. Order id
en: Failed to schedule email to "%1$s" for coupon "%2$s" received from order #%3$s.
da-DK: Kunne ikke planlægge e-mail til "%1$s" for kupon "%2$s" modtaget fra ordre #%3$s.

note: translators: 1. Receiver email 2. Coupon code
en: Failed to schedule email to "%1$s" for coupon "%2$s".
da-DK: Kunne ikke planlægge e-mail til "%1$s" for kupon "%2$s".

en: Failed to update coupon receiver details in session.
da-DK: Det lykkedes ikke at opdatere kuponmodtagerens oplysninger i sessionen.

en: Failed to update store credit refund details.
da-DK: Kunne ikke opdatere oplysninger om tilbagebetaling af butikskredit.

en: FAQ / Common Problems
da-DK: FAQ / Almindelige problemer

en: FAQ's
da-DK: Ofte stillede spørgsmål

en: Featured
da-DK: Udvalgt

en: features.
da-DK: funktioner.

en: Festive
da-DK: Festlig

en: Fetch error:
da-DK: Fejl i hentning:

en: File format seems OK
da-DK: Filformatet ser ud til at være OK

note: translators: File path
en: File not found %s
da-DK: Filen blev ikke fundet %s

en: File not found. Make sure the file has required permission to read and/or the file is accessible:
da-DK: Filen blev ikke fundet. Sørg for, at filen har den nødvendige læsetilladelse, og/eller at filen er tilgængelig:

en: File uploaded OK
da-DK: Filen er uploadet OK

en: Filter by category
da-DK: Filtrer efter kategori

note: translators: Email address of users
en: Find coupons restricted to %s
da-DK: Find kuponer, der er begrænset til %s

en: Flat
da-DK: Flad

note: translators: 1. The discount text
en: Flat %s discount on everything today.
da-DK: Flad %s rabat på alt i dag.

en: for all products
da-DK: for alle produkter

en: for entire purchase
da-DK: for hele købet

note: translators: Documentation link for 'How to Apply Single or Multiple Coupons on Click of a Link'
en: For more details you can refer to this article: %s
da-DK: For flere detaljer kan du læse denne artikel: %s

en: For new customers?
da-DK: For nye kunder?

en: For new user only?
da-DK: Kun for nye brugere?

en: for some products
da-DK: for nogle produkter

en: Free Shipping
da-DK: Gratis forsendelse

en: Free shipping
da-DK: Gratis forsendelse

en: Free Shipping coupon
da-DK: Kupon til gratis forsendelse

en: from
da-DK: fra

en: From version 4.11.0, you can add/link coupons to product variations as well. This feature is not available in a version lower than 4.11.0.
da-DK: Fra version 4.11.0 kan du også tilføje/linke kuponer til produktvarianter. Denne funktion er ikke tilgængelig i en lavere version end 4.11.0.

[ctx: Frontend]
en: Deliver coupon
da-DK: Lever kupon

[ctx: Frontend]
en: Enter recipient e-mail address
da-DK: Indtast modtagerens e-mailadresse

[ctx: Frontend]
en: Gift to someone else
da-DK: Gave til en anden

[ctx: Frontend]
en: Message for receiver
da-DK: Besked til modtager

[ctx: Frontend]
en: Receiver email address
da-DK: Modtagerens e-mailadresse

[ctx: Frontend]
en: Send coupons to...
da-DK: Send kuponer til...

[ctx: Frontend]
en: Send to different people
da-DK: Send til forskellige personer

[ctx: Frontend]
en: Send to me
da-DK: Send til mig

[ctx: Frontend]
en: Send to one person
da-DK: Send til én person

[ctx: Frontend]
en: Write a message
da-DK: Skriv en besked

[ctx: Frontend]
en: Your order contains coupons. What would you like to do?
da-DK: Din ordre indeholder kuponer. Hvad vil du gerne gøre?

en: General
da-DK: Generelt

en: generate
da-DK: generere

en: Generate coupon code
da-DK: Generer kuponkode

en: Generate coupons and
da-DK: Generer kuponer og

en: generated
da-DK: genereret

note: translators: %s: Label for store credit
en: Generated %s amount
da-DK: Genereret %s beløb

en: generated & sent
da-DK: genereret og sendt

en: Generated Coupon Data
da-DK: Genererede kupondata

en: Generated coupons
da-DK: Genererede kuponer

[ctx: Generated coupons metabox - Order edit admin page]
note: translators: 1. Link to jump to 'Order actions' metabox 2. Text 'Order actions' 3. Text 'arrow'
en: arrow
da-DK: Pil

[ctx: Generated coupons metabox - Order edit admin page]
note: translators: 1. Link to jump to 'Order actions' metabox 2. Text 'Order actions' 3. Text 'arrow'
en: Coupons are not generated for this order. You can regenerate it from %1$s. Select an appropriate action from the %2$s dropdown menu and hit the %3$s button next to it.
da-DK: Der er ikke genereret kuponer til denne ordre. Du kan genskabe den fra %1$s. Vælg en passende handling fra rullemenuen %2$s, og tryk på knappen %3$s ved siden af.

[ctx: Generated coupons metabox - Order edit admin page]
note: translators: 1. Link to jump to 'Order actions' metabox 2. Text 'Order actions' 3. Text 'arrow'
en: Order actions
da-DK: Bestil handlinger

[ctx: Generated coupons metabox - Order edit admin page]
note: translators: 1. Label for Order action for regenerating coupons
en: Select %s to only regenerate coupons. No email will be sent for this.
da-DK: Vælg %s for kun at regenerere kuponer. Der bliver ikke sendt nogen e-mail for dette.

[ctx: Generated coupons metabox - Order edit admin page]
note: translators: 1. Label for Order action for regenerating & resending coupons
en: Select %s to regenerate as well as resend coupons to the recipients via email.
da-DK: Vælg %s for at regenerere og gensende kuponer til modtagerne via e-mail.

en: Get shareable link
da-DK: Få delbart link

en: get this & several other products at a huge discount
da-DK: få dette og flere andre produkter med stor rabat

en: Getting 'Page Not Found Error' when accessing Coupons tab from My Account Page?
da-DK: Får du 'Page Not Found Error', når du åbner fanen Kuponer fra siden Min konto?

en: Gift a product via coupon
da-DK: Giv et produkt i gave via en kupon

en: Gift box
da-DK: Gaveæske

en: Gift Card
da-DK: Gavekort

en: Gift card
da-DK: Gavekort

en: Gift Card discount is inclusive of tax
da-DK: Gavekortrabat er inklusive skat

en: Gift cards
da-DK: Gavekort

[ctx: Gift selection notice]
note: translators: %1$s is the formatted coupon code, %2$s is the coupon code used as modal ID.
en: Choose your gift now with coupon %1$s! %2$s
da-DK: Vælg din gave nu med kupon %1$s! %2$s

[ctx: Gift selection notice link]
en: Click here to select your eligible product.
da-DK: Klik her for at vælge dit kvalificerede produkt.

en: Gift to someone else
da-DK: Gave til en anden

en: Give alternate singular name to Store Credit / Gift Certificate. This label will only rename Store Credit / Gift Certificate used in the Smart Coupons plugin. <a href="https://woocommerce.com/document/smart-coupons/how-to-rename-store-credit/" target="_blank"><small> [Read More] </small></a>
da-DK: Giv et alternativt navn i ental til Store Credit / Gift Certificate. Denne label omdøber kun Store Credit / Gift Certificate, der bruges i Smart Coupons-plugin'et. <a href="https://woocommerce.com/document/smart-coupons/how-to-rename-store-credit/" target="_blank"><small> [Læs mere] </small></a>

en: Give away a discount or credit on signing up a subscription, give away recurring discount or credits, apply credit during sign up, automatic payment for renewals from credit (Note: When using PayPal Standard Gateway, store credit can be applied only during sign up. Automatic payment for renewals by credit will not work for PayPal Standard Gateway).
da-DK: Giv rabat eller kredit ved tilmelding til et abonnement, giv tilbagevendende rabat eller kredit, anvend kredit under tilmelding, automatisk betaling for fornyelser fra kredit (Bemærk: Når du bruger PayPal Standard Gateway, kan butikskredit kun anvendes under tilmelding. Automatisk betaling for fornyelser med kredit fungerer ikke for PayPal Standard Gateway).

en: Give bigger discounts without hurting your profits. Offer a percentage off coupon upto a particular value. Example -  Flat 50% off upto $100.
da-DK: Giv større rabatter uden at skade din fortjeneste. Tilbyd en procentvis rabatkupon op til en bestemt værdi. Eksempel - 50 % rabat op til 100 dollars.

en: Give discounts to customers for next purchase
da-DK: Giv rabat til kunder ved næste køb

en: Give plural name for the above singular name.
da-DK: Angiv flertalsnavn for ovenstående entalsnavn.

en: Glad to have you onboard. We hope WooCommerce Smart Coupons adds to your desired success 🏆
da-DK: Jeg er glad for at have dig ombord. Vi håber, at WooCommerce Smart Coupons bidrager til din ønskede succes 🏆.

note: translators: HTML entity for Right-arrow
en: Go to Coupons dashboard %s
da-DK: Gå til dashboardet med kuponer %s

en: Go to WordPress -> Settings -> Permalinks and click on Save Settings once.
da-DK: Gå til WordPress -&gt; Indstillinger -&gt; Permalinks, og klik én gang på Gem indstillinger.

en: Gold
da-DK: Guld

en: Great News!
da-DK: Gode nyheder!

note: translators: %s: link to submit idea for Smart Coupons on WooCommerce idea board
en: Have a feature request? Submit it %s.
da-DK: Har du en anmodning om en funktion? Send den til %s.

note: translators: %s: link to submit idea for Smart Coupons on WooCommerce idea board translators: 1. File name 2. File download link
en: here
da-DK: her

en: Hi there! Upload a CSV file with coupons details to import them into your shop.
da-DK: Hej med jer! Upload en CSV-fil med kuponoplysninger for at importere dem til din butik.

note: translators: 1: plugin name 2: page based text 3: Label for store credit 4: Hide notice text
en: Hide this notice
da-DK: Skjul denne meddelelse

en: Highest priced qualifying product in cart
da-DK: Højest prissatte kvalificerende produkt i indkøbskurven

en: How can I resend gift card coupon bought by customers?
da-DK: Hvordan kan jeg sende gavekortskuponer, som kunder har købt, igen?

en: How does automatic payment by store credit work with Subscriptions?
da-DK: Hvordan fungerer automatisk betaling med butikskredit med abonnementer?

en: How many coupons (at max) should be shown on cart, checkout & my account page? If set to 0 (zero) then coupons will not be displayed at all on the website.
da-DK: Hvor mange kuponer (maks.) skal vises på siden med indkøbskurven, kassen og min konto? Hvis den er sat til 0 (nul), vises der slet ikke kuponer på hjemmesiden.

note: translators: Documentation link for 'How to Apply Single or Multiple Coupons on Click of a Link'
en: How to Apply Single or Multiple Coupons on Click of a Link
da-DK: Sådan anvender du en eller flere kuponer ved at klikke på et link

en: How to change texts of the emails sent from Smart Coupons?
da-DK: Hvordan ændrer jeg teksten i de e-mails, der sendes fra Smart Coupons?

en: How to Configure BOGO
da-DK: Sådan konfigureres BOGO

en: How to override email template
da-DK: Sådan tilsidesætter du e-mail-skabelon

note: translators: Documentation link for 'How to Print Coupons'
en: How to Print Coupons
da-DK: Sådan printer du kuponer

en: How to translate texts from Smart Coupons?
da-DK: Hvordan oversætter jeg tekster fra Smart Coupons?

en: How to use Smart Coupons the best way
da-DK: Sådan bruger du Smart Coupons på den bedste måde

en: Hurry. Going fast! On the entire range of products.
da-DK: Skynd dig nu. Det går stærkt! På hele produktsortimentet.

en: I'm using WPML & WPML provides support for multi-currency, but Smart Coupons only changes currency symbol & the price value remains same. Can Smart Coupons change the currency symbol and the price value associated with it?
da-DK: Jeg bruger WPML, og WPML understøtter flere valutaer, men Smart Coupons ændrer kun valutasymbolet, og prisværdien forbliver den samme. Kan Smart Coupons ændre valutasymbolet og den tilknyttede prisværdi?

en: If enabled, existing coupons that match by coupon code will be updated. Coupons that do not exist will be skipped.
da-DK: Hvis det er aktiveret, vil eksisterende kuponer, der matcher kuponkoden, blive opdateret. Kuponer, der ikke findes, vil blive sprunget over.

en: If you are a visitor: We access your billing email address entered during purchase
da-DK: Hvis du er besøgende: Vi får adgang til din fakturerings-e-mailadresse, der er indtastet under købet

note: translators: WooCommerce My Account support link
en: If you are facing any issues, please %s from your WooCommerce account.
da-DK: Hvis du oplever problemer, bedes du %s fra din WooCommerce-konto.

en: If you are logged in: We access your billing email address saved in your account & billing email address entered during purchase
da-DK: Hvis du er logget ind: Vi får adgang til din fakturerings-e-mailadresse, der er gemt på din konto, og den fakturerings-e-mailadresse, der er indtastet under købet.

note: translators: 1. File name 2. File download link
en: If you want to import coupon through file, the file should be like
da-DK: Hvis du vil importere kuponer via en fil, skal filen se sådan ud

en: If you want to restrict the coupon to certain locations, enter allowed locations here. Country and state names will be auto-completed. Enter city names by typing them fully. Partial names are fine too.
da-DK: Hvis du vil begrænse kuponen til bestemte steder, skal du indtaste tilladte steder her. Lande- og statsnavne udfyldes automatisk. Indtast bynavne ved at skrive dem fuldt ud. Delvise navne er også fine.

note: translators: WooCommerce Subscriptions product link
en: If your store is using %s and your customer has purchased a subscription using a Store Credit. If that store credit has balance left in it, store will automatically use it for renewing that subscription.
da-DK: Hvis din butik bruger %s, og din kunde har købt et abonnement ved hjælp af en butikskredit. Hvis der er en saldo tilbage på butikskreditten, vil butikken automatisk bruge den til at forny abonnementet.

en: import
da-DK: Import

en: Import <strong>coupons</strong> to your store via a csv file.
da-DK: Importer <strong>kuponer</strong> til din butik via en csv-fil.

en: Import and export unique coupons in bulk via CSV. Share coupon codes to deal sites or email them to your customers.
da-DK: Importer og eksporter unikke kuponer i bulk via CSV. Del kuponkoder på dealsites, eller send dem til dine kunder via e-mail.

en: Import complete - imported
da-DK: Import afsluttet - importeret

en: Import Coupons
da-DK: Importkuponer

note: translators: 1. Message type 2. Functionality name "Bulk Generate" 3. Functionality name "Import-Export"
en: Import-Export
da-DK: Import-eksport

note: translators: 1. Message type 2. Functionality name "Bulk Generate" 3. Functionality name "Import-Export" translators: 1. Important 2. Upload path translators: 1. Coupon type
en: Important
da-DK: Vigtigt

note: translators: 1: plugin name 2: page based text 3: Label for store credit 4: Hide notice text
en: Important setting
da-DK: Vigtig indstilling

en: imported
da-DK: importeret

en: in the background. You will be notified when it is completed.
da-DK: i baggrunden. Du får besked, når den er færdig.

en: Include
da-DK: Inkludere

note: translators: %s: Preview link
en: Include coupon details on product's page, for products that issue coupons %s
da-DK: Inkluder kuponoplysninger på produktsiden for produkter, der udsteder kuponer %s

note: translators: %s: Preview link
en: Include coupons received from other people on My Account > Coupons page %s
da-DK: Inkluder kuponer modtaget fra andre personer på siden Min konto &gt; Kuponer %s

en: Include in email?
da-DK: Inkludere i e-mail?

note: translators: %s: Label for store credit
en: Include tax in the amount of the generated %s
da-DK: Inkluder skat i beløbet for de genererede %s

en: Include tax in the amount of the generated gift card
da-DK: Inkluder skat i beløbet for det genererede gavekort

note: translators: Discount amount applied on tax
en: includes -%s on tax
da-DK: inkluderer -%s på skat

note: translators: 1. Coupon code 2. Expiry date
en: Incorrect format for expiry date of coupon "%1$s". Entered date is %2$s. Expected date format: YYYY-MM-DD
da-DK: Forkert format for udløbsdatoen for kuponen "%1$s". Den indtastede dato er %2$s. Forventet datoformat: ÅÅÅÅ-MM-DD

en: Individual USe
da-DK: Individuel brug

en: Insane deal
da-DK: Vanvittig aftale

en: Insert Shortcode
da-DK: Indsæt kortkode

note: translators: 1: Label for store credit
en: Invalid %s refund amount
da-DK: Ugyldigt %s-refusionsbeløb

en: Invalid / Used Coupons
da-DK: Ugyldige/brugte kuponer

en: Invalid amount.
da-DK: Ugyldigt beløb.

en: Invalid CSV file. Make sure your CSV file contains all columns, header row, and data in correct format.
da-DK: Ugyldig CSV-fil. Sørg for, at din CSV-fil indeholder alle kolonner, overskriftsrække og data i korrekt format.

en: Invalid email address.
da-DK: Ugyldig e-mailadresse.

en: Invalid email format.
da-DK: Ugyldigt e-mailformat.

note: translators: 1. Product/s 2. Product names 3. is/are 4. Coupons code
en: is | are
da-DK[0]: er

en: is active but it will only work with WooCommerce 3.0.0+.
da-DK: er aktiv, men den fungerer kun med WooCommerce 3.0.0+.

en: Is Email Coupon Message
da-DK: Er e-mail-kuponbesked

en: Is it possible to have a coupon for each variation of the variable product?
da-DK: Er det muligt at have en kupon for hver variation af det variable produkt?

en: Is it possible to partially pay for a subscription with store credit and the remainder by another method?
da-DK: Er det muligt at betale en del af et abonnement med butikskredit og resten på en anden måde?

en: Is Pick Price of Product
da-DK: Vælg pris på produktet

en: Is Smart Coupons compatible with WooCommerce Subscriptions?
da-DK: Er Smart Coupons kompatibel med WooCommerce Subscriptions?

en: Is Smart Coupons WPML compatible?
da-DK: Er Smart Coupons WPML-kompatibel?

en: Is that a city name or partial name or ZIP code, you want to match? If so, press "Enter" to save it as:
da-DK: Er det et bynavn, et delvist navn eller et postnummer, du vil matche? I så fald skal du trykke på "Enter" for at gemme det som:

en: Is there any reference file for creating an import file for coupons?
da-DK: Findes der en referencefil til oprettelse af en importfil til kuponer?

en: It seems PHP extension "fileinfo" is either not installed, not configured or it's not accessible.
da-DK: Det ser ud til, at PHP-udvidelsen "fileinfo" enten ikke er installeret, ikke er konfigureret, eller at den ikke er tilgængelig.

en: it to use
da-DK: den til at bruge

en: Know Smart Coupons
da-DK: Kend smarte kuponer

en: Labels
da-DK: Etiketter

en: Later
da-DK: Senere

en: later
da-DK: senere

en: latest version of Smart Coupons
da-DK: Seneste version af Smart Coupons

en: Learn how to configure the sale of store credit in any amount
da-DK: Lær, hvordan du konfigurerer salg af butikskredit i et hvilket som helst beløb

en: Learn how to create a Buy One, Get One (BOGO) offer to boost sales and attract customers
da-DK: Lær, hvordan du opretter et BOGO-tilbud (Buy One, Get One) for at øge salget og tiltrække kunder

en: Learn how to offer Gift Card worth $100 for just $90
da-DK: Lær, hvordan du tilbyder gavekort til en værdi af 100 dollars for kun 90 dollars

en: leaving a review
da-DK: efterlade en anmeldelse

en: Less details
da-DK: Færre detaljer

note: translators: 1: Affiliate For WooCommerce 2: Smart Manager 3: Smart Offers
en: Let customers purchase gift cards from you or you issue store credit that your users can redeem on the current or next purchase. See how: %1$s or %2$s
da-DK: Lad kunderne købe gavekort hos dig, eller du udsteder butikskredit, som dine brugere kan indløse på det aktuelle eller næste køb. Se hvordan: %1$s eller %2$s

note: translators: %s: link to review WooCommerce Smart Coupons
en: Liked WooCommerce Smart Coupons? Leave us a %s. A huge thank you from WooCommerce & StoreApps in advance!
da-DK: Kunne du lide WooCommerce Smart Coupons? Giv os en %s. En stor tak fra WooCommerce &amp; StoreApps på forhånd!

en: Limit Usage to X Items
da-DK: Begræns brugen til X elementer

en: Limited Time Offer!
da-DK: Tilbud i begrænset tid!

[ctx: Link text for contacting support]
en: contact our support team
da-DK: Kontakt vores supportteam

[ctx: Link text to view scheduled actions in admin]
en: View scheduled action
da-DK: Se planlagt handling

en: List of coupons & their details which you have received from the store. Click on the coupon to see the details.
da-DK: Liste over kuponer og deres detaljer, som du har modtaget fra butikken. Klik på kuponen for at se detaljerne.

en: List of coupons which are valid & available for use. Click on the coupon to use it. The coupon discount will be visible only when at least one product is present in the cart.
da-DK: Liste over kuponer, der er gyldige og kan bruges. Klik på kuponen for at bruge den. Rabatkuponen vil kun være synlig, når der er mindst ét produkt i indkøbskurven.

en: List of coupons which can not be used. The reason can be based on its usage restrictions, usage limits, expiry date.
da-DK: Liste over kuponer, der ikke kan bruges. Årsagen kan være baseret på brugsrestriktioner, brugsgrænser eller udløbsdato.

en: List of excluded billing emails to check against when an order is placed. Separate email addresses with commas. You can also use an asterisk (*) to match parts of an email. For example "*@gmail.com" would match all gmail addresses.
da-DK: Liste over ekskluderede faktureringsmails, der skal tjekkes mod, når en ordre afgives. Adskil e-mailadresser med kommaer. Du kan også bruge en stjerne (*) til at matche dele af en e-mail. For eksempel vil "*@gmail.com" matche alle gmail-adresser.

en: Load the customer's billing information? This will remove any currently entered billing information.
da-DK: Indlæs kundens faktureringsoplysninger? Dette fjerner alle aktuelt indtastede faktureringsoplysninger.

en: Load the customer's shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
da-DK: Indlæs kundens forsendelsesoplysninger? Dette fjerner alle aktuelt indtastede forsendelsesoplysninger.

en: Locations lookup in
da-DK: Opslag på steder i

en: Loco Translate
da-DK: Loco Oversæt

[ctx: Logger for stopped batch process due to health status]
note: translators: 1: The task class name
en: Batch stopped due to health status in task: %s
da-DK: Batch stoppet på grund af sundhedsstatus i opgave: %s

en: Majorelle Blue
da-DK: Majorelle Blå

en: Make a duplicate from this coupon
da-DK: Lav en kopi af denne kupon

en: Make customer's coupon usage, easy & simple
da-DK: Gør kundens brug af kuponer nem og enkel

en: Make sure use of coupon is enabled in your store. You can find this setting
da-DK: Sørg for, at brug af kuponer er aktiveret i din butik. Du kan finde denne indstilling

en: Make sure you are using the
da-DK: Sørg for, at du bruger

en: Manage coupon categories
da-DK: Administrer kuponkategorier

en: Manage Coupon Reminder Emails
da-DK: Administrer e-mails med kuponpåmindelser

en: Marketing
da-DK: Markedsføring

en: Match for location in
da-DK: Match for placering i

en: Max discount
da-DK: Maks. rabat

note: translators: 1. WooCommerce current currency symbol
en: Max discount (%s)
da-DK: Maks. rabat (%s)

en: Maximum file size
da-DK: Maksimal filstørrelse

en: Maximum quantity
da-DK: Maksimal mængde

en: Maximum Spend
da-DK: Maksimalt forbrug

en: Menu Order
da-DK: Bestilling af menu

en: Message
da-DK: Besked

[ctx: Message displayed when the database update process fails]
note: translators: %s: Plugin name
en: %1$s database update failed. This may be due to server issues or configuration problems. Please click the "Restart Update" button to try again. If the issue persists, %2$s for assistance.
da-DK: %1$s databaseopdatering mislykkedes. Dette kan skyldes serverproblemer eller konfigurationsproblemer. Klik på knappen "Genstart opdatering" for at prøve igen. Hvis problemet fortsætter, skal du kontakte %2$s for at få hjælp.

[ctx: Message for the combo coupons feature admin notice]
note: translators: %s: Plugin name, e.g., WooCommerce Smart Coupons
en: Now control which coupons can or can’t be used together. With Combo Coupons, create smarter discount rules to stack or restrict coupon usage based on your strategy — right from the coupon settings.
da-DK: Nu kan du kontrollere, hvilke kuponer der kan eller ikke kan bruges sammen. Med kombinationskuponer kan du oprette smartere rabatregler for at stable eller begrænse brugen af kuponer baseret på din strategi - direkte fra kuponindstillingerne.

[ctx: Message for the new feature admin notice, introducing the coupon expiry reminder]
note: translators: %s: Plugin name, e.g., WooCommerce Smart Coupons
en: %s is excited to introduce the new Coupon Expiry Reminders! Now, you can automatically send reminder emails to your customers before their coupons expire. Ensure they never miss out on a discount by setting up reminders in the Smart Coupons - Expiry Reminder section.
da-DK: %s er glade for at kunne introducere de nye påmindelser om kuponudløb! Nu kan du automatisk sende påmindelsesmails til dine kunder, før deres kuponer udløber. Sørg for, at de aldrig går glip af en rabat ved at oprette påmindelser i sektionen Smart Coupons - Expiry Reminder.

[ctx: Message shown when there are no available coupons for the customer]
en: Sorry, No coupons available for you.
da-DK: Beklager, der er ingen tilgængelige kuponer til dig.

en: Message:
da-DK: Besked:

en: Minimum quantity
da-DK: Minimumsmængde

en: Minimum Spend
da-DK: Minimumsforbrug

note: translators: Discount type
en: Missing meta for discount type "%s" set successfully!
da-DK: Manglende meta for rabattype "%s" indstillet med succes!

en: Months
da-DK: Måneder

en: More details
da-DK: Flere detaljer

en: My Account page
da-DK: Min konto side

en: Name
da-DK: Navn

en: Need a lot of coupons? You can easily do that with Smart Coupons.
da-DK: Har du brug for mange kuponer? Det kan du nemt gøre med Smart Coupons.

en: Network error:
da-DK: Netværksfejl:

en: Never expires
da-DK: Udløber aldrig

en: Never show again
da-DK: Vis aldrig igen

en: New coupon category name
da-DK: Nyt navn på kuponkategori

en: New feature
da-DK: Ny funktion

en: No coupon categories found
da-DK: Ingen kuponkategorier fundet

en: No coupon code found.
da-DK: Ingen kuponkode fundet.

[ctx: No coupon ids error message]
en: No coupon ids passed.
da-DK: Ingen kupon-id'er videregivet.

en: No coupon to duplicate has been supplied!
da-DK: Der er ikke leveret nogen kupon til kopiering!

en: No customer selected
da-DK: Ingen kunde valgt

en: No email provided.
da-DK: Ingen e-mail oplyst.

en: No maximum
da-DK: Intet maksimum

en: No minimum
da-DK: Intet minimum

en: No payment methods
da-DK: Ingen betalingsmetoder

en: No product attributes
da-DK: Ingen produktattributter

en: No restrictions
da-DK: Ingen begrænsninger

en: No search term specified.
da-DK: Der er ikke angivet noget søgeord.

en: No shipping methods
da-DK: Ingen forsendelsesmetoder

en: No user roles
da-DK: Ingen brugerroller

en: No, this is possible only in those cases where subscription amount is more than store credit's balance. If store credit's balance is more than subscription's total then your bank account or credit card will not be charged.
da-DK: Nej, det er kun muligt i de tilfælde, hvor abonnementsbeløbet er større end saldoen på butikskreditten. Hvis saldoen på butikskreditten er større end det samlede abonnementsbeløb, vil din bankkonto eller dit kreditkort ikke blive debiteret.

en: No. Coupon code should not have any spaces in the name, Eg, Coupon code should be “gift-certificate” & not “gift certificate”.
da-DK: Nej. Kuponkoden må ikke have mellemrum i navnet, f.eks. skal kuponkoden være "gavekort" og ikke "gavekort".

en: Nonce verification failed for action "wc_sc_refund_store_credit".
da-DK: Nonce-verifikation mislykkedes for handlingen "wc_sc_refund_store_credit".

en: Nonce verification failed.
da-DK: Nonce-verifikation mislykkedes.

note: translators: Excluded product names
en: Not valid for %s
da-DK: Ikke gyldig for %s

note: translators: 1: The category names excluded
en: Not valid for category %s | Not valid for categories %s
da-DK[0]: Ikke gyldig for kategori %s

note: translators: Formatted maximum amount
en: Not valid for sale items
da-DK: Gælder ikke for udsalgsvarer

en: Not yet, but this is being worked on. You will find this in later versions.
da-DK: Ikke endnu, men der arbejdes på det. Du vil finde det i senere versioner.

en: Note: If any coupon from the CSV file already exists in the store, it will not update the existing coupon, instead a new coupon will be imported & the previous coupon with the same code will become inactive.
da-DK: Bemærk: Hvis en kupon fra CSV-filen allerede findes i butikken, opdateres den eksisterende kupon ikke, i stedet importeres en ny kupon, og den tidligere kupon med samme kode bliver inaktiv.

en: Note: WP CRON has been disabled on your install which may prevent this update from completing.
da-DK: Bemærk: WP CRON er deaktiveret på din installation, hvilket kan forhindre denne opdatering i at blive gennemført.

[ctx: Notice when coupon code is empty]
en: Please enter a valid coupon code.
da-DK: Indtast venligst en gyldig kuponkode.

en: Notification
da-DK: Meddelelse

en: Now
da-DK: Og nu

en: Number of characters in auto-generated coupon code
da-DK: Antal tegn i den automatisk genererede kuponkode

en: Number of characters in auto-generated coupon code will be restricted to this number excluding prefix and/or suffix. The default length will be 13. It is recommended to keep this number between 10 to 15 to avoid coupon code duplication.
da-DK: Antallet af tegn i den automatisk genererede kuponkode vil være begrænset til dette antal eksklusive præfiks og/eller suffiks. Standardlængden er 13. Det anbefales at holde dette tal mellem 10 og 15 for at undgå duplikering af kuponkoder.

note: translators: 1: Path to setting 2: Setting to set email address 3: Setting for number of coupons to generate
en: Number of coupons to generate
da-DK: Antal kuponer, der skal genereres

en: Number of coupons to show
da-DK: Antal kuponer, der skal vises

en: Ocean
da-DK: Havet

note: translators: 1. Coupon type 2. Coupon amount
en: of
da-DK: af

en: on
da-DK: på

en: On Cart/Checkout pages
da-DK: På sider med indkøbskurv/kasse

en: Only CSV files are supported. The uploaded file type is:
da-DK: Kun CSV-filer understøttes. Den uploadede filtype er:

en: Open in a new tab
da-DK: Åbn i en ny fane

en: Optional coupon code format
da-DK: Valgfrit format for kuponkode

en: OR
da-DK: ELLER

[ctx: Order edit admin page]
en: Coupon details manually sent.
da-DK: Kuponoplysninger sendes manuelt.

[ctx: Order edit admin page]
en: Coupons manually regenerated & sent.
da-DK: Kuponer regenereres og sendes manuelt.

[ctx: Order edit admin page]
en: Coupons manually regenerated.
da-DK: Kuponer regenereres manuelt.

[ctx: Order edit admin page]
en: Regenerate & resend coupon emails
da-DK: Generer og send kuponmails igen

[ctx: Order edit admin page]
en: Regenerate coupons
da-DK: Regenerate-kuponer

[ctx: Order edit admin page]
en: Resend coupon emails
da-DK: Send kupon-e-mails igen

note: translators: %s: singular name for store credit
en: Order paid by %s
da-DK: Ordre betalt af %s

note: translators: %s: singular name for store credit
en: Order paid by store credit.
da-DK: Ordre betalt med butikskredit.

en: Original amount
da-DK: Oprindeligt beløb

en: our support team
da-DK: vores supportteam

[ctx: Page slug]
en: wc-sc-coupons-terms
da-DK: wc-sc-kuponer-vilkår

[ctx: Page title]
en: Smart Coupons Terms
da-DK: Vilkår for smarte kuponer

en: Parent coupon category
da-DK: Overordnet kuponkategori

en: Parent coupon category:
da-DK: Forældrekupon-kategori:

note: translators: 1. The coupon code 2. The text 'payment method/s' 3. List of payment method names 4. Link to the checkout page
en: payment method | payment methods
da-DK[0]: betalingsmetode

en: Payment methods
da-DK: Betalingsmetoder

note: translators: The PHP extension name
en: PHP extension %s is missing or not accessible. It is required for secure coupon imports.
da-DK: PHP-udvidelsen %s mangler eller er ikke tilgængelig. Den er nødvendig for sikker import af kuponer.

en: Pick a delivery date & time
da-DK: Vælg en leveringsdato og -tid

note: translators: 1. The discount text
en: Pick any item today for %s off.
da-DK: Vælg en vare i dag og få %s rabat.

en: Please consider
da-DK: Overvej venligst

en: Please enter a valid value for Number of Coupons to Generate
da-DK: Indtast en gyldig værdi for Antal kuponer, der skal genereres

en: Please enter in a value less than the regular price.
da-DK: Indtast venligst en værdi, der er mindre end den almindelige pris.

en: Please enter in country code with two capital letters.
da-DK: Indtast venligst landekode med to store bogstaver.

note: translators: Decimal point
en: Please enter in decimal (%s) format without thousand separators.
da-DK: Indtast venligst i decimalformat (%s) uden tusindtalsseparatorer.

note: translators: Decimal point
en: Please enter in monetary decimal (%s) format without thousand separators and currency symbols.
da-DK: Indtast venligst i monetært decimalformat (%s) uden tusindtalsseparatorer og valutasymboler.

en: Please select at least one coupon to print.
da-DK: Vælg mindst én kupon, der skal udskrives.

en: Please select some categories
da-DK: Vælg venligst nogle kategorier

en: Please select some categories in "Product categories" restrictions above...
da-DK: Vælg nogle kategorier i "Produktkategorier"-begrænsningerne ovenfor...

en: Please select some items.
da-DK: Vælg venligst nogle varer.

en: Please select some products
da-DK: Vælg venligst nogle produkter

en: Please select some products in "Products" restrictions above...
da-DK: Vælg nogle produkter i "Produkter"-begrænsningerne ovenfor...

en: Please try again later.
da-DK: Prøv venligst igen senere.

en: Please update WooCommerce to the latest version
da-DK: Opdater venligst WooCommerce til den nyeste version

en: plugin and then following steps listed
da-DK: plugin og derefter følge de anførte trin

en: Plural name
da-DK: Navn i flertal

en: Polylang plugin is required for this functionality.
da-DK: Polylang-plugin er påkrævet for denne funktionalitet.

[ctx: Popup description]
note: translators: %1$s: coupon code as unique id, %2$d: number of options, %3$s: discount amount, %4$s: currency symbol, %5$s: discount type, %6$s: coupon code.
en: Redeem Your "%1$s" and choose 1 product from %2$d options with %3$s %4$s %5$s off.
da-DK: Indløs din "%1$s", og vælg 1 produkt fra %2$d muligheder med %3$s %4$s %5$s rabat.

[ctx: Popup title]
en: Choose an option.
da-DK: Vælg en mulighed.

en: Post Date
da-DK: Dato for indlæg

en: Post Excerpt
da-DK: Uddrag af indlæg

en: Post Parent
da-DK: Indlæg forælder

en: Post Status
da-DK: Status for indlæg

en: Prefix
da-DK: Præfiks

[ctx: Prefix for successful coupon notice]
en: Coupon code
da-DK: Kuponkode

en: Preview
da-DK: Forhåndsvisning

en: Preview Email
da-DK: Forhåndsvisning af e-mail

en: Prices entered with tax
da-DK: Priser angivet med moms

en: Print coupon | Print coupons
da-DK[0]: Udskriv kupon

en: Print selected coupons
da-DK: Udskriv udvalgte kuponer

en: Printing coupons
da-DK: Udskrivning af kuponer

note: translators: 1. Product/s 2. Product names 3. is/are 4. Coupons code
en: Product | Products
da-DK[0]: Produkt

note: translators: 1. Singular/plural label for product(s) 2. Excluded product names
en: product | products
da-DK[0]: produkt

en: Product Attributes
da-DK: Produktets egenskaber

en: Product attributes
da-DK: Produktets egenskaber

note: translators: %s: List of non-product coupon types.
en: Product attributes that the coupon will be applied to, or that need to be in the cart in order for the %s to be applied.
da-DK: Produktattributter, som kuponen vil blive anvendt på, eller som skal være i indkøbskurven, for at %'erne kan anvendes.

note: translators: %s: List of non-product coupon types.
en: Product attributes that the coupon will not be applied to, or that cannot be in the cart in order for the %s to be applied.
da-DK: Produktattributter, som kuponen ikke vil blive anvendt på, eller som ikke kan være i indkøbskurven, for at %'erne kan anvendes.

en: Product categories
da-DK: Produktkategorier

en: Product Discount
da-DK: Produktrabat

en: Product IDs
da-DK: Produkt-id'er

en: Product quantity based restrictions
da-DK: Begrænsninger baseret på produktmængde

en: Product taxonomies that the coupon will be applicable for, or its availability in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied, based on whether the taxonomies are included or excluded.
da-DK: Produkttaksonomier, som kuponen vil gælde for, eller dens tilgængelighed i indkøbskurven for at "Fast indkøbskurvsrabat" kan anvendes, baseret på om taksonomierne er inkluderet eller ekskluderet.

en: Product taxonomies that the coupon will be applicable for, or its availability in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied, based on whether the taxonomies are included or excluded. All the taxonomies selected here, should be valid, for this coupon to be valid.
da-DK: Produkttaksonomier, som kuponen vil gælde for, eller dens tilgængelighed i indkøbskurven for at "Fast indkøbskurvsrabat" kan anvendes, baseret på om taksonomierne er inkluderet eller ekskluderet. Alle de taksonomier, der er valgt her, skal være gyldige, for at denne kupon er gyldig.

en: Products
da-DK: Produkter

en: Progress
da-DK: Fremskridt

en: Promotion
da-DK: Forfremmelse

note: translators: %s: singular name for store credit
en: Purchase %s worth
da-DK: Køb %s værdi

note: translators: %s: singular name for store credit
en: Purchase credit worth
da-DK: Køb af kredit til en værdi af

note: translators: %s: singular name for store credit
en: Quickly create and email %s to one or more people.
da-DK: Opret og send hurtigt %s til en eller flere personer.

en: Quickly create and email Store Credit or Gift Card to one or more people.
da-DK: Opret hurtigt en Store Credit eller et gavekort og send det til en eller flere personer.

en: Ready to import? Choose a .csv file, then click "Upload file".
da-DK: Er du klar til at importere? Vælg en .csv-fil, og klik derefter på "Upload fil".

en: Receiver
da-DK: Modtager

en: Recurring subscriptions
da-DK: Tilbagevendende abonnementer

note: translators: %1$s: coupon code, %2$d: number of options, %3$s: discount amount, %4$s: currency symbol, %5$s: discount type.
en: Redeem Your "%1$s" and choose 1 product from %2$d options with %3$s %4$s %5$s off
da-DK: Indløs din "%1$s", og vælg 1 produkt fra %2$d muligheder med %3$s %4$s %5$s rabat

note: translators: 1: refund id 2: refund date
en: Refund %1$s - %2$s
da-DK: Tilbagebetaling %1$s - %2$s

note: translators: 1: refund id 2: refund date 3: username
en: Refund %1$s - %2$s by %3$s
da-DK: Refunder %1$s - %2$s af %3$s

en: Remind me after a month
da-DK: Mind mig om det efter en måned

en: Remove
da-DK: Fjerne

en: Remove taxonomy restriction
da-DK: Fjern begrænsning af taksonomi

en: Remove this attribute?
da-DK: Fjerne denne attribut?

en: Remove this item meta?
da-DK: Fjern dette element meta?

en: Removed Coupon Personal Data
da-DK: Fjernede personlige data om kuponer

en: Removed Order Personal Data
da-DK: Fjernede ordrepersondata

en: Removed User Personal Data
da-DK: Fjernede personlige brugerdata

en: Renewal orders should not generate coupons even when they include a product that issues coupons
da-DK: Fornyelsesordrer bør ikke generere kuponer, selv om de omfatter et produkt, der udsteder kuponer.

en: Required
da-DK: Påkrævet

[ctx: REST API]
en: Coupons scheduled date & time
da-DK: Kuponer planlagt dato og tid

[ctx: REST API]
en: Email address of recipients
da-DK: Modtagernes e-mailadresse

[ctx: REST API]
en: Message for coupon recipient
da-DK: Besked til modtageren af kuponen

[ctx: REST API]
en: Whether to send coupons now or schedule for later.
da-DK: Om du vil sende kuponer nu eller planlægge dem til senere.

[ctx: REST API]
en: Whether to send coupons to only one person or multiple people.
da-DK: Om du kun vil sende kuponer til én eller flere personer.

[ctx: REST API]
en: Whether to send coupons to someone else.
da-DK: Om du vil sende kuponer til en anden.

en: Retain Store Credit/Gift Certificate
da-DK: Behold butikskredit/gavekort

en: Review
da-DK: Anmeldelse

en: Role of the users for whom this coupon is not valid. Keep empty if you want this coupon to be valid for users with any role.
da-DK: Rollen for de brugere, som denne kupon ikke er gyldig for. Lad den være tom, hvis kuponen skal være gyldig for brugere med en hvilken som helst rolle.

en: Role of the users for whom this coupon is valid. Keep empty if you want this coupon to be valid for users with any role.
da-DK: Rollen for de brugere, som denne kupon er gyldig for. Lad den være tom, hvis kuponen skal være gyldig for brugere med en hvilken som helst rolle.

en: Rounding
da-DK: Afrunding

en: Scheduled email heading
da-DK: Planlagt e-mail-overskrift

en: Scheduled email subject
da-DK: Planlagt e-mail-emne

[ctx: scheduling coupon expiry info message]
note: translators: %s: Plugin name
en: %s is scheduling coupon expiry reminders in the background. This may take a few moments, so please be patient.
da-DK: %s er ved at planlægge påmindelser om kuponudløb i baggrunden. Det kan tage et øjeblik, så hav venligst lidt tålmodighed.

en: Search & select a coupon which you want to display as store notice. The selected coupon's description will be displayed along with the coupon code (if it is set) otherwise, a description will be generated automatically. To disable the feature, keep this field empty.
da-DK: Søg og vælg en kupon, som du vil vise som butiksmeddelelse. Den valgte kupons beskrivelse vises sammen med kuponkoden (hvis den er angivet), ellers genereres en beskrivelse automatisk. Hvis du vil deaktivere funktionen, skal du lade dette felt være tomt.

en: Search coupon categories
da-DK: Søg i kuponkategorier

en: Search coupon...
da-DK: Søg efter kupon...

en: Search for a coupon&hellip;
da-DK: Søg efter en kupon...

en: Search for a coupon...
da-DK: Søg efter en kupon...

en: Search for a product&hellip;
da-DK: Søg efter et produkt...

en: See coupon search limitations
da-DK: Se begrænsninger for kuponsøgning

en: See how
da-DK: Se hvordan

en: Select Additional Locations
da-DK: Vælg yderligere steder

en: Select location
da-DK: Vælg placering

en: Select options
da-DK: Vælg muligheder

en: Select order status&hellip;
da-DK: Vælg ordrestatus...

en: Select product attributes...
da-DK: Vælg produktattributter...

note: translators: %s: Label for store credit
en: Sell %s at less price?
da-DK: Sælg % til en lavere pris?

en: Sell gift cards at less price?
da-DK: Sælge gavekort til en lavere pris?

en: Sell or issue store credit / gift cards
da-DK: Sælge eller udstede butikskredit/gavekort

en: Send an acknowledgement email to the purchaser. One email per customer.
da-DK: Send en bekræftelsesmail til køberen. Én e-mail pr. kunde.

en: Send Coupon Form
da-DK: Send kupon-formular

en: Send coupon form
da-DK: Send kuponformular

en: Send coupons on renewals?
da-DK: Send kuponer ved fornyelser?

en: Send Coupons to...
da-DK: Send kuponer til...

en: Send only one email instead of multiple emails when multiple coupons are generated for same recipient
da-DK: Send kun én e-mail i stedet for flere e-mails, når der genereres flere kuponer til samme modtager

en: Send only one email instead of multiple emails when multiple coupons are generated per recipient.
da-DK: Send kun én e-mail i stedet for flere e-mails, når der genereres flere kuponer pr. modtager.

note: translators: %s: singular name for store credit
en: Send Store Credit
da-DK: Send butikskredit

note: translators: 1: Path to setting 2: Setting to set email address 3: Setting for number of coupons to generate
en: Send to
da-DK: Send til

en: Send to different people
da-DK: Send til forskellige personer

en: Send to me
da-DK: Send til mig

en: Send to one person
da-DK: Send til én person

en: Sender
da-DK: Afsender

en: sent
da-DK: sendt

en: Set a maximum discount limit
da-DK: Indstil en maksimal rabatgrænse

note: translators: 1: plugin name 2: page based text 3: Label for store credit 4: Hide notice text
en: Setting
da-DK: Indstilling

en: Setting "Enable the use of coupon codes" is disabled.
da-DK: Indstillingen "Aktivér brug af kuponkoder" er deaktiveret.

en: Settings
da-DK: Indstillinger

en: Shipment
da-DK: Forsendelse

en: Shipping address
da-DK: Leveringsadresse

en: shipping address
da-DK: leveringsadresse

en: Shipping Locations
da-DK: Leveringssteder

en: Shipping methods
da-DK: Forsendelsesmetoder

en: Shop now!
da-DK: Shop nu!

note: translators: %s: Preview link
en: Show coupons available to customers on their My Account > Coupons page %s
da-DK: Vis tilgængelige kuponer for kunder på siden Min konto &gt; Kuponer %s

note: translators: %s: Preview link
en: Show invalid or used coupons in My Account > Coupons %s
da-DK: Vis ugyldige eller brugte kuponer i Min konto &gt; Kuponer %s

en: Show only valid coupons to your customer (if logged in) on cart, checkout & My Account page. Coupons can be applied with single click. So, no need to remember the coupon code or copy-pasting.
da-DK: Vis kun gyldige kuponer til dine kunder (hvis de er logget ind) i indkøbskurven, ved kassen og på siden Min konto. Kuponer kan anvendes med et enkelt klik. Så du behøver ikke at huske kuponkoden eller kopiere og indsætte den.

en: Show to everyone?
da-DK: Vise til alle?

en: Simplest method is by installing
da-DK: Den enkleste metode er at installere

en: Singular name
da-DK: Navn i ental

en: Skipped
da-DK: Sprang over

en: skipped
da-DK: sprunget over

en: Smart Coupon
da-DK: Smart kupon

en: Smart Coupon's fields are broken?
da-DK: Er Smart Coupons felter i stykker?

en: Smart Coupons
da-DK: Smarte kuponer

en: Smart Coupons - Acknowledgement email
da-DK: Smart Coupons - Bekræftelsesmail

en: Smart Coupons - Auto generated coupon email
da-DK: Smart Coupons - automatisk genereret kupon-e-mail

en: Smart Coupons - Combined auto generated coupons email
da-DK: Smart Coupons - Kombineret automatisk genereret kupon-e-mail

en: Smart Coupons enable coupons to become an automatic/interactive system.
da-DK: Smart Coupons gør det muligt at gøre kuponer til et automatisk/interaktivt system.

en: Smart Coupons has created a coupon's terms page (used during coupon printing) for you. Please edit it as required from
da-DK: Smart Coupons har oprettet en side med kuponvilkår (som bruges under udskrivning af kuponer) til dig. Rediger den venligst efter behov fra

en: Smart Coupons is a powerful extension, built on top of WooCommerce coupons. It adds a new discount type - Store Credit - and advanced functionality to the default coupons.
da-DK: Smart Coupons er en kraftfuld udvidelse, der er bygget oven på WooCommerce-kuponer. Den tilføjer en ny rabattype - Store Credit - og avanceret funktionalitet til standardkuponerne.

en: Smart Coupons is not sending emails.
da-DK: Smart Coupons sender ikke e-mails.

en: Smart Coupons related settings
da-DK: Smart Coupons-relaterede indstillinger

en: Smart Coupons sends email only after order completion. So make sure that order complete email is enabled and sending. If enabled, then make sure all settings of coupons, products are in place. Also check by switching your theme.
da-DK: Smart Coupons sender kun e-mail, når ordren er gennemført. Så sørg for, at e-mail om afsluttet ordre er aktiveret og sendes. Hvis det er aktiveret, skal du sørge for, at alle indstillinger for kuponer og produkter er på plads. Tjek også ved at skifte tema.

en: Smart Coupons Settings
da-DK: Indstillinger for smarte kuponer

en: Smart Coupons settings
da-DK: Indstillinger for smarte kuponer

en: Smart Coupons uses hooks of Cart, Checkout & My Account page to display available coupons. If your theme is not using those hooks in cart, checkout & my-account template, coupons will not be displayed.
da-DK: Smart Coupons bruger kroge på siden Indkøbskurv, Kasse og Min konto til at vise tilgængelige kuponer. Hvis dit tema ikke bruger disse kroge i skabelonen for indkøbskurv, checkout og min konto, vises kuponerne ikke.

en: Smart Coupons: Restrictions
da-DK: Smarte kuponer: Begrænsninger

en: so far?
da-DK: indtil videre?

en: some products
da-DK: nogle produkter

en: Some values required for $item_id & $item_key
da-DK: Nogle værdier kræves for $item_id &amp; $item_key

en: Some values required for $post_id & $meta_key
da-DK: Nogle værdier kræves for $post_id &amp; $meta_key

en: Sorry, No coupons available for you.
da-DK: Beklager, der er ingen tilgængelige kuponer til dig.

en: Sorry, there has been an error.
da-DK: Beklager, der er sket en fejl.

en: Sorry, this coupon is not applicable to selected products.
da-DK: Denne kupon gælder desværre ikke for udvalgte produkter.

note: translators: 1. Singular/plural label for product(s) 2. Excluded product names
en: Sorry, this coupon is not applicable to the %1$s: %2$s.
da-DK: Beklager, denne kupon gælder ikke for %1$s: %2$s.

en: Spanish Orange
da-DK: Spansk appelsin

en: Special
da-DK: Særlig

note: translators: Formatted minimum amount
en: Spend at least %s
da-DK: Brug mindst %s

note: translators: Formatted maximum amount
en: Spend up to %s
da-DK: Brug op til %s

en: Start this tour
da-DK: Start denne tur

note: translators: Discount type translators: Store Credit label
en: Store Credit
da-DK: Butikskredit

en: Store credit
da-DK: Butikskredit

en: store credit
da-DK: Butikskredit

en: store credit / gift card
da-DK: Butikskredit/gavekort

note: translators: %s: singular name for store credit
en: Store Credit / Gift Card Balance
da-DK: Saldo for butikskredit/gavekort

en: Store Credit / Gift Certificate
da-DK: Butikskredit / Gavekort

note: translators: %s: singular name for store credit
en: Store Credit / Gift Certificate sent successfully.
da-DK: Butikskredit / gavekort sendt med succes.

note: translators: %s: singular name for store credit
en: Store Credit of
da-DK: Butikskredit på

note: translators: %s: singular name for store credit
en: Store Credit Used
da-DK: Brugt butikskredit

note: translators: %s: singular name for store credit
en: Store Credit Used:
da-DK: Brugt butikskredit:

en: Store Credit's default behavior is auto-generate because, when using a store credit, it's balance keeps reducing. Therefore it should be uniquely created for every user automatically.
da-DK: Butikskredittens standardadfærd er automatisk generering, fordi saldoen bliver ved med at falde, når man bruger en butikskredit. Derfor bør den automatisk oprettes unikt for hver bruger.

en: Store Credit/Gift Certificate
da-DK: Butikskredit/gavekort

en: Store Credit/Gift Certificate - Coupon Data
da-DK: Butikskredit/gavekort - kupondata

en: Store Credit/Gift Certificate - Order Data
da-DK: Butikskredit/gavekort - ordredata

en: Store Credit/Gift Certificate that are stored for customers via coupons. If erased, the customer will not be able to use the coupons.
da-DK: Butikskredit/gavekort, der gemmes til kunder via kuponer. Hvis de slettes, vil kunden ikke kunne bruge kuponerne.

en: Store Credit:
da-DK: Butikskredit:

en: Store Credits
da-DK: Butikskreditter

en: store credits
da-DK: butikskreditter

en: Store Credits / Gift Cards
da-DK: Butikskreditter/gavekort

en: store credits / gift cards
da-DK: butikskreditter/gavekort

en: Style 1
da-DK: Stil 1

en: Style 2
da-DK: Stil 2

en: Style 3
da-DK: Stil 3

en: Style 4
da-DK: Stil 4

en: Style 5
da-DK: Stil 5

en: Style 6
da-DK: Stil 6

en: Style for coupon in email.
da-DK: Stil efter kupon i e-mail.

en: Style for email
da-DK: Stil til e-mail

en: Style for store notice
da-DK: Stil til butiksopslag

en: Styles
da-DK: Stilarter

en: Subject
da-DK: Emne

note: translators: WooCommerce My Account support link
en: submit a ticket
da-DK: indsend en billet

[ctx: Success message after updating payment method and validating coupons]
en: Payment method updated successfully, and coupons validated.
da-DK: Betalingsmetoden er opdateret, og kuponerne er valideret.

[ctx: Success message when a product is added to the cart]
note: translators: %s: Product title
en: "%s" has been added to your cart.
da-DK: "%s" er blevet tilføjet til din kurv.

en: Successfully
da-DK: Med succes

en: Successfully cleared WooCommerce Smart Coupons cache!
da-DK: Det lykkedes at rydde WooCommerce Smart Coupons-cachen!

en: Successfully updated store credit refund details.
da-DK: Det lykkedes at opdatere oplysninger om tilbagebetaling af butikskredit.

en: Suffix
da-DK: Suffiks

[ctx: Suffix for successful coupon notice]
en: has been applied to your cart.
da-DK: er blevet lagt i din indkøbskurv.

en: Super Savings!
da-DK: Super besparelser!

en: Support
da-DK: Støtte

note: translators: 1. Error Message
en: Sync of coupon data for coupon ID: %1$d failed. Reason: %2$s
da-DK: Synkronisering af kupondata for kupon-ID: %1$d mislykkedes. Årsag: %2$s

note: translators: Table name
en: Table %s deleted successfully.
da-DK: Tabel %s er blevet slettet.

en: Take a tour
da-DK: Tag en rundtur

en: Tax
da-DK: Skat

en: Taxonomy
da-DK: Taksonomi

en: Taxonomy based restrictions
da-DK: Taksonomibaserede begrænsninger

en: Thank you for installing WooCommerce Smart Coupons
da-DK: Tak, fordi du installerede WooCommerce Smart Coupons

en: The coupon code already exists
da-DK: Kuponkoden findes allerede

en: The coupons will be sent to the recipients via email on the selected date & time
da-DK: Kuponerne sendes til modtagerne via e-mail på den valgte dato og det valgte tidspunkt.

en: The CSV must adhere to a specific format and include a header row.
da-DK: CSV'en skal overholde et bestemt format og indeholde en overskriftsrække.

en: The database update runs in the background and may take some time. It's only for WooCommerce Smart Coupons plugin data and won't affect your existing data.
da-DK: Databaseopdateringen kører i baggrunden og kan tage lidt tid. Det er kun for WooCommerce Smart Coupons-plugin-data og påvirker ikke dine eksisterende data.

en: The file does not exist, please try again.
da-DK: Filen findes ikke, prøv venligst igen.

en: The maximum discount this coupon can give on a cart.
da-DK: Den maksimale rabat, som denne kupon kan give på en indkøbskurv.

en: The store credit will expire at 00:00:00 of this date.
da-DK: Butikskreditten udløber kl. 00:00:00 på denne dato.

en: The title for coupon receiver details block.
da-DK: Titlen på blokken med oplysninger om kuponmodtageren.

en: The value should not be greater than
da-DK: Værdien bør ikke være større end

en: The value should not be less than
da-DK: Værdien bør ikke være mindre end

note: translators: %s: singular name for store credit
en: There has been an error in sending %s.
da-DK: Der er sket en fejl i afsendelsen af %s.

note: translators: %s: singular name for store credit
en: There has been an error in sending Store Credit / Gift Certificate.
da-DK: Der er sket en fejl i afsendelsen af butikskredit/gavekort.

note: translators: 1. File name 2. File download link
en: There is one file which is located inside the plugin. You can download the %1$s file from %2$s.
da-DK: Der er en fil, som ligger inde i plugin'et. Du kan downloade filen %1$s fra %2$s.

en: These coupon/s will be given to customers who buy this product. The coupon code will be automatically sent to their email address on purchase.
da-DK: Disse kuponer vil blive givet til kunder, der køber dette produkt. Kuponkoden vil automatisk blive sendt til deres e-mailadresse ved køb.

en: This action will also refund all store credit applied to the order.
da-DK: Denne handling vil også refundere al butikskredit, der er anvendt på ordren.

en: This coupon has pending emails to be sent. Deleting it will delete those emails also. Are you sure to delete this coupon?
da-DK: Denne kupon har afventende e-mails, der skal sendes. Hvis du sletter den, slettes disse e-mails også. Er du sikker på, at du vil slette denne kupon?

en: This coupon is not valid for selected shipping method.
da-DK: Denne kupon er ikke gyldig for den valgte forsendelsesmetode.

en: This coupon is not valid for you.
da-DK: Denne kupon er ikke gyldig for dig.

en: This coupon is valid for the first order only.
da-DK: Denne kupon gælder kun for den første ordre.

en: This form is displayed using a hook which is available in My Account template. Make sure your theme's my-account template contains all hooks required for that template. Update your theme if it is not updated.
da-DK: Denne formular vises ved hjælp af en hook, som er tilgængelig i My Account-skabelonen. Sørg for, at dit temas my-account-skabelon indeholder alle de hooks, der er nødvendige for denne skabelon. Opdater dit tema, hvis det ikke er opdateret.

en: This guide will help you create gift cards, making it easy for your customers to purchase and redeem them, driving more sales and enhancing customer loyalty.
da-DK: Denne guide hjælper dig med at oprette gavekort, så det bliver nemt for dine kunder at købe og indløse dem, hvilket øger salget og forbedrer kundeloyaliteten.

en: This guide will show you how to create a compelling offer that encourages customers to buy Gift Cards at a significant discount, boosting your sales and customer engagement.
da-DK: Denne guide viser dig, hvordan du opretter et overbevisende tilbud, der opfordrer kunderne til at købe gavekort med en betydelig rabat, hvilket øger dit salg og kundeengagement.

en: This guide will show you how to set up flexible store credit options, allowing your customers to purchase credit in any custom denominations to use in your store.
da-DK: Denne vejledning viser dig, hvordan du opretter fleksible muligheder for butikskredit, så dine kunder kan købe kredit i en hvilken som helst brugerdefineret værdi til brug i din butik.

en: This is a sample coupon
da-DK: Dette er et eksempel på en kupon

en: This is the heading above coupon details displayed on products that issue coupons.
da-DK: Dette er overskriften over kuponoplysninger, der vises på produkter, der udsteder kuponer.

en: This is the title for the list of available coupons, shown on Cart and Checkout pages.
da-DK: Dette er titlen på listen over tilgængelige kuponer, som vises på siderne Indkøbskurv og Kasse.

en: This is the total credit used.
da-DK: Dette er den samlede anvendte kredit.

note: translators: %s: Label for store credit
en: This is what will be shown instead of "Add to Cart" for products that sell %s.
da-DK: Det er det, der vises i stedet for "Læg i kurv" for produkter, der sælger %s.

[ctx: This message is shown when the WooCommerce Smart Coupons database is not updated]
en: This feature is unavailable until the WooCommerce Smart Coupons database update is complete. Please update the WooCommerce Smart Coupons database to enable coupon expiry reminders.
da-DK: Denne funktion er ikke tilgængelig, før opdateringen af WooCommerce Smart Coupons-databasen er færdig. Opdater venligst WooCommerce Smart Coupons-databasen for at aktivere påmindelser om udløb af kuponer.

en: This much quantity of each product, selected above, will be added to cart.
da-DK: Denne mængde af hvert produkt, som er valgt ovenfor, vil blive lagt i kurven.

[ctx: This notice will be shown on the cart or the checkout page if the coupon is already applied.]
note: translators: %s: $coupon_code coupon code
en: Coupon code "%s" already applied! Please add some products to the cart to see the discount.
da-DK: Kuponkoden "%s" er allerede anvendt! Læg nogle produkter i kurven for at se rabatten.

[ctx: This notice will be shown on the cart or the checkout page if the coupon will be applied successfully.]
note: translators: %s: $coupon_code coupon code
en: Coupon code "%s" applied successfully. Please add some products to the cart to see the discount.
da-DK: Kuponkode "%s" anvendt med succes. Læg nogle produkter i kurven for at se rabatten.

en: This section shows settings that affects Smart Coupons' functionalities.
da-DK: Dette afsnit viser indstillinger, der påvirker Smart Coupons' funktioner.

en: This step-by-step guide will walk you through the process of setting up a BOGO deal, ensuring that your customers enjoy great value and keep coming back for more.
da-DK: Denne trinvise vejledning fører dig gennem processen med at oprette et BOGO-tilbud og sikrer, at dine kunder får stor værdi og bliver ved med at komme tilbage efter mere.

en: This tool will clear the cache created by WooCommerce Smart Coupons.
da-DK: Dette værktøj rydder den cache, der er oprettet af WooCommerce Smart Coupons.

en: This Week Only!
da-DK: Kun i denne uge!

en: This will be over soon! Hurry.
da-DK: Det er snart slut! Skynd dig.

note: translators: %s: list of placeholders
en: This will be used when the setting "WooCommerce > Settings > Smart Coupons > Allow schedule sending of coupons?" is enabled. Available placeholders: %s.
da-DK: Dette vil blive brugt, når indstillingen "WooCommerce &gt; Indstillinger &gt; Smartkuponer &gt; Tillad planlagt afsendelse af kuponer?" er aktiveret. Tilgængelige pladsholdere: %s.

en: Ticket
da-DK: Billet

en: Time after which coupon will be expired. This will work in conjunction with Coupon expiry date.
da-DK: Tidspunkt, hvorefter kuponen udløber. Dette fungerer sammen med kuponens udløbsdato.

[ctx: time unit]
en: days
da-DK: dage

[ctx: Timepicker on the admin side]
en: Choose Time
da-DK: Vælg tid

[ctx: Timepicker on the admin side]
en: Done
da-DK: Færdig

[ctx: Timepicker on the admin side]
en: Hour
da-DK: Time

[ctx: Timepicker on the admin side]
en: Microsecond
da-DK: Mikrosekund

[ctx: Timepicker on the admin side]
en: Millisecond
da-DK: Millisekund

[ctx: Timepicker on the admin side]
en: Minute
da-DK: Minut

[ctx: Timepicker on the admin side]
en: Now
da-DK: Og nu

[ctx: Timepicker on the admin side]
en: Second
da-DK: Anden

[ctx: Timepicker on the admin side]
en: Time
da-DK: Tid

[ctx: Timepicker on the admin side]
en: Time Zone
da-DK: Tidszone

[ctx: Timepicker on the frontend side]
en: Choose Time
da-DK: Vælg tid

[ctx: Timepicker on the frontend side]
en: Done
da-DK: Færdig

[ctx: Timepicker on the frontend side]
en: Hour
da-DK: Time

[ctx: Timepicker on the frontend side]
en: Microsecond
da-DK: Mikrosekund

[ctx: Timepicker on the frontend side]
en: Millisecond
da-DK: Millisekund

[ctx: Timepicker on the frontend side]
en: Minute
da-DK: Minut

[ctx: Timepicker on the frontend side]
en: Now
da-DK: Og nu

[ctx: Timepicker on the frontend side]
en: Second
da-DK: Anden

[ctx: Timepicker on the frontend side]
en: Time
da-DK: Tid

[ctx: Timepicker on the frontend side]
en: Time Zone
da-DK: Tidszone

en: Title
da-DK: Titel

[ctx: Title for coupon column on the products page]
en: Linked coupons
da-DK: Sammenkædede kuponer

[ctx: Title for the combo coupons feature admin notice]
en: ✨ New Feature: 🤝 Combo Coupons!
da-DK: ✨ Ny funktion: 🤝 Kombikuponer!

[ctx: Title for the combo coupons feature admin notice]
en: 📢 <strong>Update:</strong> We've enhanced the layout and controls under <strong>Coupon data → Usage restrictions → Smart Coupons: Restrictions </strong> to make editing smoother and more user-friendly.
da-DK: 📢 O <strong>pdatering:</strong> Vi har forbedret layoutet og kontrollerne under <strong>Kupondata → Anvendelsesbegrænsninger → Smartkuponer: Begrænsninger </strong> for at gøre redigeringen mere smidig og brugervenlig.

[ctx: Title for the new feature admin notice]
en: ✨ New Feature Alert!
da-DK: ✨ Advarsel om ny funktion!

en: Title of available coupons list on My Account page.
da-DK: Titel på listen over tilgængelige kuponer på siden Min konto.

en: to
da-DK: til

en: To redeem your discount click on the following coupon(s):
da-DK: Klik på følgende kupon(er) for at indløse din rabat:

en: To redeem your discount use below coupon codes during checkout or copy and paste the below URL and hit enter in your browser
da-DK: For at indløse din rabat skal du bruge nedenstående kuponkoder under checkout eller kopiere og indsætte nedenstående URL og trykke enter i din browser

en: To redeem your discount use below coupon codes during checkout or copy and paste the below URLs and hit enter in your browser
da-DK: For at indløse din rabat skal du bruge nedenstående kuponkoder under checkout eller kopiere og indsætte nedenstående URL'er og trykke enter i din browser

note: translators: %s: Coupon code
en: To redeem your discount use coupon code %s during checkout or click on the following coupon:
da-DK: For at indløse din rabat skal du bruge kuponkoden %s under checkout eller klikke på følgende kupon:

note: translators: %s: Coupon code
en: To redeem your discount use coupon code %s during checkout or copy and paste the below URL and hit enter in your browser:
da-DK: For at indløse din rabat skal du bruge kuponkoden %s i kassen eller kopiere og indsætte nedenstående URL og trykke enter i din browser:

en: Top Smart Coupons features
da-DK: De bedste funktioner i Smart Coupons

en: Total Credit Amount
da-DK: Samlet kreditbeløb

en: Tropical Dawn
da-DK: Tropisk daggry

en: Unauthorized
da-DK: Uautoriseret

note: translators: 1: plugin name 2: page based text 3: Label for store credit 4: Hide notice text
en: Uncheck
da-DK: Fjern markeringen

en: Uncheck "Auto-generate" option in Store Credit is not saving? Is it always checked?
da-DK: Fjern markeringen af "Automatisk generering" i Butikskredit gemmer ikke? Er den altid markeret?

en: Unlimited discount
da-DK: Ubegrænset rabat

en: Update coupon category
da-DK: Opdater kuponkategori

en: Update existing coupons
da-DK: Opdater eksisterende kuponer

en: Update WooCommerce Smart Coupons database
da-DK: Opdater WooCommerce Smart Coupons-databasen

en: updated
da-DK: opdateret

en: updated & emailed
da-DK: opdateret og e-mailet

en: Upload file
da-DK: Upload fil

note: translators: %s: Maximum coupon discount amount
en: upto %s
da-DK: op til %s

note: translators: Documentation link for 'How to Apply Single or Multiple Coupons on Click of a Link'
en: URL of coupon should be like this:
da-DK: URL'en til kuponen skal være sådan her:

en: Usage Count
da-DK: Antal anvendelser

en: Usage Limit
da-DK: Grænse for brug

en: Usage Limit Per User
da-DK: Brugsgrænse pr. bruger

note: translators: %s: Label for store credit
en: Use %s applied in first subscription order for subsequent renewals until credit reaches zero
da-DK: Brug %s anvendt i første abonnementsordre til efterfølgende fornyelser, indtil kreditten når nul

en: Use code
da-DK: Brug koden

note: translators: 1. The coupon code
en: Use code: %s
da-DK: Brug koden: %s

en: Use comma "," to separate multiple email addresses
da-DK: Brug komma "," til at adskille flere e-mailadresser.

en: Use gift card applied in first subscription order for subsequent renewals until credit reaches zero
da-DK: Brug det gavekort, der blev anvendt i den første abonnementsordre, til efterfølgende fornyelser, indtil kreditten når nul.

en: Used By
da-DK: Brugt af

en: Used during coupon printing
da-DK: Bruges under udskrivning af kuponer

en: Used for variations
da-DK: Bruges til variationer

en: Used in orders
da-DK: Bruges i ordrer

en: User Role
da-DK: Brugerrolle

en: users can choose only one
da-DK: Brugerne kan kun vælge én

note: translators: Product names
en: Valid for %s
da-DK: Gyldig for %s

note: translators: 1: The category names
en: Valid for category %s | Valid for categories %s
da-DK[0]: Gyldig for kategorien %s

en: Valid on entire range of products. Buy anything in the store.
da-DK: Gælder på hele produktsortimentet. Køb hvad som helst i butikken.

en: Valid order status for auto-generating coupon
da-DK: Gyldig ordrestatus for automatisk generering af kupon

en: Validate quantity of
da-DK: Valider mængden af

en: Validity Suffix
da-DK: Gyldighedssuffiks

en: Value(s)
da-DK: Værdi(er)

note: translators: 1: Affiliate For WooCommerce 2: Smart Manager 3: Smart Offers
en: variable but fixed amount
da-DK: variabelt, men fast beløb

en: Velvet Flame
da-DK: Fløjlsflamme

en: View status
da-DK: Se status

en: Visible on the product page
da-DK: Synlig på produktsiden

en: Visit store
da-DK: Besøg butikken

en: Visit store:
da-DK: Besøg butikken:

en: We are processing coupons in background. Please wait before starting new process.
da-DK: Vi behandler kuponer i baggrunden. Vent venligst, før du starter en ny proces.

en: We store these data so that we can process it for you whenever required.
da-DK: Vi gemmer disse data, så vi kan behandle dem for dig, når det er nødvendigt.

en: Weeks
da-DK: Uger

en: Welcome to Smart Coupons
da-DK: Velkommen til Smart Coupons

en: What is Smart Coupons?
da-DK: Hvad er Smart Coupons?

en: What we access?
da-DK: Hvad får vi adgang til?

en: What we store & why?
da-DK: Hvad vi gemmer og hvorfor?

en: What's the URL to a coupon, so it's automatically inserted when visiting?
da-DK: Hvad er URL'en til en kupon, så den automatisk indsættes, når du besøger?

en: When checked, and applicable, this discount will apply automatically to the cart / order - without customer needing to know / use the coupon. Auto Apply is an excellent way to setup discount rules using Smart Coupons. Keep in mind that, at most 5 coupons / discounts will be auto applied on a cart / order.
da-DK: Når det er markeret, og det er relevant, vil denne rabat automatisk blive anvendt på indkøbskurven/ordren - uden at kunden behøver at kende/bruge kuponen. Automatisk anvendelse er en fremragende måde at opsætte rabatregler på ved hjælp af Smart Coupons. Husk, at højst 5 kuponer/rabatter vil blive anvendt automatisk på en indkøbskurv/ordre.

en: When checked, and when this coupon is linked to a product, and when someone places an order containing such product: generates a copy of this coupon with all the settings, assigns a new coupon code and issues that newly generated coupon to the customer, to use in future order/s.
da-DK: Når det er markeret, og når denne kupon er knyttet til et produkt, og når nogen afgiver en ordre, der indeholder et sådant produkt: genererer en kopi af denne kupon med alle indstillingerne, tildeler en ny kuponkode og udsteder den nyligt genererede kupon til kunden, så den kan bruges i fremtidige ordrer.

en: When checked, generated coupon's value will be same as product's price
da-DK: Når det er markeret, vil den genererede kupons værdi være den samme som produktets pris

en: When checked, this coupon can be used only in a customer's very first order.
da-DK: Når det er markeret, kan denne kupon kun bruges i en kundes allerførste ordre.

en: When checked, this coupon will be included for display on  cart / checkout / My Account pages - for all eligible customers.
da-DK: Når det er markeret, vil denne kupon blive inkluderet til visning på siderne med indkøbskurv/kasse/ Min konto - for alle berettigede kunder.

note: translators: %s: Explanation of the setting
en: When enabled, each coupon will have the option to enable auto-apply for that coupon %s
da-DK: Når det er aktiveret, vil hver kupon have mulighed for at aktivere automatisk anvendelse for den pågældende kupon %s

note: translators: %s: Label for store credit, 1: : Label for store credit, 2: Label for store credit, 3: Label for store credit
en: When selling %1$s, if Regular and Sale price is found for the product, then coupon will be created with product's Regular Price but customer will pay product's Sale price. This setting will also make sure if any discount coupon is applied on the %2$s while purchasing, then customer will get %3$s in their picked price
da-DK: Ved salg af %1$s, hvis der findes en almindelig pris og en udsalgspris for produktet, oprettes der en kupon med produktets almindelige pris, men kunden betaler produktets udsalgspris. Denne indstilling vil også sikre, at hvis der anvendes en rabatkupon på %2$s under købet, så får kunden %3$s i deres valgte pris.

en: When this coupon will be applied, selected products will be added to cart with set discount. If discount is not set, this coupon's discount will be applied to these products.
da-DK: Når denne kupon anvendes, lægges de valgte produkter i indkøbskurven med den indstillede rabat. Hvis rabatten ikke er indstillet, vil denne kupons rabat blive anvendt på disse produkter.

en: When trying to add coupon/Smart Coupon, I get "Invalid post type" message.
da-DK: Når jeg prøver at tilføje en kupon/Smart Coupon, får jeg meddelelsen "Ugyldig indlægstype".

note: translators: %s: Label for store credit
en: When you opt to allow people to buy %s of any amount, this label will be used.
da-DK: Når du vælger at lade folk købe % af et hvilket som helst beløb, vil denne etiket blive brugt.

en: Which features of Smart Coupons work with Subscriptions?
da-DK: Hvilke funktioner i Smart Coupons fungerer med abonnementer?

note: translators: %s: Label for store credit
en: While purchasing %s
da-DK: Mens du køber %s

en: with discount of
da-DK: med en rabat på

en: WooCommerce Account Connected
da-DK: WooCommerce-konto tilsluttet

en: WooCommerce Coupons (CSV)
da-DK: WooCommerce-kuponer (CSV)

note: Plugin Name of the plugin translators: 1: plugin name 2: page based text 3: Label for store credit 4: Hide notice text
en: WooCommerce Smart Coupons
da-DK: WooCommerce smarte kuponer

note: translators: WooCommerce Subscriptions product link
en: WooCommerce Subscriptions
da-DK: WooCommerce-abonnementer

en: Worth
da-DK: Værd

note: translators: 1: coupon amount 2: discount for text
en: worth %1$s (%2$s)
da-DK: værd %1$s (%2$s)

note: translators: 1: coupon amount 2: max discount text 3: discount for text
en: worth %1$s%% %2$s (%3$s)
da-DK: værd %1$s%% %2$s (%3$s)

note: translators: 1: coupon amount 2: discount for text
en: worth %1$s%% (%2$s)
da-DK: værd %1$s%% (%2$s)

note: translators: %s coupon amount
en: worth %s
da-DK: værd %s

note: translators: %s: coupon amount
en: worth %s (for entire purchase)
da-DK: værd %s (for hele købet)

[ctx: WP CRON has been disabled warning message]
en: Note: WP CRON has been disabled on your install which may prevent this update from completing.
da-DK: Bemærk: WP CRON er deaktiveret på din installation, hvilket kan forhindre denne opdatering i at blive gennemført.

en: Write a message
da-DK: Skriv en besked

en: Years
da-DK: År

note: translators: Documentation link for 'How to Print Coupons'
en: Yes, Smart Coupons does provide a feature for printing coupons. For more details, check this article: %s
da-DK: Ja, Smart Coupons har en funktion til at udskrive kuponer. Se denne artikel for flere detaljer: %s

en: Yes, Smart Coupons does work with WooCommerce Subscriptions.
da-DK: Ja, Smart Coupons fungerer med WooCommerce Subscriptions.

en: You can also apply multiple coupon codes via a single URL. For example:
da-DK: Du kan også anvende flere kuponkoder via en enkelt URL. For eksempel:

en: You can continue with other work. But for bulk generating or importing new coupons, wait for the current process to complete.
da-DK: Du kan fortsætte med andet arbejde. Men for massegenerering eller import af nye kuponer skal du vente på, at den aktuelle proces er færdig.

en: You can do this by overriding the email template.
da-DK: Det kan du gøre ved at tilsidesætte e-mailskabelonen.

en: You can give a coupon to your customer after every purchase, which can encourage them to purchase again from you.
da-DK: Du kan give en kupon til din kunde efter hvert køb, hvilket kan opmuntre dem til at købe igen hos dig.

en: You can resend them from order admin edit page.
da-DK: Du kan sende dem igen fra ordreadministratorens redigeringsside.

en: You cannot add the same tax rate twice!
da-DK: Du kan ikke tilføje den samme skattesats to gange!

en: You don't want to miss this...
da-DK: Det vil du ikke gå glip af...

en: You got these coupons
da-DK: Du har disse kuponer

note: translators: %s: singular name for store credit
en: You got this %s
da-DK: Du har denne %s

note: translators: %s: singular name for store credit
en: You got this gift card
da-DK: Du har fået dette gavekort

note: translators: 1: email heading 2: suffix
en: You have received a
da-DK: Du har modtaget en

en: You have received a {coupon_type} {coupon_value}
da-DK: Du har modtaget en {kupon_type}. {kupon_værdi}

en: You have received coupons.
da-DK: Du har modtaget kuponer.

note: translators: 1. Receiver's count 2. Gift Card/s 3. Receiver name 4. Receiver details
en: You have scheduled to send %1$d %2$s %3$s %4$s
da-DK: Du har planlagt at sende %1$d %2$s %3$s %4$s

note: translators: 1. Receiver's count 2. Gift Card/s 3. Receiver name 4. Receiver details
en: You have scheduled to send %1$d %2$s to %3$s (%4$s)
da-DK: Du har planlagt at sende %1$d %2$s til %3$s (%4$s)

en: You have selected all items for refund. This action will also refund all applied store credit.
da-DK: Du har valgt alle varer til refusion. Denne handling vil også refundere al anvendt butikskredit.

note: translators: 1. Receiver's count 2. Singular/Plural label for store credit(s) 3. Receiver name 4. Receiver details
en: You have successfully sent %1$d %2$s %3$s %4$s
da-DK: Du har sendt %1$d %2$s %3$s %4$s med succes.

note: translators: 1. Receiver's count 2. Singular/Plural label for store credit(s) 3. Receiver name 4. Receiver details
en: You have successfully sent %1$d %2$s to %3$s (%4$s)
da-DK: Du har sendt %1$d %2$s til %3$s (%4$s).

en: You will get following coupon(s) when you buy this item
da-DK: Du får følgende kupon(er), når du køber denne vare

en: You will get following coupon(s) when you buy this item:
da-DK: Du får følgende kupon(er), når du køber denne vare:

en: Your cart does not meet the product quantity requirement.
da-DK: Din indkøbskurv opfylder ikke kravet til produktmængde.

en: Your cart does not meet the quantity requirement.
da-DK: Din indkøbskurv opfylder ikke mængdekravet.

note: translators: 1. Number of quantity 2. Singular or plural text based on number of quantities
en: Your cart should have a maximum of %1$d %2$s in total.
da-DK: Din indkøbskurv bør maksimalt have %1$d %2$s i alt.

note: translators: 1. Number of quantity 2. Singular or plural text based on number of quantities
en: Your cart should have a minimum of %1$d %2$s in total.
da-DK: Din indkøbskurv skal have mindst %1$d %2$s i alt.

en: your entire purchase
da-DK: hele dit køb

en: Your order contains coupons. What would you like to do?
da-DK: Din ordre indeholder kuponer. Hvad vil du gerne gøre?

en: Your order contains coupons. You will receive them after completion of this order.
da-DK: Din ordre indeholder kuponer. Du vil modtage dem, når du har gennemført denne ordre.

en: Your product has variations! Before changing the product type, it is a good idea to delete the variations to avoid errors in the stock reports.
da-DK: Dit produkt har variationer! Før du ændrer produkttypen, er det en god idé at slette variationerne for at undgå fejl i lagerrapporterne.

en: {coupon_type} has been successfully scheduled
da-DK: {kupon_type} er blevet planlagt med succes

en: {coupon_type} sent successfully
da-DK: {kupon_type} sendt med succes

en: {site_title}: Congratulations! You've received a {coupon_type} from {sender_name}
da-DK: {site_title}: Tillykke med det! Du har modtaget en {kupon_type} fra {afsender_navn}.

en: {site_title}: Congratulations! You've received coupons from {sender_name}
da-DK: {site_title}: Tillykke med det! Du har modtaget kuponer fra {sender_name}.

en: {site_title}: {coupon_type} has been successfully scheduled
da-DK: {site_title}: {kupon_type} er blevet planlagt med succes

en: {site_title}: {coupon_type} sent successfully
da-DK: {site_title}: {coupon_type} sendt med succes
