WooCommerce Smart Coupons 9.41.0 - en to sv_SE translation catalogue (1103 entries)

note: Plugin Name of the plugin translators: 1: plugin name 2: page based text 3: Label for store credit 4: Hide notice text
en: WooCommerce Smart Coupons
sv_SE: WooCommerce Smarta kuponger

note: Description of the plugin
en: <strong>WooCommerce Smart Coupons</strong> lets customers buy gift certificates, store credits or coupons easily. They can use purchased credits themselves or gift to someone else.
sv_SE: <strong>WooCommerce Smart Coupons</strong> låter kunder köpa presentkort, butikskrediter eller kuponger enkelt. De kan använda köpta krediter själva eller ge bort till någon annan.

[ctx: Block editor]
en: WooCommerce Smart Coupons
sv_SE: WooCommerce Smarta kuponger

en: Billing period for the subscription.
sv_SE: Faktureringsperiod för abonnemanget.

note: translators: %1$s: coupon code, %2$d: number of options, %3$s: discount amount, %4$s: currency symbol, %5$s: discount type.
en: Redeem Your "%1$s" and choose 1 product from %2$d options with %3$s %4$s %5$s off
sv_SE: Lös in din "%1$s" och välj 1 produkt från %2$d alternativ med %3$s %4$s %5$s rabatt

[ctx: Block editor & frontend]
en: Available Coupons (click on a coupon to use it)
sv_SE: Tillgängliga kuponger (klicka på en kupong för att använda den)

[ctx: Block editor & frontend]
en: Send Coupons to...
sv_SE: Skicka kuponger till...

[ctx: Block editor & frontend]
en: Free Shipping coupon
sv_SE: Kupong för fri frakt

[ctx: Block editor & frontend]
en: coupon
sv_SE: kupong

[ctx: Block editor & frontend]
en: Send
sv_SE: Skicka

[ctx: Block editor & frontend]
en: of
sv_SE: av

[ctx: Block editor & frontend]
en: Your order contains coupons. What would you like to do?
sv_SE: Din beställning innehåller kuponger. Vad skulle du vilja göra?

[ctx: Block editor & frontend]
en: Send to me
sv_SE: Skicka till mig

[ctx: Block editor & frontend]
en: Gift to someone else
sv_SE: Gåva till någon annan

[ctx: Block editor & frontend]
en: Send to one person
sv_SE: Skicka till en person

[ctx: Block editor & frontend]
en: Send to different people
sv_SE: Skicka till olika personer

[ctx: Block editor & frontend]
en: now
sv_SE: nu

[ctx: Block editor & frontend]
en: later
sv_SE: senare

[ctx: Block editor & frontend]
en: Deliver coupon
sv_SE: Leverera kupong

[ctx: Block editor & frontend]
en: Enter recipient e-mail address
sv_SE: Ange mottagarens e-postadress

[ctx: REST API]
en: Whether to send coupons to someone else.
sv_SE: Om du vill skicka kuponger till någon annan.

[ctx: REST API]
en: Whether to send coupons to only one person or multiple people.
sv_SE: Om du vill skicka kuponger till endast en person eller flera personer.

[ctx: REST API]
en: Whether to send coupons now or schedule for later.
sv_SE: Om du vill skicka kuponger nu eller schemalägga till senare.

[ctx: REST API]
en: Email address of recipients
sv_SE: E-postadress till mottagare

[ctx: REST API]
en: Coupons scheduled date & time
sv_SE: Kuponger schemalagt datum och tid

[ctx: REST API]
en: Message for coupon recipient
sv_SE: Meddelande till kupongmottagaren

[ctx: Batch failed error message]
note: translators: 1: Action name 2: Error message
en: Failed batch action: %1$s. Error: %2$s
sv_SE: Misslyckad batchåtgärd: %1$s. Fel: %2$s

[ctx: Logger for stopped batch process due to health status]
note: translators: 1: The task class name
en: Batch stopped due to health status in task: %s
sv_SE: Batch stoppad på grund av hälsostatus i uppgift: %s

[ctx: No coupon ids error message]
en: No coupon ids passed.
sv_SE: Inga kupong-ID:n har skickats.

[ctx: Batch stopped error message]
en: Batch stopped due to health status in task.
sv_SE: Batch stoppad på grund av hälsostatus i uppgift.

[ctx: scheduling coupon expiry info message]
note: translators: %s: Plugin name
en: %s is scheduling coupon expiry reminders in the background. This may take a few moments, so please be patient.
sv_SE: %s schemalägger påminnelser om kupongens utgång i bakgrunden. Detta kan ta några ögonblick, så ha tålamod.

[ctx: WP CRON has been disabled warning message]
en: Note: WP CRON has been disabled on your install which may prevent this update from completing.
sv_SE: Obs: WP CRON har inaktiverats i din installation, vilket kan förhindra att uppdateringen slutförs.

[ctx: button text]
en: View status
sv_SE: Visa status

[ctx: Expiry reminder background processing complete info message]
note: translators: %s: Plugin name
en: %s Expiry Reminder background processing complete. This message will automatically disappear but after few seconds upon refresh.
sv_SE: %s Expiry Reminder bakgrundsbehandling slutförd. Detta meddelande försvinner automatiskt men efter några sekunder vid uppdatering.

[ctx: Error message for fixing order stats negative net value]
note: translators: 1: Current task name
en: No order id's passed
sv_SE: Inga order-ID:n godkända

[ctx: Error message for missing order]
note: translators: 1: Order ID
en: Order not found. Order ID: %s
sv_SE: Ordern hittades inte. Order-ID: %s

[ctx: Error message for orders without Smart Coupon]
note: translators: 1: Order ID
en: Smart Coupon not used. Order ID: %s
sv_SE: Smart Coupon har inte använts. Order-ID: %s

[ctx: Error message for missing coupons]
note: translators: 1: Order ID
en: No coupons found in the order. Order ID: %s
sv_SE: Inga kuponger hittades i ordern. Order-ID: %s

[ctx: Error message for failed net total update]
note: translators: 1: Order ID
en: Failed to update net total for Order ID: %s
sv_SE: Misslyckades med att uppdatera nettosumman för Order ID: %s

en: Successfully cleared WooCommerce Smart Coupons cache!
sv_SE: Framgångsrikt rensat WooCommerce Smart Coupons cache!

note: translators: Discount type
en: Missing meta for discount type "%s" set successfully!
sv_SE: Saknad meta för rabattyp "%s" har ställts in framgångsrikt!

note: translators: Discount type translators: Store Credit label
en: Store Credit
sv_SE: Butikskredit

note: translators: Table name
en: Table %s deleted successfully.
sv_SE: Tabell %s raderades framgångsrikt.

en: Copy this coupon code
sv_SE: Kopiera denna kupongkod

en: Copy
sv_SE: Kopia

en: Copy coupon shareable link and apply via URL
sv_SE: Kopiera kupongens delningsbara länk och ansök via URL

en: Get shareable link
sv_SE: Hämta delningsbar länk

en: Make a duplicate from this coupon
sv_SE: Gör en kopia av denna kupong

en: Duplicate
sv_SE: Duplicera

en: (Copy)
sv_SE: (Kopia)

en: No coupon to duplicate has been supplied!
sv_SE: Ingen kupong för att duplicera har levererats!

note: translators: %d: Post ID
en: Coupon creation failed, could not find original coupon: %d
sv_SE: Skapandet av kupongen misslyckades, den ursprungliga kupongen kunde inte hittas: %d

note: translators: %s: coupon id
en: Coupon creation failed, could not find original coupon: %s
sv_SE: Skapandet av kupongen misslyckades, den ursprungliga kupongen kunde inte hittas: %s

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: FAQ's
sv_SE: Vanliga frågor och svar

en: Docs
sv_SE: Dokument

en: Support
sv_SE: Stöd

en: Review
sv_SE: Granskning

note: translators: 1. Message type 2. Functionality name "Bulk Generate" 3. Functionality name "Import-Export" translators: 1. Important 2. Upload path translators: 1. Coupon type
en: Important
sv_SE: Viktigt

en: Setting "Enable the use of coupon codes" is disabled.
sv_SE: Inställningen "Aktivera användning av kupongkoder" är inaktiverad.

en: Enable
sv_SE: Aktivera

en: it to use
sv_SE: den för att använda

en: features.
sv_SE: funktioner.

en: Remind me after a month
sv_SE: Påminn mig efter en månad

en: Never show again
sv_SE: Visa aldrig igen

en: Awesome, you successfully auto-generated a coupon! Are you having a great experience with
sv_SE: Fantastiskt, du har lyckats autogenererat en kupong! Har du en bra upplevelse med

en: so far?
sv_SE: så här långt?

en: Please consider
sv_SE: Vänligen beakta

en: leaving a review
sv_SE: lämna en recension

en: ! If things aren't going quite as expected, we're happy to help -- please reach out to
sv_SE: ! Om saker och ting inte går riktigt som förväntat hjälper vi gärna till - kontakta oss gärna på

en: our support team
sv_SE: vårt supportteam

note: translators: 1: WooCommerce Smart Coupons 2: Link for the Smart Coupons settings
en: %1$s: You are using a custom coupon style which is planned to be removed from the plugin in upcoming versions. New, improved styles & colors are added in the version 4.9.0. We would request you to choose a color scheme & a style for coupon from the newly added colors & styles. You can do this from %2$s.
sv_SE: %1$s: Du använder en anpassad kupongstil som planeras att tas bort från plugin-programmet i kommande versioner. Nya, förbättrade stilar &amp; färger läggs till i version 4.9.0. Vi skulle vilja be dig att välja ett färgschema och en stil för kupongen från de nyligen tillagda färgerna och stilarna. Du kan göra detta från %2$s.

en: Smart Coupons settings
sv_SE: Inställningar för smarta kuponger

note: translators: The PHP extension name
en: PHP extension %s is missing or not accessible. It is required for secure coupon imports.
sv_SE: PHP-tillägget %s saknas eller är inte tillgängligt. Det krävs för säker import av kuponger.

note: translators: 1. Message type 2. Functionality name "Bulk Generate" 3. Functionality name "Import-Export"
en: %1$s: To ensure %2$s and %3$s work correctly, contact your system administrator or host provider to resolve below:
sv_SE: %1$s: För att säkerställa att %2$s och %3$s fungerar korrekt, kontakta din systemadministratör eller värdleverantör för att lösa nedanstående:

note: translators: 1. Message type 2. Functionality name "Bulk Generate" 3. Functionality name "Import-Export"
en: Bulk Generate
sv_SE: Generera i bulk

note: translators: 1. Message type 2. Functionality name "Bulk Generate" 3. Functionality name "Import-Export"
en: Import-Export
sv_SE: Import och export

note: translators: %s: link to review WooCommerce Smart Coupons
en: Liked WooCommerce Smart Coupons? Leave us a %s. A huge thank you from WooCommerce & StoreApps in advance!
sv_SE: Gillade du WooCommerce Smart Coupons? Lämna oss en %s. Ett stort tack från WooCommerce &amp; StoreApps i förväg!

note: translators: %s: link to submit idea for Smart Coupons on WooCommerce idea board
en: Have a feature request? Submit it %s.
sv_SE: Har du ett önskemål om en funktion? Skicka in den %s.

note: translators: %s: link to submit idea for Smart Coupons on WooCommerce idea board translators: 1. File name 2. File download link
en: here
sv_SE: här

note: translators: %s: Plugin name
en: %s &minus; Database update required
sv_SE: %s - Uppdatering av databas krävs

en: The database update runs in the background and may take some time. It's only for WooCommerce Smart Coupons plugin data and won't affect your existing data.
sv_SE: Databasuppdateringen körs i bakgrunden och kan ta lite tid. Det är endast för WooCommerce Smart Coupons plugin data och kommer inte att påverka dina befintliga data.

en: Update WooCommerce Smart Coupons database
sv_SE: Uppdatera WooCommerce Smart Coupons databas

note: translators: %s: Plugin name
en: %s is updating the database in the background. The database update process may take a little while, so please be patient.
sv_SE: %s uppdaterar databasen i bakgrunden. Uppdateringen av databasen kan ta en liten stund, så ha tålamod.

en: Note: WP CRON has been disabled on your install which may prevent this update from completing.
sv_SE: Obs: WP CRON har inaktiverats i din installation, vilket kan förhindra att uppdateringen slutförs.

en: View status
sv_SE: Visa status

note: translators: %s: Plugin name
en: %s database update completed. Thank you for updating to the latest version!
sv_SE: %s databasuppdatering slutförd. Tack för att du uppdaterade till den senaste versionen!

[ctx: Message displayed when the database update process fails]
note: translators: %s: Plugin name
en: %1$s database update failed. This may be due to server issues or configuration problems. Please click the "Restart Update" button to try again. If the issue persists, %2$s for assistance.
sv_SE: %1$s databasuppdatering misslyckades. Detta kan bero på serverproblem eller konfigurationsproblem. Klicka på knappen "Starta om uppdateringen" för att försöka igen. Om problemet kvarstår, kontakta %2$s för att få hjälp.

[ctx: Link text for contacting support]
en: contact our support team
sv_SE: kontakta vårt supportteam

[ctx: Button text for retrying the update process]
en: Restart Update
sv_SE: Omstart Uppdatering

[ctx: Button text for dismissing WooCommerce feature notice]
en: Skip
sv_SE: Hoppa över

[ctx: Title for the new feature admin notice]
en: ✨ New Feature Alert!
sv_SE: ✨ Varning för ny funktion!

[ctx: Message for the new feature admin notice, introducing the coupon expiry reminder]
note: translators: %s: Plugin name, e.g., WooCommerce Smart Coupons
en: %s is excited to introduce the new Coupon Expiry Reminders! Now, you can automatically send reminder emails to your customers before their coupons expire. Ensure they never miss out on a discount by setting up reminders in the Smart Coupons - Expiry Reminder section.
sv_SE: %s är glada över att kunna presentera de nya påminnelserna om kupongens utgång! Nu kan du automatiskt skicka påminnelsemail till dina kunder innan deras kuponger går ut. Se till att de aldrig missar en rabatt genom att ställa in påminnelser i avsnittet Smart Coupons - Expiry Reminder.

[ctx: Button text for setting up the expiry reminder feature]
en: Set Up Now
sv_SE: Installera nu

[ctx: Title for the combo coupons feature admin notice]
en: ✨ New Feature: 🤝 Combo Coupons!
sv_SE: ✨ Ny funktion: 🤝 Kombinationskuponger!

[ctx: Message for the combo coupons feature admin notice]
note: translators: %s: Plugin name, e.g., WooCommerce Smart Coupons
en: Now control which coupons can or can’t be used together. With Combo Coupons, create smarter discount rules to stack or restrict coupon usage based on your strategy — right from the coupon settings.
sv_SE: Nu kan du kontrollera vilka kuponger som kan eller inte kan användas tillsammans. Med kombinationskuponger kan du skapa smartare rabattregler för att stapla eller begränsa kuponganvändning baserat på din strategi - direkt från kuponginställningarna.

[ctx: Button text for the combine coupon feature]
en: Create a Combo Coupon
sv_SE: Skapa en kombinationskupong

[ctx: Title for the combo coupons feature admin notice]
en: 📢 <strong>Update:</strong> We've enhanced the layout and controls under <strong>Coupon data → Usage restrictions → Smart Coupons: Restrictions </strong> to make editing smoother and more user-friendly.
sv_SE: 📢 <strong>Uppdatering:</strong> Vi har förbättrat layouten och kontrollerna under <strong>Kupongdata → Användningsbegränsningar → Smarta kuponger: Begränsningar </strong> för att göra redigeringen smidigare och mer användarvänlig.

en: Coupons
sv_SE: Kuponger

en: Import Coupons
sv_SE: Importkuponger

note: translators: %s: singular name for store credit translators: Store Credit label
en: Send %s
sv_SE: Skicka %s

note: translators: %s: singular name for store credit
en: Send Store Credit
sv_SE: Skicka butikskredit

en: Smart Coupons Settings
sv_SE: Inställningar för smarta kuponger

note: translators: Decimal point
en: Please enter in decimal (%s) format without thousand separators.
sv_SE: Ange i decimalformat (%s) utan tusentalsavgränsare.

note: translators: Decimal point
en: Please enter in monetary decimal (%s) format without thousand separators and currency symbols.
sv_SE: Ange i monetärt decimalformat (%s) utan tusentalsavgränsare och valutasymboler.

en: Please enter in country code with two capital letters.
sv_SE: Vänligen ange landskod med två stora bokstäver.

en: Please enter in a value less than the regular price.
sv_SE: Vänligen ange ett värde som är lägre än ordinarie pris.

en: Are you sure you want to remove the selected items? If you have previously reduced this item's stock, or this order was submitted by a customer, you will need to manually restore the item's stock.
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort de valda artiklarna? Om du tidigare har minskat den här artikelns lager, eller om den här ordern skickades av en kund, måste du återställa artikelns lager manuellt.

en: Please select some items.
sv_SE: Vänligen välj några artiklar.

en: Are you sure you wish to process this refund? This action cannot be undone.
sv_SE: Är du säker på att du vill behandla denna återbetalning? Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Are you sure you wish to delete this refund? This action cannot be undone.
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort denna återbetalning? Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Are you sure you wish to delete this tax column? This action cannot be undone.
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort denna skattekolumn? Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Remove this item meta?
sv_SE: Ta bort detta objekt meta?

en: Remove this attribute?
sv_SE: Ta bort detta attribut?

en: Name
sv_SE: Namn

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Click to toggle
sv_SE: Klicka för att växla

en: Value(s)
sv_SE: Värde(n)

en: Enter some text, or some attributes by pipe (|) separating values.
sv_SE: Ange text eller attribut genom att separera värdena med pip (|).

en: Visible on the product page
sv_SE: Synlig på produktsidan

en: Used for variations
sv_SE: Används för variationer

en: Enter a name for the new attribute term:
sv_SE: Ange ett namn för den nya attributtermen:

en: Calculate totals based on order items, discounts, and shipping?
sv_SE: Beräkna totalsummor baserat på orderartiklar, rabatter och frakt?

en: Calculate line taxes? This will calculate taxes based on the customers country. If no billing/shipping is set it will use the store base country.
sv_SE: Beräkna radskatter? Detta kommer att beräkna skatter baserat på kundens land. Om ingen fakturering/frakt är inställd kommer butikens basland att användas.

en: Copy billing information to shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
sv_SE: Kopiera faktureringsinformation till leveransinformation? Detta kommer att ta bort all aktuell leveransinformation.

en: Load the customer's billing information? This will remove any currently entered billing information.
sv_SE: Ladda kundens faktureringsinformation? Detta tar bort all aktuell faktureringsinformation.

en: Load the customer's shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
sv_SE: Ladda kundens leveransinformation? Detta tar bort all aktuell inmatad leveransinformation.

en: Featured
sv_SE: Utvalda

en: No customer selected
sv_SE: Ingen kund vald

en: Could not grant access - the user may already have permission for this file or billing email is not set. Ensure the billing email is set, and the order has been saved.
sv_SE: Kunde inte bevilja åtkomst - användaren kanske redan har behörighet för den här filen eller så är faktureringsadressen inte angiven. Kontrollera att e-postadressen för fakturering är angiven och att ordern har sparats.

en: Are you sure you want to revoke access to this download?
sv_SE: Är du säker på att du vill återkalla åtkomsten till den här nedladdningen?

en: You cannot add the same tax rate twice!
sv_SE: Du kan inte lägga till samma skattesats två gånger!

en: Your product has variations! Before changing the product type, it is a good idea to delete the variations to avoid errors in the stock reports.
sv_SE: Din produkt har variationer! Innan du ändrar produkttyp är det en god idé att ta bort variationerna för att undvika fel i lagerrapporterna.

en: Generate coupon code
sv_SE: Generera kupongkod

en: Import complete - imported
sv_SE: Import slutförd - importerad

en: skipped
sv_SE: hoppade över

en: WooCommerce Coupons (CSV)
sv_SE: WooCommerce-kuponger (CSV)

en: Import <strong>coupons</strong> to your store via a csv file.
sv_SE: Importera <strong>kuponger</strong> till din butik via en csv-fil.

en: Smart Coupon
sv_SE: Smart kupong

en: Add Coupon
sv_SE: Lägg till kupong

en: Take a tour
sv_SE: Ta en rundtur

note: translators: %s: singular name for store credit
en: %s sent successfully.
sv_SE: %s skickades framgångsrikt.

note: translators: %s: singular name for store credit
en: Store Credit / Gift Certificate sent successfully.
sv_SE: Butikskredit / Presentkort skickades framgångsrikt.

note: translators: %s: singular name for store credit
en: There has been an error in sending %s.
sv_SE: Det har skett ett fel vid sändningen av %s.

note: translators: %s: singular name for store credit
en: There has been an error in sending Store Credit / Gift Certificate.
sv_SE: Det har skett ett fel vid sändningen av Store Credit / Presentkort.

en: Please try again later.
sv_SE: Vänligen försök igen senare.

note: translators: %s: singular name for store credit
en: Quickly create and email %s to one or more people.
sv_SE: Skapa och skicka %s snabbt till en eller flera personer.

en: Quickly create and email Store Credit or Gift Card to one or more people.
sv_SE: Skapa och skicka snabbt en butikskredit eller ett presentkort till en eller flera personer.

note: translators: 1: Path to setting 2: Setting to set email address 3: Setting for number of coupons to generate
en: Send to
sv_SE: Skicka till

en: Invalid email address.
sv_SE: Ogiltig e-postadress.

en: Use comma "," to separate multiple email addresses
sv_SE: Använd kommatecken "," för att separera flera e-postadresser

en: Worth
sv_SE: Värde

en: Invalid amount.
sv_SE: Ogiltigt belopp.

en: Expiry Date
sv_SE: Utgångsdatum

en: The store credit will expire at 00:00:00 of this date.
sv_SE: Butikskrediten upphör att gälla kl. 00:00:00 detta datum.

en: Message
sv_SE: Meddelande

en: (optional)
sv_SE: (valfritt)

note: translators: 1. Coupon type 2. Coupon amount
en: Send
sv_SE: Skicka

en: Preview Email
sv_SE: Förhandsgranska e-post

en: This is a sample coupon
sv_SE: Detta är ett exempel på en kupong

en: Please enter a valid value for Number of Coupons to Generate
sv_SE: Ange ett giltigt värde för Antal kuponger som ska genereras

en: Need a lot of coupons? You can easily do that with Smart Coupons.
sv_SE: Behöver du många kuponger? Det kan du enkelt göra med Smart Coupons.

en: Action
sv_SE: Åtgärd

note: translators: 1: Path to setting 2: Setting to set email address 3: Setting for number of coupons to generate
en: Number of coupons to generate
sv_SE: Antal kuponger som ska genereras

en: Required
sv_SE: Krävs

en: Generate coupons and
sv_SE: Generera kuponger och

en: Add to store
sv_SE: Lägg till i butik

en: Export to CSV
sv_SE: Exportera till CSV

en: (Does not add to store, but creates a .csv file, that you can
sv_SE: (Läggs inte till i butiken, men skapar en .csv-fil som du kan

en: later
sv_SE: senare

en: Email to recipients
sv_SE: E-post till mottagare

en: (Add to store and email generated coupons to recipients)
sv_SE: (Lägg till i butik och skicka genererade kuponger via e-post till mottagarna)

note: translators: 1: Path to setting 2: Setting to set email address 3: Setting for number of coupons to generate
en: Enter the email addresses of the recipients separated by comma under %1$1s. Make sure to match the count of email addresses in %2$2s to %3$3s
sv_SE: Ange e-postadresserna till mottagarna åtskilda med kommatecken under %1$1s. Se till att matcha antalet e-postadresser i %2$2s med %3$3s.

en: Email to
sv_SE: E-post till

en: Coupon Description
sv_SE: Beskrivning av kupong

note: translators: 1: HTML small tag start 2: HTML small tag end
en: %1$s(This will add the same coupon description in all the bulk generated coupons)%2$s
sv_SE: %1$s(Detta kommer att lägga till samma kupongbeskrivning i alla bulkgenererade kuponger)%2$s

en: Coupon Data
sv_SE: Kupongdata

en: Coupon categories
sv_SE: Kupongkategorier

en: Manage coupon categories
sv_SE: Hantera kupongkategorier

en: Apply
sv_SE: Tillämpa

note: translators: 1: Singular name for post type 2: Email
en: [%1$s restricted with email: %2$s]
sv_SE: [%1$s begränsad med e-post: %2$s]

en: Marketing
sv_SE: Marknadsföring

en: Original amount
sv_SE: Ursprungligt belopp

en: About Smart Coupons
sv_SE: Om Smarta Kuponger

en: Welcome to Smart Coupons
sv_SE: Välkommen till Smarta Kuponger

en: Thank you for installing WooCommerce Smart Coupons
sv_SE: Tack för att du installerade WooCommerce Smart Coupons

en: Glad to have you onboard. We hope WooCommerce Smart Coupons adds to your desired success 🏆
sv_SE: Glad att ha dig ombord. Vi hoppas att WooCommerce Smart Coupons bidrar till din önskade framgång 🏆

note: translators: HTML entity for Right-arrow
en: Go to Coupons dashboard %s
sv_SE: Gå till Kuponger instrumentpanel %s

en: Know Smart Coupons
sv_SE: Känn till smarta kuponger

en: DIY Tour
sv_SE: Gör-det-själv-turné

en: What is Smart Coupons?
sv_SE: Vad är Smarta Kuponger?

en: Smart Coupons is a powerful extension, built on top of WooCommerce coupons. It adds a new discount type - Store Credit - and advanced functionality to the default coupons.
sv_SE: Smart Coupons är en kraftfull förlängning, byggd ovanpå WooCommerce-kuponger. Det lägger till en ny rabattyp - Butikskredit - och avancerad funktionalitet till standardkupongerna.

en: Smart Coupons enable coupons to become an automatic/interactive system.
sv_SE: Smarta kuponger gör det möjligt för kuponger att bli ett automatiskt/interaktivt system.

en: Top Smart Coupons features
sv_SE: De bästa funktionerna för smarta kuponger

en: Create and gift Store Credit / Gift Cards
sv_SE: Skapa och ge bort butikskredit/gåvokort

en: Bulk generate coupons
sv_SE: Generera kuponger i bulk

en: Apply multiple coupons via URL
sv_SE: Använd flera kuponger via URL

en: Advanced restrictions - payment, shipping, location, user roles, product attributes
sv_SE: Avancerade begränsningar - betalning, frakt, plats, användarroller, produktattribut

en: and a lot more…
sv_SE: och mycket mer...

en: Automatic payment for subscription renewals
sv_SE: Automatisk betalning för förnyelse av abonnemang

note: translators: WooCommerce Subscriptions product link
en: If your store is using %s and your customer has purchased a subscription using a Store Credit. If that store credit has balance left in it, store will automatically use it for renewing that subscription.
sv_SE: Om din butik använder %s och din kund har köpt en prenumeration med hjälp av en butikskredit. Om det finns ett saldo kvar i butikskrediten kommer butiken automatiskt att använda den för att förnya prenumerationen.

note: translators: WooCommerce Subscriptions product link
en: WooCommerce Subscriptions
sv_SE: WooCommerce Prenumerationer

en: How to use Smart Coupons the best way
sv_SE: Så här använder du smarta kuponger på bästa sätt

en: Sell or issue store credit / gift cards
sv_SE: Sälja eller utfärda butikskredit / presentkort

note: translators: 1: Affiliate For WooCommerce 2: Smart Manager 3: Smart Offers
en: Let customers purchase gift cards from you or you issue store credit that your users can redeem on the current or next purchase. See how: %1$s or %2$s
sv_SE: Låt kunderna köpa presentkort från dig eller ge ut en butikskredit som dina användare kan lösa in på det aktuella eller nästa köp. Se hur det går till: %1$s eller %2$s

note: translators: 1: Affiliate For WooCommerce 2: Smart Manager 3: Smart Offers
en: any amount
sv_SE: valfritt belopp

note: translators: 1: Affiliate For WooCommerce 2: Smart Manager 3: Smart Offers
en: variable but fixed amount
sv_SE: rörligt men fast belopp

en: Bulk create unique coupons & email them
sv_SE: Skapa unika kuponger i bulk och skicka dem via e-post

en: Import and export unique coupons in bulk via CSV. Share coupon codes to deal sites or email them to your customers.
sv_SE: Importera och exportera unika kuponger i bulk via CSV. Dela kupongkoder på dealsajter eller mejla dem till dina kunder.

en: See how
sv_SE: Se hur

en: Gift a product via coupon
sv_SE: Ge bort en produkt via kupong

en: Attach a gift of any value (free or paid product) to a particular coupon. Here, instead of a discount, a product is redeemed for the coupon code.
sv_SE: Bifoga en gåva av valfritt värde (gratis eller betald produkt) till en viss kupong. Istället för en rabatt löses en produkt in mot kupongkoden.

en: Give discounts to customers for next purchase
sv_SE: Ge kunderna rabatt vid nästa köp

en: You can give a coupon to your customer after every purchase, which can encourage them to purchase again from you.
sv_SE: Du kan ge en kupong till dina kunder efter varje köp, vilket kan uppmuntra dem att köpa igen från dig.

en: Set a maximum discount limit
sv_SE: Ange en maximal rabattgräns

en: Give bigger discounts without hurting your profits. Offer a percentage off coupon upto a particular value. Example -  Flat 50% off upto $100.
sv_SE: Ge större rabatter utan att skada din vinst. Erbjud en procentuell rabattkupong upp till ett visst värde. Exempel - Flat 50% rabatt upp till $ 100.

en: Make customer's coupon usage, easy & simple
sv_SE: Gör kundens kuponganvändning enkel och smidig

en: Show only valid coupons to your customer (if logged in) on cart, checkout & My Account page. Coupons can be applied with single click. So, no need to remember the coupon code or copy-pasting.
sv_SE: Visa endast giltiga kuponger för dina kunder (om de är inloggade) i varukorgen, kassan och på sidan Mitt konto. Kuponger kan tillämpas med ett enda klick. Så du behöver inte komma ihåg kupongkoden eller kopiera och klistra in.

en: How to Configure BOGO
sv_SE: Så här konfigurerar du BOGO

en: Learn how to create a Buy One, Get One (BOGO) offer to boost sales and attract customers
sv_SE: Lär dig hur du skapar ett BOGO-erbjudande (Buy One, Get One) för att öka försäljningen och locka kunder

en: This step-by-step guide will walk you through the process of setting up a BOGO deal, ensuring that your customers enjoy great value and keep coming back for more.
sv_SE: Den här steg-för-steg-guiden leder dig genom processen med att skapa en BOGO-deal och ser till att dina kunder får ett bra värde och kommer tillbaka för mer.

en: Start this tour
sv_SE: Starta denna resa

en: Configure fixed denomination Gift Cards
sv_SE: Konfigurera presentkort med fast valör

en: Discover how to set up and offer gift cards in your store
sv_SE: Upptäck hur du skapar och erbjuder presentkort i din butik

en: This guide will help you create gift cards, making it easy for your customers to purchase and redeem them, driving more sales and enhancing customer loyalty.
sv_SE: Den här guiden hjälper dig att skapa presentkort och gör det enkelt för dina kunder att köpa och lösa in dem, vilket ökar försäljningen och förbättrar kundlojaliteten.

en: Configure any denomination Gift Cards
sv_SE: Konfigurera valfri valör Presentkort

en: Learn how to configure the sale of store credit in any amount
sv_SE: Lär dig hur du konfigurerar försäljning av butikskredit i valfritt belopp

en: This guide will show you how to set up flexible store credit options, allowing your customers to purchase credit in any custom denominations to use in your store.
sv_SE: Den här guiden visar hur du ställer in flexibla alternativ för butikskredit, så att dina kunder kan köpa kredit i valfria valörer för användning i din butik.

en: Configure discounted price Gift Cards
sv_SE: Konfigurera presentkort med rabatterat pris

en: Learn how to offer Gift Card worth $100 for just $90
sv_SE: Lär dig hur du erbjuder presentkort värt $ 100 för bara $ 90

en: This guide will show you how to create a compelling offer that encourages customers to buy Gift Cards at a significant discount, boosting your sales and customer engagement.
sv_SE: Den här guiden visar dig hur du skapar ett attraktivt erbjudande som uppmuntrar kunderna att köpa presentkort till en betydande rabatt, vilket ökar din försäljning och ditt kundengagemang.

en: FAQ / Common Problems
sv_SE: Vanliga frågor / Vanliga problem

en: When trying to add coupon/Smart Coupon, I get "Invalid post type" message.
sv_SE: När jag försöker lägga till kupong / Smart Coupon får jag meddelandet "Ogiltig posttyp".

en: Make sure use of coupon is enabled in your store. You can find this setting
sv_SE: Se till att användningen av kuponger är aktiverad i din butik. Du kan hitta denna inställning

en: Smart Coupon's fields are broken?
sv_SE: Smart Coupon's fält är trasiga?

en: Make sure you are using the
sv_SE: Se till att du använder

en: latest version of Smart Coupons
sv_SE: senaste versionen av Smart Coupons

en: . If still the issue persist, temporarily de-activate all plugins except WooCommerce & Smart Coupons. Re-check the issue, if the issue still persists, contact us (from the link at the end of this page). If the issue goes away, re-activate other plugins one-by-one & re-checking the fields, to find out which plugin is conflicting.
sv_SE: . Om problemet fortfarande kvarstår, avaktivera tillfälligt alla plugins utom WooCommerce &amp; Smart Coupons. Kontrollera problemet igen, om problemet fortfarande kvarstår, kontakta oss (från länken i slutet av denna sida). Om problemet försvinner, återaktivera andra plugins en efter en och kontrollera fälten igen för att ta reda på vilket plugin som är i konflikt.

en: How to translate texts from Smart Coupons?
sv_SE: Hur översätter jag texter från Smart Coupons?

en: Simplest method is by installing
sv_SE: Enklaste metoden är att installera

en: Loco Translate
sv_SE: Loco Översätt

en: plugin and then following steps listed
sv_SE: plugin och sedan följande steg listade

en: How to change texts of the emails sent from Smart Coupons?
sv_SE: Hur ändrar jag texten i de e-postmeddelanden som skickas från Smart Coupons?

en: You can do this by overriding the email template.
sv_SE: Du kan göra detta genom att åsidosätta e-postmallen.

en: How to override email template
sv_SE: Hur man åsidosätter e-postmall

en: Can coupon code have any spaces in the name? / My Store Credit/Gift Certificate is not working (not generating new coupon code).
sv_SE: Kan kupongkoden ha några mellanslag i namnet? / My Store Credit/Gift Certificate fungerar inte (genererar inte ny kupongkod).

en: No. Coupon code should not have any spaces in the name, Eg, Coupon code should be “gift-certificate” & not “gift certificate”.
sv_SE: Nej. Kupongkoden ska inte ha några mellanslag i namnet, t.ex. ska kupongkoden vara "presentkort" och inte "presentkort".

en: What's the URL to a coupon, so it's automatically inserted when visiting?
sv_SE: Vad är webbadressen till en kupong, så att den automatiskt infogas när du besöker?

note: translators: Documentation link for 'How to Apply Single or Multiple Coupons on Click of a Link'
en: URL of coupon should be like this:
sv_SE: URL för kupongen ska vara så här:

note: translators: Documentation link for 'How to Apply Single or Multiple Coupons on Click of a Link'
en: . Replace www.mysite.com with your own site URL and replace discount5 with the your coupon code.
sv_SE: . Ersätt www.mysite.com med webbadressen till din egen webbplats och ersätt discount5 med din kupongkod.

note: translators: Documentation link for 'How to Apply Single or Multiple Coupons on Click of a Link'
en: For more details you can refer to this article: %s
sv_SE: För mer information kan du läsa den här artikeln: %s

note: translators: Documentation link for 'How to Apply Single or Multiple Coupons on Click of a Link'
en: How to Apply Single or Multiple Coupons on Click of a Link
sv_SE: Hur man tillämpar enstaka eller flera kuponger genom att klicka på en länk

en: Do not want to tie store credit to be used by only one customer? / Can a customer send a gift certificate to themselves to pass on to someone else?
sv_SE: Vill du inte binda ett presentkort så att det bara kan användas av en kund? / Kan en kund skicka ett presentkort till sig själv för att ge vidare till någon annan?

en: Edit the main coupon which is entered in "Coupons" field of the product edit page, then go to "Usage Restrictions" > "Disable Email Restriction" and disable this setting and save the coupon.
sv_SE: Redigera huvudkupongen som anges i fältet "Kuponger" på produktredigeringssidan, gå sedan till "Användningsbegränsningar" &gt; "Inaktivera e-postbegränsning" och inaktivera den här inställningen och spara kupongen.

en: Getting 'Page Not Found Error' when accessing Coupons tab from My Account Page?
sv_SE: Får du "Page Not Found Error" när du öppnar fliken Kuponger från sidan Mitt konto?

en: Go to WordPress -> Settings -> Permalinks and click on Save Settings once.
sv_SE: Gå till WordPress -&gt; Inställningar -&gt; Permalänkar och klicka en gång på Spara inställningar.

en: Is there any reference file for creating an import file for coupons?
sv_SE: Finns det någon referensfil för att skapa en importfil för kuponger?

note: translators: 1. File name 2. File download link
en: There is one file which is located inside the plugin. You can download the %1$s file from %2$s.
sv_SE: Det finns en fil som ligger inuti plugin-programmet. Du kan ladda ner filen %1$s från %2$s.

note: translators: 1. File name 2. File download link
en: If you want to import coupon through file, the file should be like
sv_SE: Om du vill importera kupong via fil ska filen se ut som

en: Available coupons are not visible on Cart, Checkout & My Account page?
sv_SE: Tillgängliga kuponger syns inte på sidan för kundvagn, kassa och mitt konto?

en: Smart Coupons uses hooks of Cart, Checkout & My Account page to display available coupons. If your theme is not using those hooks in cart, checkout & my-account template, coupons will not be displayed.
sv_SE: Smart Coupons använder krokar i varukorg, kassa och sidan Mitt konto för att visa tillgängliga kuponger. Om ditt tema inte använder dessa krokar i mallen för kundvagn, kassa och mitt konto kommer kupongerna inte att visas.

en: How can I resend gift card coupon bought by customers?
sv_SE: Hur kan jag skicka tillbaka presentkortskuponger som köpts av kunder?

en: You can resend them from order admin edit page.
sv_SE: Du kan skicka dem igen från orderadministratörens redigeringssida.

en: Uncheck "Auto-generate" option in Store Credit is not saving? Is it always checked?
sv_SE: Avmarkera alternativet "Autogenerera" i Butikskredit sparar inte? Är det alltid markerat?

en: Store Credit's default behavior is auto-generate because, when using a store credit, it's balance keeps reducing. Therefore it should be uniquely created for every user automatically.
sv_SE: Butikskreditens standardbeteende är automatisk generering eftersom saldot fortsätter att minska när en butikskredit används. Därför bör den skapas unikt för varje användare automatiskt.

en: Smart Coupons is not sending emails.
sv_SE: Smart Coupons skickar inte e-post.

en: Smart Coupons sends email only after order completion. So make sure that order complete email is enabled and sending. If enabled, then make sure all settings of coupons, products are in place. Also check by switching your theme.
sv_SE: Smart Coupons skickar e-post endast efter att beställningen har slutförts. Så se till att e-postmeddelandet för slutförd order är aktiverat och skickas. Om det är aktiverat, se till att alla inställningar för kuponger, produkter är på plats. Kontrollera också genom att byta tema.

en: "Store Credit Receiver detail" form not appearing on checkout page?
sv_SE: Visas inte formuläret "Store Credit Receiver detail" på kassasidan?

en: This form is displayed using a hook which is available in My Account template. Make sure your theme's my-account template contains all hooks required for that template. Update your theme if it is not updated.
sv_SE: Det här formuläret visas med hjälp av en krok som finns i mallen My Account. Kontrollera att temats my-account-mall innehåller alla krokar som krävs för den mallen. Uppdatera ditt tema om det inte är uppdaterat.

en: Does Smart Coupons allow printing of coupon as Gift Card?
sv_SE: Tillåter Smart Coupons utskrift av kupong som presentkort?

note: translators: Documentation link for 'How to Print Coupons'
en: Yes, Smart Coupons does provide a feature for printing coupons. For more details, check this article: %s
sv_SE: Ja, Smart Coupons har en funktion för att skriva ut kuponger. För mer information, kolla in den här artikeln: %s

note: translators: Documentation link for 'How to Print Coupons'
en: How to Print Coupons
sv_SE: Så här skriver du ut kuponger

en: Is it possible to have a coupon for each variation of the variable product?
sv_SE: Är det möjligt att ha en kupong för varje variant av den variabla produkten?

en: From version 4.11.0, you can add/link coupons to product variations as well. This feature is not available in a version lower than 4.11.0.
sv_SE: Från och med version 4.11.0 kan du även lägga till/länka kuponger till produktvarianter. Denna funktion är inte tillgänglig i en version lägre än 4.11.0.

en: Is Smart Coupons compatible with WooCommerce Subscriptions?
sv_SE: Är Smarta kuponger kompatibla med WooCommerce Prenumerationer?

en: Yes, Smart Coupons does work with WooCommerce Subscriptions.
sv_SE: Ja, Smart Coupons fungerar med WooCommerce Subscriptions.

en: Which features of Smart Coupons work with Subscriptions?
sv_SE: Vilka funktioner i Smart Coupons fungerar med prenumerationer?

en: Give away a discount or credit on signing up a subscription, give away recurring discount or credits, apply credit during sign up, automatic payment for renewals from credit (Note: When using PayPal Standard Gateway, store credit can be applied only during sign up. Automatic payment for renewals by credit will not work for PayPal Standard Gateway).
sv_SE: Ge bort en rabatt eller kredit när du tecknar en prenumeration, ge bort återkommande rabatter eller krediter, tillämpa kredit vid registrering, automatisk betalning för förnyelser från kredit (Obs: När du använder PayPal Standard Gateway kan butikskredit endast tillämpas vid registrering. Automatisk betalning för förnyelser med kredit fungerar inte för PayPal Standard Gateway).

en: How does automatic payment by store credit work with Subscriptions?
sv_SE: Hur fungerar automatisk betalning med butikskredit med prenumerationer?

en: Customers can apply store credit on a subscription during purchase of subscription. If the same store credit has sufficient balance, it'll keep applying it to renewals till the remainder in store credit is higher than renewal price. Customers will be able to apply store credit only during signup. They will not get an option to apply store credit in renewals. But if the store credit will not have sufficient balance to pay for the renewals, then the order will go into pending mode. Now when the customer will go to pay for this renewal order, they'll get an option to apply store credit again. To activate the subscription again, the customer will have to pay for the renewals. When the customer is paying for the renewals from their account, then in that process they can use the same store credit which didn't have the sufficient balance, again & pay for the remaining amount.
sv_SE: Kunder kan tillämpa butikskredit på en prenumeration vid köp av prenumeration. Om samma butikskredit har tillräckligt saldo kommer den att fortsätta att tillämpas på förnyelser tills återstoden av butikskrediten är högre än förnyelsepriset. Kunder kommer endast att kunna tillämpa butikskredit under registreringen. De kommer inte att få möjlighet att tillämpa butikskredit vid förnyelser. Men om butikskrediten inte har tillräckligt saldo för att betala för förnyelserna kommer beställningen att gå i vänteläge. När kunden nu ska betala för den här förnyelseordern får de ett alternativ att tillämpa butikskredit igen. För att aktivera prenumerationen igen måste kunden betala för förnyelserna. När kunden betalar för förnyelserna från sitt konto kan de i den processen använda samma butikskredit som inte hade tillräckligt saldo igen och betala för det återstående beloppet.

en: Is it possible to partially pay for a subscription with store credit and the remainder by another method?
sv_SE: Är det möjligt att betala en del av abonnemanget med butikskredit och resten på annat sätt?

en: No, this is possible only in those cases where subscription amount is more than store credit's balance. If store credit's balance is more than subscription's total then your bank account or credit card will not be charged.
sv_SE: Nej, detta är endast möjligt i de fall där abonnemangsbeloppet är högre än saldot på kontokrediten. Om butikskreditens saldo är mer än abonnemangets totala belopp kommer ditt bankkonto eller kreditkort inte att debiteras.

en: Is Smart Coupons WPML compatible?
sv_SE: Är Smart Coupons WPML-kompatibel?

en: Not yet, but this is being worked on. You will find this in later versions.
sv_SE: Inte ännu, men vi arbetar på detta. Du kommer att hitta detta i senare versioner.

en: I'm using WPML & WPML provides support for multi-currency, but Smart Coupons only changes currency symbol & the price value remains same. Can Smart Coupons change the currency symbol and the price value associated with it?
sv_SE: Jag använder WPML &amp; WPML ger stöd för flera valutor, men Smart Coupons ändrar bara valutasymbol och prisvärdet förblir detsamma. Kan Smart Coupons ändra valutasymbolen och det prisvärde som är kopplat till den?

note: translators: Link for the plugin 'Aelia Currency Switcher for WooCommerce'
en: Currently, Smart Coupons is compatible with %s. But it is not compatible with any other multi-currency plugin or with WPML.
sv_SE: För närvarande är Smart Coupons kompatibelt med %s. Men det är inte kompatibelt med något annat plugin för flera valutor eller med WPML.

note: translators: Link for the plugin 'Aelia Currency Switcher for WooCommerce'
en: Aelia Currency Switcher for WooCommerce
sv_SE: Aelia Valutaomvandlare för WooCommerce

note: translators: WooCommerce My Account support link
en: If you are facing any issues, please %s from your WooCommerce account.
sv_SE: Om du stöter på några problem, vänligen %s från ditt WooCommerce-konto.

note: translators: WooCommerce My Account support link
en: submit a ticket
sv_SE: skicka in ett ärende

note: translators: 1. Discount type 2. Discount Type Label
en: Type
sv_SE: Typ

note: translators: 1. The coupon code, 2. The discount type
en: %1$s (Type: %2$s)
sv_SE: %1$s (Typ: %2$s)

en: Cart Discount
sv_SE: Rabatt på kundvagn

en: Product Discount
sv_SE: Produktrabatt

en: Discount
sv_SE: Rabatt

note: translators: %s: Maximum coupon discount amount
en: upto %s
sv_SE: upp till %s

en: Auto apply?
sv_SE: Auto gäller?

en: Coupon usage limit has been reached.
sv_SE: Gränsen för kuponganvändning har nåtts.

note: translators: 1. Important 2. Upload path
en: %1$s: To allow bulk generation of coupons, please make sure %2$s directory is writable.
sv_SE: %1$s: För att möjliggöra massgenerering av kuponger, se till att katalogen %2$s är skrivbar.

en: Bulk generation is disabled since uploads directory is not writable. Please ensure uploads directory is writable before starting bulk generate process.
sv_SE: Bulkgenerering är inaktiverad eftersom uppladdningskatalogen inte är skrivbar. Kontrollera att uppladdningskatalogen är skrivbar innan du startar bulkgenereringsprocessen.

en: imported
sv_SE: importerad

en: generated & sent
sv_SE: genererade &amp; skickade

en: generate
sv_SE: generera

en: generated
sv_SE: genererade

note: translators: 1. Error title 2. The bulk process
en: %1$s: The coupon bulk %2$s process stopped. Please review the coupons list to check the status.
sv_SE: %1$s: Processen för kupongmängden %2$s stoppades. Granska kuponglistan för att kontrollera statusen.

note: translators: 1. Error title 2. The bulk process
en: Error
sv_SE: Fel

en: Store Credits / Gift Cards
sv_SE: Butikskrediter / Presentkort

note: translators: 1. Coupon type
en: %s are being
sv_SE: %s håller på att

en: in the background. You will be notified when it is completed.
sv_SE: i bakgrunden. Du kommer att få ett meddelande när det är klart.

en: Progress
sv_SE: Framsteg

en: Stop
sv_SE: Stopp

en: You can continue with other work. But for bulk generating or importing new coupons, wait for the current process to complete.
sv_SE: Du kan fortsätta med annat arbete. Men om du vill generera eller importera nya kuponger i bulk måste du vänta tills den pågående processen är klar.

en: We are processing coupons in background. Please wait before starting new process.
sv_SE: Vi bearbetar kuponger i bakgrunden. Vänligen vänta innan du startar en ny process.

note: translators: 1. The bulk process
en: Are you sure you want to stop the coupon bulk %s process? Click OK to stop.
sv_SE: Är du säker att du vill stoppa processen Kupongmassa %s? Klicka på OK för att stoppa.

en: Coupon import
sv_SE: Kupong import

en: updated & emailed
sv_SE: uppdaterad och e-postad

en: added & emailed
sv_SE: adderad &amp; mailad

en: Coupon bulk generation
sv_SE: Generering av kupongmängder

en: updated
sv_SE: uppdaterad

en: added
sv_SE: tillagt

en: Store credit
sv_SE: Kredit i butik

en: sent
sv_SE: skickade

en: store credit / gift card
sv_SE: butikskredit / presentkort

en: store credits / gift cards
sv_SE: butikskrediter / presentkort

en: coupon
sv_SE: kupong

en: coupons
sv_SE: Kuponger

en: Successfully
sv_SE: Framgångsrikt

en: Skipped
sv_SE: Utelämnad

en: CSV file has been generated. You can download it from
sv_SE: CSV-filen har genererats. Du kan ladda ner den från

en: Failed to create export file.
sv_SE: Misslyckades med att skapa exportfil.

en: Every 5 Seconds
sv_SE: Var 5:e sekund

en: Apply discount on
sv_SE: Tillämpa rabatt på

en: All qualifying products
sv_SE: Alla kvalificerade produkter

en: Cheapest qualifying product in cart
sv_SE: Billigaste kvalificerade produkten i varukorgen

en: Highest priced qualifying product in cart
sv_SE: Högst prissatta kvalificerade produkt i kundvagnen

[ctx: Coupon field label]
en: Coupon(s) can be used with
sv_SE: Kupong(er) kan användas med

[ctx: Coupon field description]
en: Select coupons that can be used in conjunction with this coupon.
sv_SE: Välj kuponger som kan användas tillsammans med den här kupongen.

[ctx: Coupon field placeholder]
en: Search for a coupons…
sv_SE: Sök efter en kupong...

[ctx: Coupon field label]
en: Coupon(s) can’t be used with
sv_SE: Kupong(er) kan inte användas med

[ctx: Coupon field description]
en: Select coupons that cannot be used in conjunction with this coupon.
sv_SE: Välj kuponger som inte kan användas tillsammans med den här kupongen.

[ctx: Error message when coupon cannot be combined]
en: This coupon cannot be used together with one of the other coupons already applied.
sv_SE: Denna kupong kan inte användas tillsammans med någon av de andra kupongerna som redan tillämpas.

[ctx: Error message for invalid nonce]
en: Invalid nonce
sv_SE: Ogiltig nonce

[ctx: Error message for unauthorized access]
en: Unauthorized
sv_SE: Obehörig

note: translators: 1. Product title
en: %s has been added to your cart!
sv_SE: %s har lagts till i din kundvagn!

note: translators: 1. Product/s 2. Product names 3. is/are 4. Coupons code
en: %1$s %2$s %3$s removed because coupon %4$s is removed.
sv_SE: %1$s %2$s %3$s borttagen eftersom kupongen %4$s är borttagen.

note: translators: 1. Product/s 2. Product names 3. is/are 4. Coupons code
en: Product | Products
sv_SE[0]: Produkt

note: translators: 1. Product/s 2. Product names 3. is/are 4. Coupons code
en: is | are
sv_SE[0]: är

en: Add product details
sv_SE: Lägg till produktinformation

[ctx: Gift selection notice]
note: translators: %1$s is the formatted coupon code, %2$s is the coupon code used as modal ID.
en: Choose your gift now with coupon %1$s! %2$s
sv_SE: Välj din gåva nu med kupong %1$s! %2$s

[ctx: Gift selection notice link]
en: Click here to select your eligible product.
sv_SE: Klicka här för att välja din berättigade produkt.

[ctx: Error message]
en: No applicable coupons found.
sv_SE: Inga tillämpliga kuponger hittades.

[ctx: Popup title]
en: Choose an option.
sv_SE: Välj ett alternativ.

[ctx: Popup description]
note: translators: %1$s: coupon code as unique id, %2$d: number of options, %3$s: discount amount, %4$s: currency symbol, %5$s: discount type, %6$s: coupon code.
en: Redeem Your "%1$s" and choose 1 product from %2$d options with %3$s %4$s %5$s off.
sv_SE: Lös in din "%1$s" och välj 1 produkt från %2$d alternativ med %3$s %4$s %5$s rabatt.

[ctx: Add to Cart button text]
en: Add to Cart
sv_SE: Lägg till i kundvagn

[ctx: Error message when product or coupon is missing]
en: Invalid product or coupon.
sv_SE: Ogiltig produkt eller kupong.

[ctx: Error message when the provided coupon is invalid]
en: Coupon not found.
sv_SE: Kupong hittades inte.

[ctx: Error message when coupon actions are missing]
en: Coupon action not found.
sv_SE: Kupongåtgärd hittades inte.

[ctx: Error message when a product does not match coupon restrictions]
en: Selected product is not valid for this coupon.
sv_SE: Vald produkt är inte giltig för denna kupong.

[ctx: Error message when the product does not exist]
en: Product not found.
sv_SE: Produkten hittades inte.

[ctx: Error message when product is already in cart]
note: translators: %s: Product title
en: "%s" is already in your cart.
sv_SE: "%s" finns redan i din kundvagn.

[ctx: Error message when product addition fails]
en: Failed to add product to cart.
sv_SE: Det gick inte att lägga till produkten i varukorgen.

[ctx: Success message when a product is added to the cart]
note: translators: %s: Product title
en: "%s" has been added to your cart.
sv_SE: "%s" har lagts till i din kundvagn.

[ctx: Error Please select a product.]
en: Please select a product.
sv_SE: Vänligen välj en produkt.

[ctx: Error processing request]
en: Error processing request.
sv_SE: Fel vid bearbetning av begäran.

en: Category
sv_SE: Kategori

[ctx: Admin menu name]
en: Categories
sv_SE: Kategorier

en: Search coupon categories
sv_SE: Sök kupongkategorier

en: All coupon categories
sv_SE: Alla kupongkategorier

en: Parent coupon category
sv_SE: Kategori för överordnad kupong

en: Parent coupon category:
sv_SE: Kategori för föräldrakupong:

en: Edit coupon category
sv_SE: Redigera kupongkategori

en: Update coupon category
sv_SE: Uppdatera kupongkategori

en: Add new coupon category
sv_SE: Lägg till ny kupongkategori

en: New coupon category name
sv_SE: Nytt namn på kupongkategori

en: No coupon categories found
sv_SE: Inga kupongkategorier hittades

en: Used in orders
sv_SE: Används i order

note: translators: 1. Error Message
en: Sync of coupon data for coupon ID: %1$d failed. Reason: %2$s
sv_SE: Synkronisering av kupongdata för kupong-ID: %1$d misslyckades. Anledning: %2$s

[ctx: Admin notice message displayed after scheduling a coupon expiry reminder]
en: Expiry reminder scheduled for this coupon.
sv_SE: Utgångspåminnelse schemalagd för denna kupong.

[ctx: Link text to view scheduled actions in admin]
en: View scheduled action
sv_SE: Visa planerad åtgärd

en: Coupon shareable link
sv_SE: Kupong delbar länk

en: Copy the following link and share it to apply this coupon via URL.
sv_SE: Kopiera följande länk och dela den för att tillämpa denna kupong via URL.

en: Click to copy
sv_SE: Klicka för att kopiera

en: You can also apply multiple coupon codes via a single URL. For example:
sv_SE: Du kan också använda flera kupongkoder via en enda webbadress. Till exempel:

[ctx: Timepicker on the admin side]
en: Now
sv_SE: Och nu

[ctx: Timepicker on the admin side]
en: Done
sv_SE: Klar

[ctx: Timepicker on the admin side]
en: Choose Time
sv_SE: Välj tid

[ctx: Timepicker on the admin side]
en: Time
sv_SE: Tid

[ctx: Timepicker on the admin side]
en: Hour
sv_SE: Timme

[ctx: Timepicker on the admin side]
en: Minute
sv_SE: Minut

[ctx: Timepicker on the admin side]
en: Second
sv_SE: Andra

[ctx: Timepicker on the admin side]
en: Millisecond
sv_SE: Millisekund

[ctx: Timepicker on the admin side]
en: Microsecond
sv_SE: Mikrosekund

[ctx: Timepicker on the admin side]
en: Time Zone
sv_SE: Tidszon

en: Coupon expiry time
sv_SE: Kupongens utgångstid

en: Time after which coupon will be expired. This will work in conjunction with Coupon expiry date.
sv_SE: Tid efter vilken kupongen kommer att upphöra att gälla. Detta kommer att fungera tillsammans med Kupongens utgångsdatum.

note: translators: 1. WooCommerce current currency symbol
en: Max discount (%s)
sv_SE: Max rabatt (%s)

en: Unlimited discount
sv_SE: Obegränsad rabatt

en: The maximum discount this coupon can give on a cart.
sv_SE: Den maximala rabatt som denna kupong kan ge på en kundvagn.

en: When checked, and applicable, this discount will apply automatically to the cart / order - without customer needing to know / use the coupon. Auto Apply is an excellent way to setup discount rules using Smart Coupons. Keep in mind that, at most 5 coupons / discounts will be auto applied on a cart / order.
sv_SE: När den här rabatten är markerad och tillämplig tillämpas den automatiskt på kundvagnen/beställningen - utan att kunden behöver känna till/använda kupongen. Auto Apply är ett utmärkt sätt att ställa in rabattregler med hjälp av Smart Coupons. Tänk på att högst 5 kuponger / rabatter kommer att tillämpas automatiskt på en kundvagn / order.

en: For new customers?
sv_SE: För nya kunder?

en: When checked, this coupon can be used only in a customer's very first order.
sv_SE: När den är markerad kan denna kupong endast användas i en kunds allra första beställning.

en: Show to everyone?
sv_SE: Visa för alla?

en: When checked, this coupon will be included for display on  cart / checkout / My Account pages - for all eligible customers.
sv_SE: När den är markerad kommer denna kupong att inkluderas för visning på sidorna för kundvagn, kassa och Mitt konto - för alla berättigade kunder.

en: Coupon value same as product's price?
sv_SE: Kupongvärde samma som produktens pris?

en: When checked, generated coupon's value will be same as product's price
sv_SE: När den är markerad kommer den genererade kupongens värde att vara samma som produktens pris

en: Auto generate?
sv_SE: Automatisk generering?

en: When checked, and when this coupon is linked to a product, and when someone places an order containing such product: generates a copy of this coupon with all the settings, assigns a new coupon code and issues that newly generated coupon to the customer, to use in future order/s.
sv_SE: När den här kupongen är markerad och kopplad till en produkt, och när någon gör en beställning som innehåller en sådan produkt: genererar en kopia av den här kupongen med alla inställningar, tilldelar en ny kupongkod och utfärdar den nygenererade kupongen till kunden, som kan använda den i framtida beställningar.

en: Optional coupon code format
sv_SE: Valfritt format för kupongkod

en: auto generated
sv_SE: autogenererad

en: (prefix or suffix with up to three letters work best)
sv_SE: (prefix eller suffix med upp till tre bokstäver fungerar bäst)

en: Expire
sv_SE: Upphör att gälla

en: Days
sv_SE: Dagar

en: Weeks
sv_SE: Veckor

en: Months
sv_SE: Månader

en: Years
sv_SE: År

en: after issuance - instead of a fixed expiry date, and at "Expiry time" if set. (Only used for auto-generated coupons)
sv_SE: efter utfärdandet - i stället för ett fast utgångsdatum, och vid "Utgångstid" om en sådan har angetts. (Används endast för automatiskt genererade kuponger)

en: Disable email restriction?
sv_SE: Inaktivera e-postbegränsning?

en: Do not restrict auto-generated coupons to buyer / receiver email, anyone with the coupon code can use it.
sv_SE: Begränsa inte automatiskt genererade kuponger till köparens / mottagarens e-post, alla med kupongkoden kan använda den.

en: Actions
sv_SE: Åtgärder

en: After applying the coupon, do these also...
sv_SE: När du har använt kupongen, gör du också dessa ...

en: Add products to cart
sv_SE: Lägg till produkter i varukorgen

en: Search for a product&hellip;
sv_SE: Sök efter en produkt...

en: each with quantity
sv_SE: var och en med kvantitet

en: This much quantity of each product, selected above, will be added to cart.
sv_SE: Detta antal av varje produkt, som valts ovan, kommer att läggas till i varukorgen.

en: users can choose only one
sv_SE: användare kan bara välja en

en: Allow users to choose when multiples are added on the above.
sv_SE: Låt användarna välja när multiplar ska läggas till på ovanstående.

en: with discount of
sv_SE: med rabatt på

en: When this coupon will be applied, selected products will be added to cart with set discount. If discount is not set, this coupon's discount will be applied to these products.
sv_SE: När den här kupongen tillämpas läggs valda produkter till i kundvagnen med inställd rabatt. Om rabatten inte är inställd, kommer den här kupongens rabatt att tillämpas på dessa produkter.

[ctx: enhanced select]
en: One result is available, press enter to select it.
sv_SE: Ett resultat finns tillgängligt, tryck på enter för att välja det.

[ctx: enhanced select]
en: %qty% results are available, use up and down arrow keys to navigate.
sv_SE: %qty% resultat finns tillgängliga, använd piltangenterna upp och ner för att navigera.

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
sv_SE: Inga matchningar hittades

[ctx: enhanced select]
en: Searching&hellip;
sv_SE: Söker...

[ctx: enhanced select]
en: Please enter 1 or more characters
sv_SE: Ange 1 eller flera tecken

[ctx: enhanced select]
en: Please enter %qty% or more characters
sv_SE: Ange %qty% eller fler tecken

[ctx: enhanced select]
en: Please delete 1 character
sv_SE: Vänligen radera 1 tecken

[ctx: enhanced select]
en: Please delete %qty% characters
sv_SE: Vänligen radera %qty% tecken

[ctx: enhanced select]
en: You can only select 1 item
sv_SE: Du kan bara välja 1 artikel

[ctx: enhanced select]
en: You can only select %qty% items
sv_SE: Du kan bara välja %qty% artiklar

[ctx: enhanced select]
en: Loading more results&hellip;
sv_SE: Laddar fler resultat...

en: Could not locate WooCommerce
sv_SE: Kunde inte hitta WooCommerce

en: Store Credit / Gift Certificate
sv_SE: Butikskredit / Presentkort

en: Copied!
sv_SE: Kopierat!

en: Copy coupon code
sv_SE: Kopiera kupongkod

en: Only CSV files are supported. The uploaded file type is:
sv_SE: Endast CSV-filer stöds. Den uppladdade filtypen är:

en: It seems PHP extension "fileinfo" is either not installed, not configured or it's not accessible.
sv_SE: Det verkar som PHP förlängning "fileinfo" är antingen inte installerad, inte konfigurerad eller så är den inte tillgänglig.

en: File not found. Make sure the file has required permission to read and/or the file is accessible:
sv_SE: Filen hittades inte. Kontrollera att filen har erforderlig läsbehörighet och/eller att filen är tillgänglig:

note: translators: 1. Receiver email 2. Coupon code
en: Failed to schedule email to "%1$s" for coupon "%2$s".
sv_SE: Misslyckades med att schemalägga e-post till "%1$s" för kupongen "%2$s".

en: Sorry, there has been an error.
sv_SE: Tyvärr, det har skett ett fel.

en: The file does not exist, please try again.
sv_SE: Filen finns inte, vänligen försök igen.

en: Coupon Import Error
sv_SE: Fel vid import av kupong

en: Invalid CSV file. Make sure your CSV file contains all columns, header row, and data in correct format.
sv_SE: Ogiltig CSV-fil. Kontrollera att din CSV-fil innehåller alla kolumner, rubrikrader och data i rätt format.

en: Download a sample.csv to confirm
sv_SE: Ladda ner en sample.csv för att bekräfta

en: All set, Begin import?
sv_SE: Allt klart, börja importera?

en: File uploaded OK
sv_SE: Filen uppladdad OK

en: File format seems OK
sv_SE: Filformatet verkar OK

en: Update existing coupons
sv_SE: Uppdatera befintliga kuponger

en: New feature
sv_SE: Ny funktion

en: If enabled, existing coupons that match by coupon code will be updated. Coupons that do not exist will be skipped.
sv_SE: Om den är aktiverad uppdateras befintliga kuponger som matchar kupongkoden. Kuponger som inte finns kommer att hoppas över.

en: Email coupon to recipients
sv_SE: E-posta kupong till mottagare

en: Enable this to send coupon to recipient's email addresses, provided in imported file.
sv_SE: Aktivera detta för att skicka kupongen till mottagarens e-postadresser, som anges i den importerade filen.

en: Chosen
sv_SE: Utvald

en: Hi there! Upload a CSV file with coupons details to import them into your shop.
sv_SE: Hej på er! Ladda upp en CSV-fil med information om kuponger för att importera dem till din butik.

en: The CSV must adhere to a specific format and include a header row.
sv_SE: CSV-filen måste följa ett visst format och innehålla en rubrikrad.

en: Click here to download a sample
sv_SE: Klicka här för att ladda ner ett exempel

en: and create your CSV based on that.
sv_SE: och skapa din CSV baserat på det.

en: Note: If any coupon from the CSV file already exists in the store, it will not update the existing coupon, instead a new coupon will be imported & the previous coupon with the same code will become inactive.
sv_SE: Obs: Om någon kupong från CSV-filen redan finns i butiken kommer den befintliga kupongen inte att uppdateras, utan en ny kupong importeras och den tidigare kupongen med samma kod blir inaktiv.

en: Ready to import? Choose a .csv file, then click "Upload file".
sv_SE: Redo att importera? Välj en .csv-fil och klicka sedan på "Ladda upp fil".

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
sv_SE: Innan du kan ladda upp din importfil måste du åtgärda följande fel:

en: Choose a CSV file
sv_SE: Välj en CSV-fil

en: Maximum file size
sv_SE: Maximal filstorlek

en: OR
sv_SE: ELLER

en: Already uploaded CSV to the server?
sv_SE: Har du redan laddat upp CSV till servern?

en: Enter location on the server
sv_SE: Ange plats på servern

en: Upload file
sv_SE: Ladda upp fil

en: Display a message to user
sv_SE: Visa ett meddelande till användaren

en: Include in email?
sv_SE: Inkludera i e-post?

en: Check this box to include this message in order confirmation email.
sv_SE: Markera den här rutan för att inkludera detta meddelande i orderbekräftelsen.

en: Coupon Message
sv_SE: Meddelande om kupong

en: Is Email Coupon Message
sv_SE: Är e-postkupongmeddelande

note: translators: 1. Coupon code 2. Expiry date
en: Incorrect format for expiry date of coupon "%1$s". Entered date is %2$s. Expected date format: YYYY-MM-DD
sv_SE: Felaktigt format för utgångsdatum för kupongen "%1$s". Det inmatade datumet är %2$s. Förväntat datumformat: ÅÅÅÅÅ-MM-DD

[ctx: Error message]
en: Invalid order ID.
sv_SE: Ogiltigt order-ID.

[ctx: Error message]
en: Order not found.
sv_SE: Beställningen hittades inte.

en: Email address
sv_SE: E-postadress

note: translators: %s: singular name for store credit
en: Error: %s Receiver&#146;s E-mail address is invalid.
sv_SE: Fel: %s Mottagarens e-postadress är ogiltig.

en: Error: Gift Card Receiver&#146;s E-mail address is invalid.
sv_SE: Felmeddelande: Presentkortsmottagarens e-postadress är ogiltig.

note: translators: 1. amount of store credit 2. store credit label 3. coupon code
en: %1$s worth of %2$s restored to coupon %3$s.
sv_SE: %1$s värde av %2$s återställt till kupong %3$s.

note: translators: 1. amount of store credit 2. coupon code
en: %1$s worth of Store Credit restored to coupon %2$s.
sv_SE: %1$s värde av butikskredit återställs till kupong %2$s.

note: translators: Order notes
en: %s Because PayPal doesn't accept discount on shipping & tax.
sv_SE: %s Eftersom PayPal inte accepterar rabatt på frakt och skatt.

note: translators: 1. Receiver email 2. Coupon code 3. Order id
en: Failed to schedule email to "%1$s" for coupon "%2$s" received from order #%3$s.
sv_SE: Misslyckades med att schemalägga e-post till "%1$s" för kupongen "%2$s" som mottogs från order #%3$s.

[ctx: Order edit admin page]
en: Resend coupon emails
sv_SE: Skicka kupongmejl igen

[ctx: Order edit admin page]
en: Regenerate coupons
sv_SE: Regenerate kuponger

[ctx: Order edit admin page]
en: Regenerate & resend coupon emails
sv_SE: Förnya och skicka kupongmejl igen

[ctx: Order edit admin page]
en: Coupons manually regenerated.
sv_SE: Kuponger förnyas manuellt.

[ctx: Order edit admin page]
en: Coupons manually regenerated & sent.
sv_SE: Kuponger förnyas och skickas manuellt.

[ctx: Order edit admin page]
en: Coupon details manually sent.
sv_SE: Kuponginformation skickas manuellt.

en: You have selected all items for refund. This action will also refund all applied store credit.
sv_SE: Du har valt alla varor för återbetalning. Denna åtgärd kommer också att återbetala all använd butikskredit.

en: This action will also refund all store credit applied to the order.
sv_SE: Denna åtgärd kommer också att återbetala all butikskredit som tillämpas på beställningen.

en: Are you sure you wish to process store credit refund? This action cannot be undone.
sv_SE: Är du säker på att du vill behandla återbetalning av butikskredit? Denna åtgärd kan inte ångras.

note: translators: 1: Label for store credit
en: Invalid %s refund amount
sv_SE: Ogiltigt %s återbetalningsbelopp

en: Successfully updated store credit refund details.
sv_SE: Framgångsrikt uppdaterat återbetalningsuppgifter för butikskredit.

en: Failed to update store credit refund details.
sv_SE: Misslyckades med att uppdatera återbetalningsuppgifter för butikskredit.

en: Nonce verification failed for action "wc_sc_refund_store_credit".
sv_SE: Verifiering av nonce misslyckades för åtgärd "wc_sc_refund_store_credit".

note: translators: 1: refund id 2: refund date 3: username
en: Refund %1$s - %2$s by %3$s
sv_SE: Återbetalning %1$s - %2$s av %3$s

note: translators: 1: refund id 2: refund date
en: Refund %1$s - %2$s
sv_SE: Återbetalning %1$s - %2$s

[ctx: Error message when security token is invalid]
en: Invalid security token
sv_SE: Ogiltig säkerhetstoken

[ctx: Error message when line item data is invalid]
en: Line item data is missing or invalid
sv_SE: Uppgifterna i raden saknas eller är ogiltiga

[ctx: Error message when order ID is missing or invalid]
en: Order ID is missing or invalid
sv_SE: Order-ID saknas eller är ogiltigt

[ctx: Error message when order cannot be found]
en: Order not found
sv_SE: Beställningen hittades inte

[ctx: Error message for invalid refund, discount, or coupon ID]
en: Invalid refund or discount amounts, or coupon ID is missing
sv_SE: Ogiltiga återbetalnings- eller rabattbelopp, eller kupong-ID saknas

[ctx: Error message when coupon cannot be found]
en: Coupon not found
sv_SE: Kupong hittades inte

[ctx: Error message for invalid coupon discount type]
en: Invalid coupon discount type
sv_SE: Ogiltig typ av kupongrabatt

en: Excluded emails
sv_SE: Uteslutna e-postmeddelanden

en: No restrictions
sv_SE: Inga begränsningar

en: List of excluded billing emails to check against when an order is placed. Separate email addresses with commas. You can also use an asterisk (*) to match parts of an email. For example "*@gmail.com" would match all gmail addresses.
sv_SE: Lista över exkluderade fakturerings-e-postmeddelanden att kontrollera mot när en order läggs. Separera e-postadresser med kommatecken. Du kan också använda en asterisk (*) för att matcha delar av ett e-postmeddelande. Till exempel skulle "*@gmail.com" matcha alla gmail-adresser.

en: This coupon is not valid for you.
sv_SE: Denna kupong är inte giltig för dig.

en: Allowed emails
sv_SE: Tillåtna e-postmeddelanden

en: Allowed locations
sv_SE: Tillåtna platser

en: Select location
sv_SE: Välj plats

en: Select Additional Locations
sv_SE: Välj ytterligare platser

en: If you want to restrict the coupon to certain locations, enter allowed locations here. Country and state names will be auto-completed. Enter city names by typing them fully. Partial names are fine too.
sv_SE: Om du vill begränsa kupongen till vissa platser anger du tillåtna platser här. Namn på land och stat fylls i automatiskt. Ange stadsnamn genom att skriva dem helt och hållet. Delnamn går också bra.

en: Match for location in
sv_SE: Matchning för plats i

en: Billing
sv_SE: Fakturering

en: Shipping address
sv_SE: Leveransadress

en: Is that a city name or partial name or ZIP code, you want to match? If so, press "Enter" to save it as:
sv_SE: Är det ett stadsnamn, ett delnamn eller ett postnummer som du vill matcha? Tryck i så fall på "Enter" för att spara det som:

en: Coupon is not valid for the
sv_SE: Kupongen är inte giltig för

en: billing address
sv_SE: faktureringsadress

en: shipping address
sv_SE: leveransadress

en: Locations lookup in
sv_SE: Platsuppslagning i

en: Billing Locations
sv_SE: Faktureringsställen

en: Shipping Locations
sv_SE: Leveransplatser

en: Payment methods
sv_SE: Betalningsmetoder

en: No payment methods
sv_SE: Inga betalningsmetoder

en: Coupon will apply only if any of the selected payment methods are used during checkout.
sv_SE: Kupongen gäller endast om någon av de valda betalningsmetoderna används i kassan.

note: translators: 1. The coupon code 2. The text 'payment method/s' 3. List of payment method names 4. Link to the checkout page
en: Coupon code %1$s has been removed. It is valid only for %2$s: %3$s. You can change the payment method from the %4$s page.
sv_SE: Kupongkoden %1$s har tagits bort. Den är endast giltig för %2$s: %3$s. Du kan ändra betalningsmetod från sidan %4$s.

note: translators: 1. The coupon code 2. The text 'payment method/s' 3. List of payment method names 4. Link to the checkout page
en: payment method | payment methods
sv_SE[0]: betalningsmetod

note: translators: 1. The coupon code 2. The text 'payment method/s' 3. List of payment method names 4. Link to the checkout page
en: Checkout
sv_SE: Checka ut

note: translators: 1. The coupon code 2. The text 'payment method/s' 3. List of payment method names 4. Link to the checkout page
en: Coupon code %1$s is valid only for %2$s: %3$s. You can change payment method from the %4$s page.
sv_SE: Kupongkoden %1$s är endast giltig för %2$s: %3$s. Du kan ändra betalningsmetod från %4$s-sidan.

en: An error occurred:
sv_SE: Ett fel har inträffat:

[ctx: Error message for nonce verification failure]
en: Nonce verification failed.
sv_SE: Nonce-verifieringen misslyckades.

[ctx: Error message for invalid saved card]
en: Invalid saved card selected.
sv_SE: Ogiltigt sparat kort valt.

[ctx: Success message after updating payment method and validating coupons]
en: Payment method updated successfully, and coupons validated.
sv_SE: Betalningsmetoden uppdaterades framgångsrikt och kupongerna validerades.

[ctx: Error message when cart or session is missing]
en: Cart or session not available.
sv_SE: Vagn eller session inte tillgänglig.

[ctx: Error message when payment method is missing in request]
en: Payment method not provided.
sv_SE: Betalningsmetod ej angiven.

en: Smart Coupons: Restrictions
sv_SE: Smarta kuponger: Begränsningar

en: Product attributes
sv_SE: Produktens egenskaper

en: Select product attributes...
sv_SE: Välj produktattribut...

note: translators: %s: List of non-product coupon types.
en: Product attributes that the coupon will be applied to, or that need to be in the cart in order for the %s to be applied.
sv_SE: Produktattribut som kupongen kommer att tillämpas på, eller som måste finnas i varukorgen för att %s ska tillämpas.

en: Exclude attributes
sv_SE: Uteslut attribut

en: No product attributes
sv_SE: Inga produktattribut

note: translators: %s: List of non-product coupon types.
en: Product attributes that the coupon will not be applied to, or that cannot be in the cart in order for the %s to be applied.
sv_SE: Produktattribut som kupongen inte kommer att tillämpas på, eller som inte kan finnas i varukorgen för att %s ska kunna tillämpas.

en: Sorry, this coupon is not applicable to selected products.
sv_SE: Tyvärr är denna kupong inte tillämplig på utvalda produkter.

note: translators: 1. Singular/plural label for product(s) 2. Excluded product names
en: Sorry, this coupon is not applicable to the %1$s: %2$s.
sv_SE: Tyvärr är den här kupongen inte tillämplig på %1$s: %2$s.

note: translators: 1. Singular/plural label for product(s) 2. Excluded product names
en: product | products
sv_SE[0]: Produkt

en: Product Attributes
sv_SE: Produktens egenskaper

en: Exclude Attributes
sv_SE: Utesluta attribut

en: Unauthorized
sv_SE: Obehörig

en: Product quantity based restrictions
sv_SE: Begränsningar baserade på produktkvantitet

en: Validate quantity of
sv_SE: Validera kvantiteten av

en: Cart
sv_SE: Vagn

en: Choose whether to validate the quantity, cart-wise or product-wise
sv_SE: Välj om du vill validera kvantiteten per varukorg eller produkt

en: Minimum quantity
sv_SE: Minsta antal

en: No minimum
sv_SE: Inget minimum

en: Maximum quantity
sv_SE: Maximal kvantitet

en: No maximum
sv_SE: Inget maximum

en: Products
sv_SE: Produkter

en: Please select some products in "Products" restrictions above...
sv_SE: Vänligen välj några produkter i "Produkter" begränsningar ovan...

en: Categories
sv_SE: Kategorier

en: Please select some categories in "Product categories" restrictions above...
sv_SE: Vänligen välj några kategorier i "Produktkategorier" begränsningar ovan ...

en: Please select some products
sv_SE: Vänligen välj några produkter

en: Please select some categories
sv_SE: Vänligen välj några kategorier

en: Your cart does not meet the quantity requirement.
sv_SE: Din kundvagn uppfyller inte kvantitetskravet.

note: translators: 1. Number of quantity 2. Singular or plural text based on number of quantities
en: Your cart should have a maximum of %1$d %2$s in total.
sv_SE: Din kundvagn bör ha högst %1$d %2$s totalt.

note: translators: 1. Number of quantity 2. Singular or plural text based on number of quantities
en: Your cart should have a minimum of %1$d %2$s in total.
sv_SE: Din kundvagn bör innehålla minst %1$d %2$ totalt.

en: Your cart does not meet the product quantity requirement.
sv_SE: Din kundvagn uppfyller inte kravet på produktkvantitet.

en: Shipping methods
sv_SE: Leveransmetoder

en: No shipping methods
sv_SE: Inga leveransmetoder

en: Coupon will apply only if any of the selected shipping methods are used during checkout.
sv_SE: Kupongen gäller endast om någon av de valda fraktmetoderna används i kassan.

en: This coupon is not valid for selected shipping method.
sv_SE: Denna kupong gäller inte för vald fraktmetod.

en: Include
sv_SE: Inkludera

en: Exclude
sv_SE: Exkludera

en: Taxonomy
sv_SE: Taxonomi

en: Product taxonomies that the coupon will be applicable for, or its availability in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied, based on whether the taxonomies are included or excluded. All the taxonomies selected here, should be valid, for this coupon to be valid.
sv_SE: Produkttaxonomier som kupongen ska gälla för, eller dess tillgänglighet i varukorgen för att "Fast varukorgsrabatt" ska tillämpas, baserat på om taxonomierna är inkluderade eller exkluderade. Alla taxonomier som väljs här måste vara giltiga för att kupongen ska gälla.

en: Add taxonomy restriction
sv_SE: Lägg till taxonomibegränsning

en: Product taxonomies that the coupon will be applicable for, or its availability in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied, based on whether the taxonomies are included or excluded.
sv_SE: Produkttaxonomier som kupongen kommer att gälla för, eller dess tillgänglighet i varukorgen för att "Fast varukorgsrabatt" ska tillämpas, baserat på om taxonomierna är inkluderade eller exkluderade.

en: Remove taxonomy restriction
sv_SE: Ta bort taxonomibegränsning

en: Taxonomy based restrictions
sv_SE: Taxonomibaserade begränsningar

en: Allowed user roles
sv_SE: Tillåtna användarroller

en: No user roles
sv_SE: Inga användarroller

en: Role of the users for whom this coupon is valid. Keep empty if you want this coupon to be valid for users with any role.
sv_SE: Roll för de användare som denna kupong är giltig för. Lämna tomt om du vill att kupongen ska vara giltig för användare med vilken roll som helst.

en: Exclude user roles
sv_SE: Utesluta användarroller

en: Role of the users for whom this coupon is not valid. Keep empty if you want this coupon to be valid for users with any role.
sv_SE: Roll för de användare som denna kupong inte är giltig för. Lämna tomt om du vill att kupongen ska vara giltig för användare med vilken roll som helst.

en: User Role
sv_SE: Användarroll

en: Exclude User Role
sv_SE: Uteslut användarroll

en:  &
sv_SE:  &amp;

en: Free Shipping
sv_SE: Fri frakt

en: Never expires
sv_SE: Går aldrig ut

en: Available Coupons (click on a coupon to use it)
sv_SE: Tillgängliga kuponger (klicka på en kupong för att använda den)

en: You will get following coupon(s) when you buy this item:
sv_SE: Du kommer att få följande kupong (er) när du köper den här artikeln:

note: translators: %s: singular name for store credit
en: %s of
sv_SE: %s av

note: translators: %s: singular name for store credit
en: Store Credit of
sv_SE: Butikskredit för

en:  discount on your entire purchase
sv_SE:  rabatt på hela ditt köp

en: some products
sv_SE: vissa produkter

en: all products
sv_SE: alla produkter

en:  discount on
sv_SE:  rabatt på

en: your entire purchase
sv_SE: hela ditt köp

note: translators: %s: Maximum coupon discount amount
en:  upto %s
sv_SE:  upp till %s

en:  discount
sv_SE:  rabatt

en:  on
sv_SE:  på

note: translators: 1. Discount type 2. Discount amount translators: 1: coupon type 2: coupon amount
en: %1$s coupon of %2$s
sv_SE: %1$s kupong av %2$s

note: translators: Add more detail to coupon description
en: %s Free Shipping
sv_SE: %s Fri frakt

note: translators: Add more detail to coupon description
en:  &
sv_SE:  &amp;

en: Select options
sv_SE: Välj alternativ

note: translators: %s: plural name for store credit translators: %s: Label for store credit
en: Available Coupons & %s
sv_SE: Tillgängliga kuponger &amp; %s

note: translators: %s: plural name for store credit
en: Available Coupons & Store Credits
sv_SE: Tillgängliga kuponger och butikskrediter

en: Sorry, No coupons available for you.
sv_SE: Tyvärr, inga kuponger tillgängliga för dig.

en: List of coupons which are valid & available for use. Click on the coupon to use it. The coupon discount will be visible only when at least one product is present in the cart.
sv_SE: Lista över kuponger som är giltiga och tillgängliga för användning. Klicka på kupongen för att använda den. Kupongrabatten kommer endast att synas när minst en produkt finns i kundvagnen.

en: Print coupon | Print coupons
sv_SE[0]: Skriv ut kupong

en: Store Credits
sv_SE: Butikskrediter

en: Total Credit Amount
sv_SE: Totalt kreditbelopp

en: Discount Coupons
sv_SE: Rabattkuponger

en: Invalid / Used Coupons
sv_SE: Ogiltiga/använda kuponger

en: List of coupons which can not be used. The reason can be based on its usage restrictions, usage limits, expiry date.
sv_SE: Lista över kuponger som inte kan användas. Anledningen kan vara användningsbegränsningar, användningsgränser eller utgångsdatum.

[ctx: Notice when coupon code is empty]
en: Please enter a valid coupon code.
sv_SE: Vänligen ange en giltig kupongkod.

[ctx: Prefix for successful coupon notice]
en: Coupon code
sv_SE: Kupongkod

[ctx: Suffix for successful coupon notice]
en: has been applied to your cart.
sv_SE: har lagts till i din kundvagn.

[ctx: Message shown when there are no available coupons for the customer]
en: Sorry, No coupons available for you.
sv_SE: Tyvärr, inga kuponger tillgängliga för dig.

en: Error loading content.
sv_SE: Fel vid laddning av innehåll.

en: Endpoint for the My Account &rarr; Coupons page
sv_SE: Slutpunkt för sidan Mitt konto &rarr; Kuponger

[ctx: Generated coupons metabox - Order edit admin page]
note: translators: 1. Link to jump to 'Order actions' metabox 2. Text 'Order actions' 3. Text 'arrow'
en: Coupons are not generated for this order. You can regenerate it from %1$s. Select an appropriate action from the %2$s dropdown menu and hit the %3$s button next to it.
sv_SE: Kuponger genereras inte för den här ordern. Du kan återskapa den från %1$s. Välj en lämplig åtgärd i rullgardinsmenyn %2$s och tryck på knappen %3$s bredvid den.

[ctx: Generated coupons metabox - Order edit admin page]
note: translators: 1. Link to jump to 'Order actions' metabox 2. Text 'Order actions' 3. Text 'arrow'
en: Order actions
sv_SE: Beställning av åtgärder

[ctx: Generated coupons metabox - Order edit admin page]
note: translators: 1. Link to jump to 'Order actions' metabox 2. Text 'Order actions' 3. Text 'arrow'
en: arrow
sv_SE: pil

[ctx: Generated coupons metabox - Order edit admin page]
note: translators: 1. Label for Order action for regenerating coupons
en: Select %s to only regenerate coupons. No email will be sent for this.
sv_SE: Välj %s för att bara regenerera kuponger. Inget e-postmeddelande kommer att skickas för detta.

[ctx: Generated coupons metabox - Order edit admin page]
note: translators: 1. Label for Order action for regenerating & resending coupons
en: Select %s to regenerate as well as resend coupons to the recipients via email.
sv_SE: Välj %s för att återskapa och skicka kuponger till mottagarna via e-post.

en: Coupon Received
sv_SE: Mottagen kupong

en: List of coupons & their details which you have received from the store. Click on the coupon to see the details.
sv_SE: Lista över kuponger och deras detaljer som du har fått från butiken. Klicka på kupongen för att se detaljerna.

en: Less details
sv_SE: Mindre detaljer

en: More details
sv_SE: Mer information

en: Sender
sv_SE: Avsändare

en: Receiver
sv_SE: Mottagare

en: Code
sv_SE: Kod

en: Amount
sv_SE: Belopp

en: Generated coupons
sv_SE: Genererade kuponger

en: Insane deal
sv_SE: Vansinnig affär

en: Black Friday
sv_SE: Svart fredag

en: get this & several other products at a huge discount
sv_SE: få denna och flera andra produkter till en enorm rabatt

en: Shop now!
sv_SE: Handla nu!

[ctx: Coupon description]
en: This is a dummy Smart Coupons coupon for email previews.
sv_SE: Detta är en dummy Smart Coupons-kupong för förhandsgranskning via e-post.

note: translators: %s: singular name for store credit
en: %s Used
sv_SE: %s Används

note: translators: %s: singular name for store credit
en: Store Credit Used
sv_SE: Butikskredit som används

en: This is the total credit used.
sv_SE: Detta är den totala utnyttjade krediten.

note: translators: %s: singular name for store credit
en: %s Used:
sv_SE: %s Används:

note: translators: %s: singular name for store credit
en: Store Credit Used:
sv_SE: Butikskredit utnyttjad:

en: Store Credit:
sv_SE: Butikskredit:

note: translators: %s: singular name for store credit
en: %s Balance
sv_SE: %s Balans

note: translators: %s: singular name for store credit
en: Store Credit / Gift Card Balance
sv_SE: Saldo för butikskredit / presentkort

[ctx: Page slug]
en: wc-sc-coupons-terms
sv_SE: wc-sc-kuponger-villkor

[ctx: Page title]
en: Smart Coupons Terms
sv_SE: Villkor för smarta kuponger

en: Smart Coupons has created a coupon's terms page (used during coupon printing) for you. Please edit it as required from
sv_SE: Smarta Kuponger har skapat en sida med kupongvillkor (används vid utskrift av kupong) åt dig. Vänligen redigera den efter behov från

en: Used during coupon printing
sv_SE: Används vid utskrift av kupong

en: Store Credit/Gift Certificate
sv_SE: Butikskredit/gåvobevis

en: What we access?
sv_SE: Vad har vi tillgång till?

en: If you are logged in: We access your billing email address saved in your account & billing email address entered during purchase
sv_SE: Om du är inloggad: Vi kommer åt din fakturerings-e-postadress som sparats i ditt konto och fakturerings-e-postadressen som angetts vid köpet

en: If you are a visitor: We access your billing email address entered during purchase
sv_SE: Om du är en besökare: Vi kommer åt din e-postadress för fakturering som du angav vid köpet

en: What we store & why?
sv_SE: Vad vi lagrar och varför?

en: Coupon code generated for you
sv_SE: Kupongkod genererad åt dig

en: Coupon code passed via URL
sv_SE: Kupongkod skickas via URL

en: Coupon amount, email & message entered for gift card receiver
sv_SE: Kupongbelopp, e-post och meddelande som angetts för presentkortsmottagaren

en: We store these data so that we can process it for you whenever required.
sv_SE: Vi lagrar dessa uppgifter så att vi kan behandla dem åt dig när det behövs.

en: Store Credit/Gift Certificate - Coupon Data
sv_SE: Butikskredit/gåvobevis - Kupongdata

en: Removed Coupon Personal Data
sv_SE: Borttagen kupong Personuppgifter

en: Coupon | Coupons
sv_SE[0]: Kupong

en: Generated Coupon Data
sv_SE: Genererad kupongdata

en: Coupon passed in URL
sv_SE: Kupong som skickas i URL

en: Removed User Personal Data
sv_SE: Borttagna användarpersonuppgifter

en: Coupon Code
sv_SE: Kupongkod

en: Coupon Amount
sv_SE: Kupongens belopp

en: Coupon For
sv_SE: Kupong för

en: Store Credit/Gift Certificate - Order Data
sv_SE: Butikskredit/gåvobevis - Orderdata

en: Removed Order Personal Data
sv_SE: Borttagen order Personuppgifter

en: Retain Store Credit/Gift Certificate
sv_SE: Behålla butikskredit/gåvobevis

en: Store Credit/Gift Certificate that are stored for customers via coupons. If erased, the customer will not be able to use the coupons.
sv_SE: Butikskredit/gåvobevis som lagras åt kunder via kuponger. Om de raderas kommer kunden inte att kunna använda kupongerna.

note: translators: Plugin's name
en: %s - Coupon Personal Data Exporter
sv_SE: %s - Kupong Exporterare av Personuppgifter

note: translators: Plugin's name
en: %s - Coupon Personal Data Eraser
sv_SE: %s - Kupong Personlig Data Eraser

note: translators: Plugin's name
en: %s - Order Personal Data Exporter
sv_SE: %s - Beställ exportör av personuppgifter

note: translators: Plugin's name
en: %s - Order Personal Data Eraser
sv_SE: %s - Beställ raderare för personuppgifter

note: translators: Plugin's name
en: %s - User Personal Data Exporter
sv_SE: %s - Exporterare av användarpersonuppgifter

note: translators: Plugin's name
en: %s - User Personal Data Eraser
sv_SE: %s - Radering av användarens personuppgifter

[ctx: Title for coupon column on the products page]
en: Linked coupons
sv_SE: Länkade kuponger

en: Open in a new tab
sv_SE: Öppna i en ny flik

en: Search for a coupon&hellip;
sv_SE: Sök efter en kupong...

en: These coupon/s will be given to customers who buy this product. The coupon code will be automatically sent to their email address on purchase.
sv_SE: Dessa kuponger kommer att ges till kunder som köper den här produkten. Kupongkoden kommer automatiskt att skickas till deras e-postadress vid köpet.

en: Send coupons on renewals?
sv_SE: Skicka kuponger vid förnyelser?

en: Check this box to send above coupons on each renewal order.
sv_SE: Markera den här rutan för att skicka ovanstående kuponger vid varje förnyelseorder.

en: Enter a numeric value.
sv_SE: Ange ett numeriskt värde.

en: The value should not be less than
sv_SE: Värdet bör inte vara lägre än

en: The value should not be greater than
sv_SE: Värdet bör inte vara större än

note: translators: %s: singular name for store credit
en: Purchase %s worth
sv_SE: Köp %s värde

note: translators: %s: singular name for store credit
en: Purchase credit worth
sv_SE: Köp kreditvärde

en: Now
sv_SE: Och nu

en: Later
sv_SE: Senare

[ctx: Timepicker on the frontend side]
en: Now
sv_SE: Och nu

[ctx: Timepicker on the frontend side]
en: Done
sv_SE: Klar

[ctx: Timepicker on the frontend side]
en: Choose Time
sv_SE: Välj tid

[ctx: Timepicker on the frontend side]
en: Time
sv_SE: Tid

[ctx: Timepicker on the frontend side]
en: Hour
sv_SE: Timme

[ctx: Timepicker on the frontend side]
en: Minute
sv_SE: Minut

[ctx: Timepicker on the frontend side]
en: Second
sv_SE: Andra

[ctx: Timepicker on the frontend side]
en: Millisecond
sv_SE: Millisekund

[ctx: Timepicker on the frontend side]
en: Microsecond
sv_SE: Mikrosekund

[ctx: Timepicker on the frontend side]
en: Time Zone
sv_SE: Tidszon

en: Send Coupons to...
sv_SE: Skicka kuponger till...

en: Your order contains coupons. You will receive them after completion of this order.
sv_SE: Din beställning innehåller kuponger. Du kommer att få dem efter att du har slutfört denna beställning.

en: Your order contains coupons. What would you like to do?
sv_SE: Din beställning innehåller kuponger. Vad skulle du vilja göra?

en: Send to me
sv_SE: Skicka till mig

en: Gift to someone else
sv_SE: Gåva till någon annan

en: Send to one person
sv_SE: Skicka till en person

en: Send to different people
sv_SE: Skicka till olika personer

en: Deliver coupon
sv_SE: Leverera kupong

en: Enter recipient e-mail address
sv_SE: Ange mottagarens e-postadress

en: Pick a delivery date & time
sv_SE: Välj leveransdatum och -tid

en: Write a message
sv_SE: Skriv ett meddelande

en: Free Shipping coupon
sv_SE: Kupong för fri frakt

note: translators: 1. Coupon type 2. Coupon amount
en: of
sv_SE: av

en: Failed to update coupon receiver details in session.
sv_SE: Misslyckades med att uppdatera informationen om kupongmottagaren i sessionen.

note: translators: %s: field name
en: Coupon delivery date and time is a required field.
sv_SE: Kupongens leveransdatum och -tid är ett obligatoriskt fält.

en: The coupon code already exists
sv_SE: Kupongkoden finns redan

en: Smart Coupons
sv_SE: Smarta kuponger

en: Preview
sv_SE: Förhandsgranskning

en: See coupon search limitations
sv_SE: Se begränsningar för kupongsökning

en: store credit
sv_SE: butikskredit

en: store credits
sv_SE: butikskrediter

en: General
sv_SE: Allmänt

en: Number of coupons to show
sv_SE: Antal kuponger som ska visas

en: How many coupons (at max) should be shown on cart, checkout & my account page? If set to 0 (zero) then coupons will not be displayed at all on the website.
sv_SE: Hur många kuponger (max) ska visas på sidan för kundvagn, kassa och mitt konto? Om du anger 0 (noll) kommer kuponger inte att visas alls på webbplatsen.

en: Number of characters in auto-generated coupon code
sv_SE: Antal tecken i den automatiskt genererade kupongkoden

en: Number of characters in auto-generated coupon code will be restricted to this number excluding prefix and/or suffix. The default length will be 13. It is recommended to keep this number between 10 to 15 to avoid coupon code duplication.
sv_SE: Antalet tecken i den autogenererade kupongkoden begränsas till detta antal exklusive prefix och/eller suffix. Standardlängden kommer att vara 13. Vi rekommenderar att du håller detta antal mellan 10 och 15 för att undvika dubblering av kupongkoder.

en: Valid order status for auto-generating coupon
sv_SE: Giltig orderstatus för automatisk generering av kupong

en: Choose order status which will trigger the auto-generation of coupon, if the order contains product which will generate the coupon.
sv_SE: Välj orderstatus som ska utlösa automatisk generering av kupong, om ordern innehåller produkt som genererar kupongen.

en: Select order status&hellip;
sv_SE: Välj orderstatus...

en: Auto apply coupons
sv_SE: Tillämpa kuponger automatiskt

note: translators: %s: Explanation of the setting
en: When enabled, each coupon will have the option to enable auto-apply for that coupon %s
sv_SE: När det är aktiverat kommer varje kupong att ha möjlighet att aktivera automatisk tillämpning för den kupongen %s

note: translators: %s: Explanation of the setting
en: Disabling this, no coupons will be auto-applied - even if any coupon has "Auto apply?" enabled.
sv_SE: Om du avaktiverar detta kommer inga kuponger att tillämpas automatiskt - även om någon kupong har "Tillämpa automatiskt?" aktiverat.

en: Automatic deletion
sv_SE: Automatisk radering

note: translators: %s: Note for admin
en: Delete the %1$s when entire credit amount is used up %2$s
sv_SE: Ta bort %1$s när hela kreditbeloppet har utnyttjats %2$s

note: translators: %s: Note for admin
en: (Note: It's recommended to keep it Disabled)
sv_SE: (Obs: Vi rekommenderar att du håller den inaktiverad)

en: Coupon emails
sv_SE: E-post med kuponger

en: Email auto generated coupons to recipients
sv_SE: E-posta automatiskt genererade kuponger till mottagarna

en: Printing coupons
sv_SE: Skriva ut kuponger

en: Enable feature to allow printing of coupons
sv_SE: Aktivera funktionen för att tillåta utskrift av kuponger

note: translators: %s: Label for store credit, 1: : Label for store credit, 2: Label for store credit, 3: Label for store credit
en: [Read More]
sv_SE: [Läs mer]

note: translators: %s: Label for store credit
en: Sell %s at less price?
sv_SE: Sälja % till lägre pris?

note: translators: %s: Label for store credit, 1: : Label for store credit, 2: Label for store credit, 3: Label for store credit
en: Allow selling %s at discounted price
sv_SE: Tillåt försäljning av %s till rabatterat pris

note: translators: %s: Label for store credit, 1: : Label for store credit, 2: Label for store credit, 3: Label for store credit
en: When selling %1$s, if Regular and Sale price is found for the product, then coupon will be created with product's Regular Price but customer will pay product's Sale price. This setting will also make sure if any discount coupon is applied on the %2$s while purchasing, then customer will get %3$s in their picked price
sv_SE: Vid försäljning av %1$s, om ordinarie pris och försäljningspris hittas för produkten, kommer kupongen att skapas med produktens ordinarie pris men kunden kommer att betala produktens försäljningspris. Denna inställning kommer också att se till att om någon rabattkupong tillämpas på %2$s när du köper, kommer kunden att få %3$s i sitt valda pris

en: Customize coupons
sv_SE: Anpassa kuponger

en: Customize Coupons
sv_SE: Anpassa kuponger

en: Colors
sv_SE: Färger

en: Choose a color scheme for coupons.
sv_SE: Välj ett färgschema för kupongerna.

en: Amaranth red
sv_SE: Amaranth röd

en: Carolina Blue
sv_SE: Carolina blå

en: Gold
sv_SE: Guld

en: Majorelle Blue
sv_SE: Majorelle Blå

en: Rose Pink
sv_SE: Rosa Rosa

en: Spanish Orange
sv_SE: Spansk apelsin

en: Chocolate
sv_SE: Choklad

en: Tropical Dawn
sv_SE: Tropisk gryning

en: Emerald Contrast
sv_SE: Smaragdkontrast

en: Customize colors
sv_SE: Anpassa färger

en: Customize color scheme for coupons.
sv_SE: Anpassa färgschema för kuponger.

en: Custom colors
sv_SE: Anpassade färger

en: Styles
sv_SE: Stilar

en: Choose a style for coupon on the website.
sv_SE: Välj en stil för kupong på webbplatsen.

en: Flat
sv_SE: Platt

en: Promotion
sv_SE: Marknadsföring

en: Ticket
sv_SE: Biljett

en: Festive
sv_SE: Festlig

en: Special
sv_SE: Särskild

en: Shipment
sv_SE: Leverans

en: Cutout
sv_SE: Utskärning

en: Deliver
sv_SE: Leverera

en: Clipper
sv_SE: Klippare

en: Basic
sv_SE: Grundläggande

en: Deal
sv_SE: Avtal

en: Style for email
sv_SE: Stil för e-post

en: Style for coupon in email.
sv_SE: Stil för kupong i e-post.

en: Email coupon
sv_SE: Kupong för e-post

en: Display coupons
sv_SE: Visa kuponger

en: Display Coupons
sv_SE: Visa kuponger

en: Enable store notice for the coupon
sv_SE: Aktivera butiksmeddelande för kupongen

en: Search & select a coupon which you want to display as store notice. The selected coupon's description will be displayed along with the coupon code (if it is set) otherwise, a description will be generated automatically. To disable the feature, keep this field empty.
sv_SE: Sök och välj en kupong som du vill visa som butiksmeddelande. Den valda kupongens beskrivning kommer att visas tillsammans med kupongkoden (om den är angiven), annars genereras en beskrivning automatiskt. Om du vill inaktivera funktionen låter du detta fält vara tomt.

en: Search for a coupon...
sv_SE: Sök efter en kupong...

en: Style for store notice
sv_SE: Stil för butiksmeddelande

en: Choose a style for store notice on the website.
sv_SE: Välj en stil för butiksmeddelande på webbplatsen.

en: Balloon
sv_SE: Ballong

en: Gift box
sv_SE: Presentförpackning

en: Christmas
sv_SE: Julen

en: Notification
sv_SE: Anmälan

en: Displaying coupons
sv_SE: Visa kuponger

note: translators: %s: Preview link
en: Include coupon details on product's page, for products that issue coupons %s
sv_SE: Inkludera kuponginformation på produktsidan, för produkter som utfärdar kuponger %s

note: translators: %s: Preview link translators: %s: Label for store credit
en: [Preview]
sv_SE: [Förhandsgranskning]

note: translators: %s: Preview link
en: Show coupons available to customers on their My Account > Coupons page %s
sv_SE: Visa kuponger som är tillgängliga för kunder på sidan Mitt konto &gt; Kuponger %s

note: translators: %s: Preview link
en: Include coupons received from other people on My Account > Coupons page %s
sv_SE: Inkludera kuponger som du fått från andra personer på sidan Mitt konto &gt; Kuponger %s

note: translators: %s: Preview link
en: Show invalid or used coupons in My Account > Coupons %s
sv_SE: Visa ogiltiga eller använda kuponger i Mitt konto &gt; Kuponger %s

note: translators: %s: Preview link
en: Display coupon description along with coupon code (on site as well as in emails) %s
sv_SE: Visa kupongbeskrivning tillsammans med kupongkod (både på webbplatsen och i e-postmeddelanden) %s

en: Tax
sv_SE: Skatt

note: translators: %s: Label for store credit
en: Generated %s amount
sv_SE: Genererat %s belopp

note: translators: %s: Label for store credit
en: Include tax in the amount of the generated %s
sv_SE: Inkludera skatt i det genererade beloppet %s

en: Labels
sv_SE: Etiketter

en: Call it something else! Use these to quickly change text labels through your store. <a href="https://woocommerce.com/document/smart-coupons/how-to-translate-smart-coupons/" target="_blank">Use translations</a> for complete control.
sv_SE: Kalla det något annat! Använd dessa för att snabbt ändra textetiketter i din butik. <a href="https://woocommerce.com/document/smart-coupons/how-to-translate-smart-coupons/" target="_blank">Använd översättningar</a> för fullständig kontroll.

en: Give alternate singular name to Store Credit / Gift Certificate. This label will only rename Store Credit / Gift Certificate used in the Smart Coupons plugin. <a href="https://woocommerce.com/document/smart-coupons/how-to-rename-store-credit/" target="_blank"><small> [Read More] </small></a>
sv_SE: Ge ett alternativt singulärt namn till Store Credit / Gift Certificate. Denna etikett kommer endast att byta namn på Store Credit / Gift Certificate som används i Smart Coupons plugin. <a href="https://woocommerce.com/document/smart-coupons/how-to-rename-store-credit/" target="_blank"><small> [Läs mer] </small></a>

en: Singular name
sv_SE: Namn i singularis

en: Give plural name for the above singular name.
sv_SE: Ange pluralnamn för ovanstående singularnamn.

en: Plural name
sv_SE: Namn i pluralis

note: translators: %s: Label for store credit
en: %s product CTA
sv_SE: %s produkt CTA

note: translators: %s: Label for store credit
en: This is what will be shown instead of "Add to Cart" for products that sell %s.
sv_SE: Detta är vad som kommer att visas istället för "Lägg i varukorg" för produkter som säljer %s.

note: translators: %s: Label for store credit
en: While purchasing %s
sv_SE: Vid köp av %s

note: translators: %s: Label for store credit
en: When you opt to allow people to buy %s of any amount, this label will be used.
sv_SE: När du väljer att låta folk köpa % av valfritt belopp kommer denna etikett att användas.

en: "Coupons with Product" description
sv_SE: "Kuponger med produkt" beskrivning

en: This is the heading above coupon details displayed on products that issue coupons.
sv_SE: Det här är rubriken ovanför kuponginformationen som visas på produkter som ger ut kuponger.

en: You will get following coupon(s) when you buy this item
sv_SE: Du kommer att få följande kupong (er) när du köper den här artikeln

en: On Cart/Checkout pages
sv_SE: På sidor för kundvagn/kassa

en: This is the title for the list of available coupons, shown on Cart and Checkout pages.
sv_SE: Det här är rubriken för listan över tillgängliga kuponger som visas på sidorna Cart och Checkout.

en: My Account page
sv_SE: Sidan Mitt konto

en: Title of available coupons list on My Account page.
sv_SE: Titel på listan över tillgängliga kuponger på sidan Mitt konto.

en: Send coupon form
sv_SE: Skicka kupongformulär

en: Send Coupon Form
sv_SE: Skicka kupongformulär

en: Buyers can send purchased coupons to anyone – right while they're checking out.
sv_SE: Köpare kan skicka köpta kuponger till vem som helst - direkt när de checkar ut.

en: Allow sending of coupons to others
sv_SE: Tillåt att skicka kuponger till andra

en: Allow the buyer to send coupons to someone else.
sv_SE: Ge köparen möjlighet att skicka kuponger till någon annan.

en: Title
sv_SE: Titel

en: The title for coupon receiver details block.
sv_SE: Rubriken för blocket med information om kupongmottagaren.

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Additional text below the title.
sv_SE: Ytterligare text under titeln.

en: Allow schedule sending of coupons?
sv_SE: Tillåta schemalagd sändning av kuponger?

en: Enable this to allow buyers to select date & time for delivering the coupon.
sv_SE: Aktivera detta om du vill att köparen ska kunna välja datum och tid för leverans av kupongen.

en: The coupons will be sent to the recipients via email on the selected date & time
sv_SE: Kupongerna kommer att skickas till mottagarna via e-post på valt datum och tid

en: Combine emails
sv_SE: Kombinera e-postmeddelanden

en: Send only one email instead of multiple emails when multiple coupons are generated for same recipient
sv_SE: Skicka endast ett e-postmeddelande i stället för flera e-postmeddelanden när flera kuponger genereras för samma mottagare

en: Apply before tax
sv_SE: Ansök före skatt

en: Deduct credit/gift before doing tax calculations
sv_SE: Dra av kredit/gåva innan du gör skatteberäkningar

note: translators: %s: Label for store credit
en: %s include tax?
sv_SE: %s inkludera skatt?

note: translators: %s: Label for store credit
en: %s discount is inclusive of tax
sv_SE: %s rabatten är inklusive skatt

note: translators: 1: plugin name 2: page based text 3: Label for store credit 4: Hide notice text
en: %1$s: %2$s to avoid issues related to missing data for %3$s. %4$s
sv_SE: %1$s: %2$s för att undvika problem relaterade till saknade data för %3$s. %4$s

note: translators: 1: plugin name 2: page based text 3: Label for store credit 4: Hide notice text
en: Uncheck
sv_SE: Avmarkera

note: translators: 1: plugin name 2: page based text 3: Label for store credit 4: Hide notice text
en: Delete Gift / Credit, when credit is used up
sv_SE: Ta bort gåva/kredit, när krediten är förbrukad

note: translators: 1: plugin name 2: page based text 3: Label for store credit 4: Hide notice text
en: Setting
sv_SE: Inställning

note: translators: 1: plugin name 2: page based text 3: Label for store credit 4: Hide notice text
en: Hide this notice
sv_SE: Dölj detta meddelande

note: translators: 1: plugin name 2: page based text 3: Label for store credit 4: Hide notice text
en: Important setting
sv_SE: Viktig inställning

en: Hurry. Going fast! On the entire range of products.
sv_SE: Skynda på! Går snabbt! På hela sortimentet av produkter.

en: Click to visit store. This coupon will be applied automatically.
sv_SE: Klicka för att besöka butiken. Denna kupong kommer att tillämpas automatiskt.

en: No search term specified.
sv_SE: Ingen sökterm angiven.

en: Enter more than one character to search.
sv_SE: Ange mer än ett tecken för att söka.

en: Click to select coupon code.
sv_SE: Klicka för att välja kupongkod.

en: No coupon code found.
sv_SE: Ingen kupongkod hittades.

en: Coupon code
sv_SE: Kupongkod

en: Search coupon...
sv_SE: Sök kupong...

en: Insert Shortcode
sv_SE: Infoga kortkod

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

[ctx: This notice will be shown on the cart or the checkout page if the coupon will be applied successfully.]
note: translators: %s: $coupon_code coupon code
en: Coupon code "%s" applied successfully. Please add some products to the cart to see the discount.
sv_SE: Kupongkoden "%s" tillämpades framgångsrikt. Lägg till några produkter i varukorgen för att se rabatten.

[ctx: This notice will be shown on the cart or the checkout page if the coupon is already applied.]
note: translators: %s: $coupon_code coupon code
en: Coupon code "%s" already applied! Please add some products to the cart to see the discount.
sv_SE: Kupongkod "%s" redan tillämpad! Lägg till några produkter i varukorgen för att se rabatten.

en: Nonce verification failed.
sv_SE: Nonce-verifieringen misslyckades.

en: No email provided.
sv_SE: Ingen e-postadress angavs.

en: Invalid email format.
sv_SE: Ogiltigt e-postformat.

en: Email set in session successfully.
sv_SE: E-postadressen har lagts in i sessionen på ett framgångsrikt sätt.

en: Error updating checkout:
sv_SE: Fel vid uppdatering av kassan:

en: Network error:
sv_SE: Fel i nätverket:

en: Fetch error:
sv_SE: Fel vid hämtning:

en: Cheatin&#8217; huh?
sv_SE: Fusk, va?

en: This coupon has pending emails to be sent. Deleting it will delete those emails also. Are you sure to delete this coupon?
sv_SE: Den här kupongen har väntande e-postmeddelanden som ska skickas. Om du tar bort den raderas även dessa e-postmeddelanden. Är du säker på att du vill ta bort den här kupongen?

en: An error has occurred. Please try again later.
sv_SE: Ett fel har inträffat. Vänligen försök igen senare.

note: translators: Formatted minimum amount
en: Spend at least %s
sv_SE: Spendera minst %s

note: translators: Formatted maximum amount
en: Spend up to %s
sv_SE: Spendera upp till %s

note: translators: Formatted maximum amount
en: Not valid for sale items
sv_SE: Gäller ej reavaror

note: translators: Product names
en: Valid for %s
sv_SE: Giltig för %s

note: translators: Excluded product names
en: Not valid for %s
sv_SE: Inte giltigt för %s

note: translators: 1: The category names
en: Valid for category %s | Valid for categories %s
sv_SE[0]: Giltig för kategori %s

note: translators: 1: The category names excluded
en: Not valid for category %s | Not valid for categories %s
sv_SE[0]: Ej giltig för kategori %s

note: translators: 1: The expiry date
en: Expiry: %s
sv_SE: Förfallodag: %s

en: Valid on entire range of products. Buy anything in the store.
sv_SE: Gäller på hela produktsortimentet. Köp vad som helst i butiken.

en: Great News!
sv_SE: Goda nyheter!

en: Super Savings!
sv_SE: Superbesparingar!

en: Ending Soon!
sv_SE: Snart slut!

en: Limited Time Offer!
sv_SE: Erbjudande för begränsad tid!

en: This Week Only!
sv_SE: Endast denna vecka!

en: Attention!
sv_SE: Lystring!

en: You don't want to miss this...
sv_SE: Du vill inte missa det här...

en: This will be over soon! Hurry.
sv_SE: Detta kommer snart att vara över! Skynda dig!

en: Act before the offer expires.
sv_SE: Handla innan erbjudandet löper ut.

en: Don&#39;t Miss Out.
sv_SE: Gå inte miste om något.

note: translators: 1. The discount text
en: %s discount on anything you want.
sv_SE: %s rabatt på allt du vill ha.

note: translators: 1. The discount text
en: %s discount on entire store.
sv_SE: %s rabatt på hela butiken.

note: translators: 1. The discount text
en: Pick any item today for %s off.
sv_SE: Välj valfri vara idag för %s rabatt.

note: translators: 1. The discount text
en: Buy as much as you want. Flat %s off everything.
sv_SE: Köp så mycket du vill. Fasta procentsatser på allt.

note: translators: 1. The discount text
en: Flat %s discount on everything today.
sv_SE: Platta %s rabatt på allt idag.

en: Use code
sv_SE: Använd kod

note: translators: 1. The coupon code
en: Use code: %s
sv_SE: Använd kod: %s

note: translators: Discount amount applied on tax
en: excludes -%s on tax
sv_SE: exkluderar -%s på skatt

note: translators: Discount amount applied on tax
en: includes -%s on tax
sv_SE: inkluderar -%s på skatt

en: Clear Smart Coupons Cache
sv_SE: Rensa cacheminnet för Smarta Kuponger

en: This tool will clear the cache created by WooCommerce Smart Coupons.
sv_SE: Detta verktyg kommer att rensa cacheminnet som skapats av WooCommerce Smart Coupons.

[ctx: [Admin] WooCommerce > Status > Tools]
note: translators: Label for discount type Store Credit
en: WooCommerce Smart Coupons &minus; "%s" meta
sv_SE: WooCommerce Smarta Kuponger - "%s" meta

[ctx: [Admin] WooCommerce > Status > Tools]
note: translators: Label for discount type Store Credit
en: Store Credit
sv_SE: Butikskredit

[ctx: [Admin] WooCommerce > Status > Tools]
note: translators: Label for discount type Store Credit
en: Set "%s" Meta
sv_SE: Ställ in "%s" Meta

[ctx: [Admin] WooCommerce > Status > Tools]
note: translators: Label for discount type Store Credit
en: This tool will set required meta for discount type "%s" (if needed).
sv_SE: Detta verktyg anger nödvändig meta för rabattyp "%s" (om det behövs).

[ctx: [Admin] WooCommerce > Status > Tools]
en: WooCommerce Smart Coupons &minus; Custom table
sv_SE: WooCommerce Smarta kuponger - Anpassad tabell

[ctx: [Admin] WooCommerce > Status > Tools]
en: Delete Smart Coupons Custom Table
sv_SE: Ta bort anpassad tabell för smarta kuponger

[ctx: [Admin] WooCommerce > Status > Tools]
en: Note:
sv_SE: Obs!

[ctx: [Admin] WooCommerce > Status > Tools]
note: translators: Table name
en: Smart Coupons creates a custom table & fills it with existing coupon data in such a way that it can query coupons faster. This greatly improves some of the features of Smart Coupons. This tool will delete the Smart Coupons custom table - %s. But it will not affect any existing coupon's data. After deleting the custom table, you'll be shown a notice to update Smart Coupons database. This will help you regenerate Smart Coupons custom table. Please ensure the Smart Coupons database update process is completed before creating/updating/deleting any coupons
sv_SE: Smart Coupons skapar en anpassad tabell och fyller den med befintliga kupongdata på ett sådant sätt att den kan fråga kuponger snabbare. Detta förbättrar avsevärt några av funktionerna i Smart Coupons. Det här verktyget tar bort den anpassade tabellen för Smarta kuponger - %s. Men det kommer inte att påverka någon befintlig kupongdata. När du har tagit bort den anpassade tabellen visas ett meddelande om att uppdatera Smart Coupons-databasen. Detta hjälper dig att regenerera den anpassade tabellen för Smarta kuponger. Se till att uppdateringsprocessen för Smart Coupons-databasen är klar innan du skapar/uppdaterar/raderar några kuponger

note: translators: The coupon code
en: Coupon %s is valid for a new user only, hence removed.
sv_SE: Kupongen %s gäller endast för en ny användare och har därför tagits bort.

note: translators: The coupon code
en: Coupon removed. There is no credit remaining in %s.
sv_SE: Kupongen har tagits bort. Det finns ingen kredit kvar i %s.

en: This coupon is valid for the first order only.
sv_SE: Denna kupong gäller endast för den första beställningen.

en: Filter by category
sv_SE: Filtrera efter kategori

en: Please select at least one coupon to print.
sv_SE: Välj minst en kupong att skriva ut.

en: Print selected coupons
sv_SE: Skriv ut utvalda kuponger

en: Print
sv_SE: Skriv ut

en: Coupon Validity
sv_SE: Kupongens giltighetstid

en: Validity Suffix
sv_SE: Giltighetssuffix

en: Auto Generate Coupon
sv_SE: Auto Generate-kupong

en: Coupon Title Prefix
sv_SE: Prefix för kupongtitel

en: Coupon Title Suffix
sv_SE: Suffix för kupongtitel

en: Is Pick Price of Product
sv_SE: Är Pick-priset på produkten

en: Disable Email Restriction
sv_SE: Inaktivera begränsning av e-post

en: Coupon Is Visible Storewide
sv_SE: Kupongen är synlig i hela butiken

en: For new user only?
sv_SE: Endast för nya användare?

en: Max discount
sv_SE: Max rabatt

en: Post Excerpt
sv_SE: Inlägg Utdrag

en: Post Status
sv_SE: Status för inlägg

en: Post Parent
sv_SE: Post Förälder

en: Menu Order
sv_SE: Meny Beställning

en: Post Date
sv_SE: Datum för inlägg

en: Discount Type
sv_SE: Typ av rabatt

en: Free shipping
sv_SE: Fri frakt

en: Expiry date
sv_SE: Utgångsdatum

en: Minimum Spend
sv_SE: Minsta utgift

en: Maximum Spend
sv_SE: Maximalt spenderat belopp

en: Individual USe
sv_SE: Individuell USe

en: Exclude Sale Items
sv_SE: Exklusive reavaror

en: Product IDs
sv_SE: Produkt-ID

en: Exclude product IDs
sv_SE: Uteslut produkt-ID:n

en: Product categories
sv_SE: Produktkategorier

en: Exclude Product categories
sv_SE: Exkludera produktkategorier

en: Customer Email
sv_SE: E-post från kund

en: Usage Limit
sv_SE: Användningsgräns

en: Usage Limit Per User
sv_SE: Användningsgräns per användare

en: Limit Usage to X Items
sv_SE: Begränsa användningen till X artiklar

en: Usage Count
sv_SE: Antal användningar

en: Used By
sv_SE: Används av

en: Coupon Category
sv_SE: Kupong Kategori

[ctx: enhanced select]
en: Loading failed
sv_SE: Laddningen misslyckades

en: Style 1
sv_SE: Stil 1

en: Style 2
sv_SE: Stil 2

en: Style 3
sv_SE: Stil 3

en: Style 4
sv_SE: Stil 4

en: Style 5
sv_SE: Stil 5

en: Style 6
sv_SE: Stil 6

en: Custom Style
sv_SE: Anpassad stil

note: translators: File path
en: File not found %s
sv_SE: Filen hittades inte %s

en: is active but it will only work with WooCommerce 3.0.0+.
sv_SE: är aktiv men det kommer bara att fungera med WooCommerce 3.0.0+.

en: Please update WooCommerce to the latest version
sv_SE: Vänligen uppdatera WooCommerce till den senaste versionen

en: Sell gift cards at less price?
sv_SE: Sälja presentkort till lägre pris?

en: Use gift card applied in first subscription order for subsequent renewals until credit reaches zero
sv_SE: Använd presentkortet som användes i den första abonnemangsbeställningen för efterföljande förnyelser tills krediten når noll

en: Auto generated coupon email
sv_SE: Autogenererad kupong e-post

en: Combined auto generated coupons email
sv_SE: Kombinerade automatiskt genererade kuponger e-post

en: Acknowledgement email
sv_SE: Bekräftelse via e-post

en: Include tax in the amount of the generated gift card
sv_SE: Inkludera skatt på beloppet för det genererade presentkortet

en: Gift Card discount is inclusive of tax
sv_SE: Rabatt på presentkort är inklusive skatt

en: Enable taxes
sv_SE: Aktivera skatter

en: Prices entered with tax
sv_SE: Priserna anges med skatt

en: Display prices in the shop
sv_SE: Visa priser i butiken

en: Display prices during cart and checkout
sv_SE: Visa priser under varukorg och kassa

en: Rounding
sv_SE: Avrundning

en: Display tax totals
sv_SE: Visa skattesummor

en: Enable the use of coupon codes
sv_SE: Möjliggör användning av kupongkoder

en: Calculate coupon discounts sequentially
sv_SE: Beräkna kupongrabatter sekventiellt

en: Account endpoints > Coupons
sv_SE: Kontots ändpunkter &gt; Kuponger

en: WooCommerce Account Connected
sv_SE: WooCommerce-konto anslutet

en: Smart Coupons related settings
sv_SE: Smarta Kuponger relaterade inställningar

en: This section shows settings that affects Smart Coupons' functionalities.
sv_SE: I detta avsnitt visas inställningar som påverkar Smart Coupons funktioner.

en: $coupon is not an object of WC_Coupon
sv_SE: $coupon är inte ett objekt av WC_Coupon

en: $coupon is:
sv_SE: $kupong är:

en: Some values required for $post_id & $meta_key
sv_SE: Vissa värden krävs för $post_id &amp; $meta_key

en: $post_id is:
sv_SE: $post_id är:

en: $meta_key is:
sv_SE: $meta_key är:

en: $key is required
sv_SE: $key är obligatoriskt

en: $key is:
sv_SE: $nyckel är:

en: Some values required for $item_id & $item_key
sv_SE: Vissa värden krävs för $item_id &amp; $item_key

en: $item_id is:
sv_SE: $item_id är:

en: $item_key is:
sv_SE: $item_key är:

en: $item is not an object of WC_Order_Item
sv_SE: $item är inte ett objekt av WC_Order_Item

en: $item is:
sv_SE: $artikel är:

en: $item_id is required
sv_SE: $item_id är obligatoriskt

note: translators: Email address of users
en: Find coupons restricted to %s
sv_SE: Hitta kuponger som är begränsade till %s

en: Added by coupon
sv_SE: Tillagd av kupong

[ctx: Error message]
en: Gift sending date & time input is empty or invalid.
sv_SE: Inmatningen av datum och tid för presentutskick är tom eller ogiltig.

[ctx: Error message]
en: Gift sending date & time is invalid.
sv_SE: Datum och tid för sändning av gåvan är ogiltig.

en: Polylang plugin is required for this functionality.
sv_SE: Polylang plugin krävs för denna funktionalitet.

note: translators: %s: singular name for store credit
en: Order paid by %s
sv_SE: Order betald av %s

note: translators: %s: singular name for store credit
en: Order paid by store credit.
sv_SE: Beställningen betalas med butikskredit.

en: Recurring subscriptions
sv_SE: Återkommande prenumerationer

note: translators: %s: Label for store credit
en: Use %s applied in first subscription order for subsequent renewals until credit reaches zero
sv_SE: Använd %s i den första prenumerationsordern för efterföljande förnyelser tills krediten når noll

en: Renewal orders should not generate coupons even when they include a product that issues coupons
sv_SE: Förnyade order ska inte generera kuponger även om de innehåller en produkt som ger ut kuponger

en: Active for x payments
sv_SE: Aktiv för x betalningar

en: Smart Coupons - Acknowledgement email
sv_SE: Smarta Kuponger - Bekräftelse via e-post

en: Send an acknowledgement email to the purchaser. One email per customer.
sv_SE: Skicka ett bekräftelsemail till köparen. Ett e-postmeddelande per kund.

en: {site_title}: {coupon_type} sent successfully
sv_SE: {platsens_titel}: {kupongtyp} skickad framgångsrikt

en: {coupon_type} sent successfully
sv_SE: {kupong_typ} skickad framgångsrikt

en: {site_title}: {coupon_type} has been successfully scheduled
sv_SE: {platsens_titel}: {kupongtyp} har framgångsrikt schemalagts

en: {coupon_type} has been successfully scheduled
sv_SE: {kupong_typ} har framgångsrikt schemalagts

note: translators: %s: list of placeholders
en: This will be used when the setting "WooCommerce > Settings > Smart Coupons > Allow schedule sending of coupons?" is enabled. Available placeholders: %s.
sv_SE: Detta kommer att användas när inställningen "WooCommerce &gt; Inställningar &gt; Smarta kuponger &gt; Tillåt schemalagd sändning av kuponger?" är aktiverad. Tillgängliga platshållare: %s.

en: Scheduled email subject
sv_SE: Ämnet för schemalagd e-post

en: Scheduled email heading
sv_SE: Rubrik för schemalagd e-post

en: Gift card
sv_SE: Presentkort

en: Gift cards
sv_SE: Presentkort

en: Smart Coupons - Combined auto generated coupons email
sv_SE: Smart Coupons - Kombinerad automatisk generering av kuponger via e-post

en: Send only one email instead of multiple emails when multiple coupons are generated per recipient.
sv_SE: Skicka bara ett e-postmeddelande i stället för flera e-postmeddelanden när flera kuponger genereras per mottagare.

en: {site_title}: Congratulations! You've received coupons from {sender_name}
sv_SE: {site_title}: Gratulerar! Du har fått kuponger från {sender_name}

en: You have received coupons.
sv_SE: Du har fått kuponger.

en: from
sv_SE: från

en: Smart Coupons - Auto generated coupon email
sv_SE: Smart Coupons - Autogenererad kupong via e-post

en: Email auto generated coupon to recipients. One email per coupon.
sv_SE: E-posta automatiskt genererade kuponger till mottagarna. Ett e-postmeddelande per kupong.

en: {site_title}: Congratulations! You've received a {coupon_type} from {sender_name}
sv_SE: {site_title}: Gratulerar! Du har fått en {kupongtyp} från {avsändare_namn}

en: You have received a {coupon_type} {coupon_value}
sv_SE: Du har fått en {kupongtyp} {kupong_värde}

en: Gift Card
sv_SE: Presentkort

note: translators: %s coupon amount
en: worth %s
sv_SE: värde %s

note: translators: %s: coupon amount
en: worth %s (for entire purchase)
sv_SE: värde %s (för hela köpet)

en: for some products
sv_SE: för vissa produkter

en: for all products
sv_SE: för alla produkter

note: translators: 1: coupon amount 2: discount for text
en: worth %1$s (%2$s)
sv_SE: värde %1$s (%2$s)

note: translators: 1: coupon amount 2: discount for text
en: worth %1$s%% (%2$s)
sv_SE: värde %1$s%% (%2$s)

en: for entire purchase
sv_SE: för hela köpet

note: translators: 1: coupon amount 2: max discount text 3: discount for text
en: worth %1$s%% %2$s (%3$s)
sv_SE: värde %1$s%% %2$s (%3$s)

note: translators: 1: email heading 2: suffix
en: %1$s Free Shipping%2$s
sv_SE: %1$s Fri frakt%2$s

note: translators: 1: email heading 2: suffix
en: &
sv_SE: &amp;

note: translators: 1: email heading 2: suffix
en: You have received a
sv_SE: Du har fått en

note: translators: 1: email heading 2: suffix
en:  coupon
sv_SE:  kupong

note: translators: %s: list of placeholders
en: Available placeholders: %s
sv_SE: Tillgängliga platshållare: %s

en: Enable/Disable
sv_SE: Aktivera/Desaktivera

en: Enable this email notification
sv_SE: Aktivera detta e-postmeddelande

en: Email type
sv_SE: Typ av e-post

en: Choose which format of email to send.
sv_SE: Välj vilket format på e-postmeddelandet du vill skicka.

en: Subject
sv_SE: Ämne

en: Email heading
sv_SE: E-postrubrik

[ctx: email title]
en: Smart Coupons - Coupon Expiry Reminder
sv_SE: Smarta kuponger - påminnelse om kupongens utgång

[ctx: email description]
en: Send a reminder email for coupons approaching expiry.
sv_SE: Skicka ett påminnelsemeddelande för kuponger som snart går ut.

[ctx: email subject]
en: {site_title}: Your Coupon Are About to Expire!
sv_SE: {site_title}: Din kupong är på väg att gå ut!

[ctx: email heading]
en: Reminder: Your Coupon Are Expiring Soon
sv_SE: Påminnelse: Din kupong går snart ut

[ctx: admin setting description]
en: Specify the number of days before the coupon expiry date when the reminder email should be sent to the customer. Leave blank for a reminder on the same expiry day.
sv_SE: Ange antalet dagar före kupongens utgångsdatum när påminnelse-e-post ska skickas till kunden. Lämna tomt för en påminnelse på samma utgångsdag.

[ctx: example number of days]
note: Translators: %s is an example number of days.
en: e.g., %s
sv_SE: t.ex. %s

[ctx: admin setting title]
en: Send reminder X days before expiry
sv_SE: Skicka påminnelse X dagar före utgången av giltighetstiden

[ctx: time unit]
en: days
sv_SE: dagar

[ctx: This message is shown when the WooCommerce Smart Coupons database is not updated]
en: This feature is unavailable until the WooCommerce Smart Coupons database update is complete. Please update the WooCommerce Smart Coupons database to enable coupon expiry reminders.
sv_SE: Den här funktionen är inte tillgänglig förrän uppdateringen av WooCommerce Smart Coupons-databasen är klar. Uppdatera WooCommerce Smart Coupons-databasen för att aktivera påminnelser om att kupongen löper ut.

[ctx: coupon never expires]
en: Never expires
sv_SE: Går aldrig ut

en: Manage Coupon Reminder Emails
sv_SE: Hantera e-postmeddelanden om kupongpåminnelser

note: translators: 1. Receiver's count 2. Singular/Plural label for store credit(s) 3. Receiver name 4. Receiver details
en: You have successfully sent %1$d %2$s %3$s %4$s
sv_SE: Du har framgångsrikt skickat %1$d %2$s %3$s %4$s

note: translators: 1. Receiver's count 2. Gift Card/s 3. Receiver name 4. Receiver details
en: You have scheduled to send %1$d %2$s %3$s %4$s
sv_SE: Du har planerat att skicka %1$d %2$s %3$s %4$s

en: on
sv_SE: på

en: to
sv_SE: till

en: To redeem your discount click on the following coupon(s):
sv_SE: För att lösa in din rabatt, klicka på följande kupong(er):

en: Visit store
sv_SE: Besök butik

en: You got these coupons
sv_SE: Du fick dessa kuponger

note: translators: %s: Coupon code
en: To redeem your discount use coupon code %s during checkout or click on the following coupon:
sv_SE: För att lösa in din rabatt använd kupongkod %s i kassan eller klicka på följande kupong:

note: translators: %s: singular name for store credit
en: You got this %s
sv_SE: Du har den här %s

note: translators: %s: singular name for store credit
en: You got this gift card
sv_SE: Du fick detta presentkort

[ctx: expiry email print coupon]
en: Print coupon
sv_SE: Skriv ut kupong

note: translators: 1. Receiver's count 2. Singular/Plural label for store credit(s) 3. Receiver name 4. Receiver details
en: You have successfully sent %1$d %2$s to %3$s (%4$s)
sv_SE: Du har framgångsrikt skickat %1$d %2$s till %3$s (%4$s)

note: translators: 1. Receiver's count 2. Gift Card/s 3. Receiver name 4. Receiver details
en: You have scheduled to send %1$d %2$s to %3$s (%4$s)
sv_SE: Du har planerat att skicka %1$d %2$s till %3$s (%4$s)

en: To redeem your discount use below coupon codes during checkout or copy and paste the below URLs and hit enter in your browser
sv_SE: För att lösa in din rabatt använd nedanstående kupongkoder i kassan eller kopiera och klistra in nedanstående webbadresser och tryck på enter i din webbläsare

en: Message:
sv_SE: Meddelande:

en: Discount:
sv_SE: Rabatt:

en: Coupon Code:
sv_SE: Kupongkod:

en: Description:
sv_SE: Beskrivning:

en: Expires on:
sv_SE: Upphör att gälla den:

note: translators: %s: Coupon code
en: To redeem your discount use coupon code %s during checkout or copy and paste the below URL and hit enter in your browser:
sv_SE: För att lösa in din rabatt använd kupongkoden %s i kassan eller kopiera och klistra in nedanstående URL och tryck på enter i din webbläsare:

en: To redeem your discount use below coupon codes during checkout or copy and paste the below URL and hit enter in your browser
sv_SE: För att lösa in din rabatt använd nedanstående kupongkoder i kassan eller kopiera och klistra in nedanstående URL och tryck på enter i din webbläsare

en: Visit store:
sv_SE: Besök butiken:

note: translators: 1$-2$: opening and closing <strong> tags, 3$-4$: link tags, takes to woocommerce plugin on wp.org, 5$-6$: opening and closing link tags, leads to plugins.php in admin.
en: %1$sWooCommerce Smart Coupons is inactive.%2$s The %3$sWooCommerce plugin%4$s must be active for the Smart Coupons to work. Please %5$sinstall & activate WooCommerce &raquo;%6$s
sv_SE: %1$sWooCommerce Smart Coupons är inaktivt.%2$s Plugin-programmet %3$sWooCommerce%4$s måste vara aktivt för att Smart Coupons ska fungera. Vänligen %5$sinstallera &amp; aktivera WooCommerce "%6$s

[ctx: Block editor]
en: Available Coupons (click on a coupon to use it)
sv_SE: Tillgängliga kuponger (klicka på en kupong för att använda den)

[ctx: Frontend]
en: Send coupons to...
sv_SE: Skicka kuponger till...

[ctx: Frontend]
en: Your order contains coupons. What would you like to do?
sv_SE: Din beställning innehåller kuponger. Vad skulle du vilja göra?

[ctx: Frontend]
en: Send to me
sv_SE: Skicka till mig

[ctx: Frontend]
en: Gift to someone else
sv_SE: Gåva till någon annan

[ctx: Frontend]
en: Send to one person
sv_SE: Skicka till en person

[ctx: Frontend]
en: Send to different people
sv_SE: Skicka till olika personer

[ctx: Frontend]
en: Deliver coupon
sv_SE: Leverera kupong

[ctx: Frontend]
en: Receiver email address
sv_SE: E-postadress till mottagaren

[ctx: Frontend]
en: Enter recipient e-mail address
sv_SE: Ange mottagarens e-postadress

[ctx: Frontend]
en: Message for receiver
sv_SE: Meddelande till mottagaren

[ctx: Frontend]
en: Write a message
sv_SE: Skriv ett meddelande

[ctx: Block editor]
en: Send coupons to...
sv_SE: Skicka kuponger till...

[ctx: Block editor]
en: Your order contains coupons. What would you like to do?
sv_SE: Din beställning innehåller kuponger. Vad skulle du vilja göra?

[ctx: Block editor]
en: Send to me
sv_SE: Skicka till mig

[ctx: Block editor]
en: Gift to someone else
sv_SE: Gåva till någon annan

[ctx: Block editor]
en: Send to one person
sv_SE: Skicka till en person

[ctx: Block editor]
en: Send to different people
sv_SE: Skicka till olika personer

[ctx: Block editor]
en: Deliver coupon
sv_SE: Leverera kupong

[ctx: Block editor]
en: now
sv_SE: nu

[ctx: Block editor]
en: later
sv_SE: senare

[ctx: Block editor]
en: Receiver email address
sv_SE: E-postadress till mottagaren

[ctx: Block editor]
en: Enter recipient e-mail address
sv_SE: Ange mottagarens e-postadress

[ctx: Block editor]
en: Message for receiver
sv_SE: Meddelande till mottagaren

[ctx: Block editor]
en: Write a message
sv_SE: Skriv ett meddelande

[ctx: block title]
en: Available coupons
sv_SE: Tillgängliga kuponger

[ctx: block description]
en: Displays available coupons.
sv_SE: Visar tillgängliga kuponger.

[ctx: block title]
en: Send coupon form
sv_SE: Skicka kupongformulär

[ctx: block description]
en: Displays Send coupon form.
sv_SE: Visar formuläret Skicka kupong.
